Top

مستندات و تحقیقات علمی مغناطیس مگنت آهنربا

 در این بخش چند تحقیق علمی را برای ایمان بیشتر در مورد طب مکمل درمان مغناطیسی به صورت تصادفی برای شما انتخاب کرده ایم.

شما میتوانید با جستجو کلمه Magnetic Therapy به بیش از پانصد میلیون سایت که انواع تحقیق و آزمایشات از کشورهای گوناگون در آنها موجود میباشد دسترسی پیدا کنید.

 

 مغناطیس درمانی بر کمر درد چه نتیجه ای دارد؟

http://shapf.ir/files/GOD/tahghigh/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%20%DA%A9%D9%85%D8%B1%20%D9%85%D8%BA%D9%86%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D8%B3%20%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C.jpg
هدف از این مطالعه به بررسی اثر  با استفاده از سنگ مغناطیسی را برای سالمندان مبتلا به کمر درد

کمر درد
برای درد کمر در افراد مسن در این تحقیق 60 نفر بیمار بالای 60 سال تحت آزمایش قرار گرفته اند که بعد از 4 هفته درد در ناحیه کمر با استفاده از مگنت به طور قابل توجهی کاهش یافته است.
دانشکده پرستاری چین 17210513


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17210513


استفاده از مگنت برای درمان درد: در این تحقیق اثر مثبت در برطرف کردن درد در طیف گسترده ای از انواع درد مشاهده شده و در مشاهدات نشان میدهد که میدان مغناطیسی قادر به از بین بردن درد است.
کلینیک چیرون لندن انگلستان 15992236

 

 

 

مغناطیس درمانی، راه حل سردردهای میگرنی

همشهری آنلاین: محققان انگلیسی دستگاه کوچک و قابل حملی را تولید کرده‌اند که با ایجاد پالس‌های مغناطیسی می‌تواند به کاهش علائم سردردهای میگرنی کمک کند. به گزارش ایسنا، انواع مختلفی از میگرنها وجود دارد و تاکنون هیچ درمان موثری برای میگرن ارائه نشده است، اما می‌توان با راهکارهایی از شدت حملات میگرنی پیشگیری کرد.

محققان مرکز تحقیقات سردرد انگلیس، دستگاه تحریک مغناطیسی مغز (TMS) را تولید کرده‌اند که به کاهش علائم سردردهای میگرنی کمک می‌کند. دستگاه قابل حمل TMS روی جمجمه قرار گرفته و با تولید پالس‌های مغناطیسی از طریق طب مغناطیس درمانی به کاهش سردرد کمک می‌کند.

پروفسور پیتر گودسبای، مدیر مرکز تحقیقات سردرد تأکید می‌کند: دستگاه TMS بر روی 164 بیمار مبتلا به انواع مختلف میگرن مورد آزمایش قرار گرفت که علائم بیماری و سردرد 40 درصد از بیماران پس از دو ساعت استفاده از دستگاه به طور کامل قطع شد.

hamshahrionline.ir/details/246955

 

 

 

درمان افسردگی با مغناطیس درمانی

تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال یا همان TMS فرآیندی است که از میدان مغناطیسی برای تحریک سلول های عصبی مغز و بهبود علایم افسردگی استفاده می کنند.

 آهنربای الکتریکی به کار رفته در این روش، برای ایجاد جریان الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد که سلول های عصبی مغز را در ناحیه ای از مغز که در کنترل افسردگی دخیل است تحریک می کند.

مغناطیس درمانی افسردگی چگونه عمل می کند؟

پالس های مغناطیسی، سلول های عصبی مغز را در ناحیه ای که افسردگی را کنترل می کند تحریک کرده و باعث بهبود افسردگی می شود.

yadbegir.com/new/?p=5748#comment-2235

 

 

مغناطیس درمانی 

ما در میدان مغناطیسی بزرگی زندگی می کنیم و در معرض حوزه های میدان مغناطیسی که در اثر آن به وجود آمده قرار می گیریم
معالجه توسط میدان مغناطیسی به عنوان یک روش تکمیل کننده و بدون احتیاج به عمل جراحی مورد استفاده قرار گرفته است برای بهبود و شفا دادن دهها هزار نفر از بیماران در سراسر دنیا که فوائد و منافع این روش قدرتمند درمان را برای خودشان کشف نموده اند

یون های مثبت که در هوا موجودند دارای تأثیرات مضر و خطرناک هستند و برای سلامتی و تندرستی مضراند، در حالی که یون های منفی دارای فوائد و منافع اند

یون ها با سیستم ارتباطات داخلی بدن ما تداخل می نمایند، رگ های بدن و سلول های قرمز خون به طور جزئی بار منفی پیدا می کنند.

سلول های خونی به جداره های رگ های خونی نمی چسبند و یکدیگر را دفع می کنند (دارای بار منفی هستند ) ، واز جریان یکنواخت و آرام خون در کانال های باریک مارا مطمئن می نمایند

 

 

http://www.shopamega.com/files/GOD/dastband/%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4-%D8%AE%D9%88%D9%86.jpg

وقتی که یون های مثبت را استنشاق می کنیم . (نفس می کشیم ) آنها وارد ریه ها می شوند و سپس وارد جریان خون می شوند تا جائیکه آنها باعث می شوند بارمنفی روی سلول های خونی کمتر شوند بنابراین چسنبدگی روی جداره های رگ افزایش یافته و راندمان سیستم گردش خون کاهش می یابد

 

چگونه این کار انجام می گیرد ؟

تمام سیستم های طبیعی بدن که در انسان وجود دارد از نظر ماهیت الکترومغناطیسی هستند وبه مغناطیسی طبیعی که در زمین وجود دارد پاسخ و عکس العمل نشان می دهند

به خاطر پیشرفت سریع موجودات زنده مدرن و رشد و توسعه مداوم تکنولوژی وپیشرفت جامعه ، حوزه ژئومغناطیسی زمین در سال های اخیر نسبت به گذشته رشد خیلی زیادی داشته است . این میدان به طور مداوم توسط ما به وسیله کارهایی که روز مره انجام می دهیم و مزایایی که ما از آن بهره مند شده و به ما اعطا شده مورد پوشش قرار می گیرد ، ازقبیل ، اتومبیل ، ترن (قطارها ) هواپیما ، کشتی ها و ساختمان هایی که دارای اسکلت فلزی می باشند

معالجه و درمان با روش بیو-مغناطیسی اثبات شده که بستگی دارد به عدم توازن صحیح این میدان ها و با برقراری درست آن ها یک تعداد از شرایط معمول و متداول را می توان تخفیف داد ودرد را برطرف نمود از جمله


آرتروز و رماتیسم/
درد عضلات ومفاصل/درد شانه و کتف/درد کمر، سر درد ودردناحیه گردن/مشکلات تنفسی، سرفه، آسم/یبوست مزاج ودردشکم تورم وبادکردن /عدم یا تأخیر در گردش خون ودفع ادرار/استرس وناراحتی

 

معالجه به روش مغناطیسی عبارت است از کاربرد مغناطیس ها روی بدن برای به تحریک واداشتن اعصاب و ایجاد جریان بهتری برای خون روی نقاط مختلف بدن، به نوبه خود این به اعضا و جوارح کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشند .

محققین بسیاری با به کارگیری داروها و عوامل مداخله گر فیزیکی سعی در تسهیل روند ترمیم بافتی نموده اند دراین راستا استفاده از  درمان میدان مغناطیسی  از سال 1979 به تصویب انجمن غذا ودارویی آمریکا رسید امروزه بالغ بر 173 میلیون دلار سالانه در آمریکا هزینه خرید ادوات مغناطیسی می شود

ترمیم بافت های نرم و سخت متعاقب صدمات و جراحی ها از جمله موارد بحث برانگیز در علم پزشکی می باشد . میدان های مغناطیسی ضرباتی وایستا در درمان کشیدگی های عضلانی ، صدمات رباطات وکاهش درد متعاقب جراحی ها و آرتروز به کار رفته اند .

توجه: استفاده از این محصولات برای خانمهای باردار و بيماراني كه براي درمان از دستگاههاي الكترونيكي استفاده ميكنند و بيماران سرطاني ممنوع ميباشد

 

 مجله علمی خبری سلامت و تندرستی پاکیمان

nasrpakiman.com/مغناطیس درمانی/

 

 

 

 

آیا مغناطیس درمانی میتواند برای بیماری های مختلف موثر باشد؟
پزشکان بعد از مدت طولانی تحقیق گفتند: مطالعات اخیر نشان می دهد بله درست است.

http://shapf.ir/files/GOD/tahghigh/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A8%D9%86%D8%AF%20%D9%85%D8%BA%D9%86%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D8%B3%DB%8C%20%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA.jpg


در یک مطالعه اخیر در طب فیزیکی و توانبخشی منتشر شده، محققان در کالج پزشکی بیلور در هوستون؛ آهنربا موثر در کاهش درد ناشی از سندرم پس از فلج اطفال است.

در مطالعه کنترل شده، 76 درصد از بیماران تحت درمان با یک آهنربا تسکین درد خود را اعلام کرده اند.

healing.about.com/od/magnets/a/magnetsforpain.htm

 

 

 

 

آیا مغناطیسی درمانی در بهبود بیماری آلزایمر تاثیرگذار است؟

http://shapf.ir/files/GOD/tahghigh/%D8%A7%D9%84%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%B1%20%D9%88%20%D9%85%D8%BA%D9%86%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D8%B3%20%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C.jpg


تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS) یک راه جدید برای استفاده از مغناطیس درمانی را تحت تاثیر قرار مغز است. به این معنی که این روش هیچ نوع عمل جراحی نیاز ندارد؛ آن است که با انتقال پالس مغناطیسی را از طریق مغز باتحریم آن انجام شده است.

مغناطیس درمانی به عنوان یک راه برای درمان افسردگی است که نمی خواهد به سراغ داروهای ضد افسردگی و یا درمان با مشاوره رجوع کنند.


مطالعات متعددی انجام شده است و نشان داده اند مغناطیس که در کاهش میزان افسردگی برای افرادی که به داروهای پاسخ نداده بسیار موثر است.

مغناطیس درمانی در حال حاضر در زمینه های مختلف از جمله: آلزایمر، پارکینسون، سکته مغزی، افسردگی، اختلال, وسواس و بسیاری از بیماری ها موثر بوده و برای بهبودی بیماران تجویز میگردد
alzheimers.about.com/od/treatm...t-It-Treat-Alzheimers.htm

 

 

 

 چگونه به کمک مغناطیس درمانی آرتریت را درمان کنیم؟

مطالب زیادی  در مورد استفاده از آهن ربا و طب مغناطیس درمانی به عنوان یک درمان برای ورم مفاصل نوشته شده است.


انجام آزمایش و تحقیق:

محققان در کالج پزشکی بیلور در هوستون ؛ مقایسه اثرات آهن ربا بر روی درد زانو از 50 بیمار که بیماری فلج اطفال بودند را انجام داده اند.

 29 نفر از بیماران بعد از این آزمایش با درمان مغناطیسی به طور واضحی کاهش درد را احساس کرده بودند.

arthritis.about.com/od/arthqa/f/magnettherapy.htm

 

 

 

 

 

آیا واقعا مغناطیس درمانی درد را کاهش یا از بین میبرد؟

 یکی از درمان های محبوب ترین برای درد به همراه در چند سال گذشته درمان درد با آهن ربا است.
آهن ربا به عنوان درمان برای همه چیز، از کمر درد به بهترین درمان برای سرطان تبلیغ شده است.
سازمان غذا و دارو به طور فعال نظارت آن آهن ربا برای اطمینان حاصل شود . این یک کار بزرگ است به عنوان تعدادی از شرکت های بازاریابی این دستگاه هر روز رشد می کند

مغناطیس درمانی شدت درد فیبرومیالژیا به اندازه کافی کاهش می یابد
این بررسی که توسط محققان در دانشگاه ویرجینیا انجام نتایج: از 94 بیمار را که از فیبرومیالژیا رنج می برد که به طور تصادفی به 4 گروه تقسیم شدند مطالعه قرار گرفت. نیمی از این بیماران در 2 گروه ، که آهن ربا جعلی و دیگری واقعی دریافت کردند.

2 گروه های دیگر پد مغناطیسی فعال را دریافت کرد. یکی که قرار گرفتن در معرض تمام بدن را به یک میدان مغناطیسی یکنواخت ارائه و گروه دیگر یک پد که افراد را به یک میدان مغناطیسی که هر دو فضایی و در قطب متفاوت در معرض استفاده می شود. این مطالعه نتایج بیش از یک دوره شش ماهه دنبال کرده بود.

دو گروه که بر روی پد با آهن ربا فعال خواب به طور کلی بهبود در سطح شدت درد، تعداد نقاط حساس در بدن و وضعیت عملکردی در پایان دوره شش ماهه از آزمون نشان داد. افراد مورد مطالعه در گروه جعلی، که همان نوع از بهبود در علائم خود را نشان نمی دهند.

محققان ابراز تعجب کرده اند چگونه آهن ربا درد را برطرف کرد. آنها احساس می کنند که در نور از نتایج این مطالعه که تحقیقات و پیشرفت بیشتری در مغناطیس درمانی برای درد است.

seniorhealth.about.com/cs/altmedicine1/a/magnet_therapy.htm

 

 

 

مغناطیس درمانی چیست؟

درمان مغناطیسی در تئوری که به طور مستقیم به بدن میدان مغناطیسی می تواند به بهبود از طیف وسیعی از مشکلات بهداشتی تحریک است. اگرچه ادعا سلامت آن شامل درمان مولتیپل اسکلروزیس، فیبرومیالژی، آرتریت، بی خوابی، التهاب و حتی بیماری سرطان و قلب است و هم اکنون بعنوان دستبند سلامتی در دنیا ارائه میگردد.


تحقیقات درمان مغناطیسی


1) آرتروز
در یک مطالعه در سال 2004 از 194 بزرگسال مبتلا به استئوآرتریت مفصل ران و زانو، محققان دریافتند که کسانی که دستبند مغناطیسی به مدت 12 هفته کاهش درد آرتریت همراه باشد.

در همین حال، مطالعه در سال 2001 از 64 نفر مبتلا به آرتریت روماتوئید زانو نشان داد که 68٪ از کسانی که درمان مغناطیسی استفاده می شود احساس بهتر یا گزارش خیلی بهتر پس از یک هفته داشته اند.


2) مزمن درد لگن خاصره
برای مطالعه سال 2002 از 32 زن مبتلا به درد مزمن لگن، یک گروه از بیماران آهن ربا فعال به مدت 24 ساعت در روز استفاده به شکم خود بود.

پس از چهار هفته از مصرف مداوم، کسانی که دریافت آهن ربا فعال سطح درد قابل توجهی پایین تر از در شروع مطالعه گزارش شده است.3) فیبرومیالژیا
پس از شش هفته از خواب بر روی پد تشک مغناطیسی، 13 زن مبتلا به فیبرومیالژیا درد کمتری، اختلال خواب، خستگی، و روز بعد خستگی گزارش شده است. گروه شاهد از 12 زن (که در تشک های غیر مغناطیسی خواب) پیشرفت های کوچکتر در درد، خواب، خستگی، و خستگی بود. نویسندگان این مطالعه توجه داشته باشید که پیشرفت در هر دو گروه ممکن است با توجه به استفاده از یک پد تشک بهتر است.
علم بیشتر در درمان مغناطیسی

همچنین شواهدی وجود دارد که درمان مغناطیسی ممکن است به کاهش درد گردن، درد پس از فلج اطفال، و درد پای دیابتی کمک می کند.

در مطالعات انجام شده در استفاده از درمان مغناطیسی برای تسکین درد و مچ دست درد پشت مزمن مربوط به سندرم تونل مچ دست، محققان آهن ربا مؤثرتر است.


altmedicine.about.com/od/magnetsmagnetictherapy/a/magnetic_therapy.htm

 

 

 

 

 

http://shapf.ir/files/GOD/tahghigh/%D9%85%D8%BA%D9%86%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D8%B3%20%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C.png

 

استفاده از آهن ربا برای کمک به پیشگیری از سکته ی قلبی


میدان مغناطیسی می تواند ویسکوزیته خون را کاهش می دهد

اگر خون یک فرد بیش از حد غلیظ می شود، می تواند به رگ های خونی آسیب رسانده و خطر حملات قلبی را افزایش دهد. اما فیزیکدان دانشگاه تمپل کشف شده است که  میدان مغناطیسی میتواند خون را رقیق نماید.

آقای "تائو" استاد و رئیس فیزیک در دانشگاه تمپل، پیشگام استفاده از میدانهای الکتریکی یا مغناطیسی برای کاهش گرانروی روغن در موتور و خطوط لوله است. در حال حاضر، او با استفاده از همان زمینه های مغناطیسی به رقیق شدن خون  در سیستم گردش خون فعالیت میکند.

در حال حاضر، تنها روش برای رقیق شدن خون است از طریق مواد مخدر از قبیل آسپرین میباشد. با این حال، این داروها معمولا عوارض جانبی ناخواسته ای دارند. آقای "تائو"گفت که این روش میدان مغناطیسی بسیار امن و بدون عوارض است،

آقای "تائو" دانشجوی کارشناسی ارشد سابق او، که "کالین" هوانگ، در حال حاضر ساکن فیزیک پزشکی در بخش انکولوژی اشعه در دانشگاه میشیگان است.

دانشگاه تمپل

Jun 8, 2011
eurekalert.org/pub_releases/2011-06/tu-umt060711.php


 


 


بهبود در روند بیماری دیسمتوره یا درد در حین دوره های ماهیانه زنان با مغناطیس درمانی

http://shapf.ir/files/GOD/tahghigh/%D8%AF%D8%B1%D8%AF%20%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%88%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A8%D9%86%D8%AF%20%D9%85%D8%BA%D9%86%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D8%B3%DB%8C.jpg


هدف از این مطالعه به منظور بررسی این فرضیه است که آهنربا می تواند دردهای قاعدگی زنان را تسکین دهد?

شرکت کنندگان:
شصت و پنج خانم که سن آنان (متوسط 29 بین 52 سال) بوده اند از طریق یک آگهی در یک روزنامه در لندن انتخاب شدند.


ارزیابی مبتنی بر پرسشنامه شخصی توسط هر بیمار در پایان دوره ماهیانه بررسی گردید و با تلفن قبل و بعد از استفاده ی به دو مگنت (2700 گوس) یکسان .ارزیابی از طریق تلفن در قبل و بعد از یک چرخه قاعدگی کامل پرسیده شده است.
گروه دیگری نیز با استفاده از سنگ معمولی برای بررسی دارونما یا تلقینی بودن آزمایش در نظر گرفته شداند.

 یافته ها:
کاهش معنی دار درد در گروه آهنربا نسبت به گروه تلقینی وجود دارد


نتیجه گیری:
با وجود تعداد کم شرکت کنندگان، به عنوان سطح معنیداری در کاهش درد گزارش شایستگی بعمل آمد. این مطالعه مقدماتی به مطالعه بسیار بزرگتر به عنوان ضد درد در زنان مبتلا به دیسمنوره اولیه است.


کلینیک  چیرون ، لندن، انگلستان
2005 Aug
ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16131292

 

 آهن رباها قدرت شفا بخشی دارد؟


کنترل درد مزمن با درمان مغناطیسی

پزشکان مغناطیس را بعنوان جایگزین بلند مدت اعلام دارد، و مطالعات اخیر نشان می دهد که آنها ممکن است درست باشد.

در یک مطالعه اخیر منتشر شده در آرشیو طب فیزیکی و توانبخشی، محققان کالج پزشکی بیلور در هوستون, آهن ربا در التیام درد ناشی از فلج اطفال سندرم موثر است.

این سندرم توسط درد ساق پا مشخص شده که تحت تاثیر قرار میگیرد و تا 20٪ از افراد مبتلا به فلج اطفال را به زندگی بازمیگرداند.

در مطالعه کنترل شده، 76 درصد از بیماران تحت درمان با یک آهنربا کاهش قابل توجه و مشهود درد آنان مشاهده شد, و نیز 18٪ تحت درمان با یک آهنربا شاهد بهبود کامل خود بودند.

نوروپاتی دیابتی - در این پژوهش در دانشکده پزشکی انجام شد، کفی مغناطیسی پا موثر تر از پد پا پلاستیکی بود، از بین بردن بی حسی و کرختی، احساس سوزن سوزن شدن، درد و در ارتباط با این نوع مشکلات مربوط به دیابت است. شواهد نشان می دهد که حدود 80٪ از افراد مبتلا به انواع درد مزمن پا می تواند به درمان به صورت مغناطیسی بهره مند شوند.

چگونه آهن ربا درد  را تسکین میدهد

هنگامی که آهن ربا بر روی پوست قرار میگیرد دیواره مویرگ ها که موجب تقویت جریان خون به ناحیه دردناک را شل میکند.
مغناطیس درمانی همچنین برای جلوگیری از اسپاسم های عضلانی بسیار موثر است زیرا در زمینه انواع دردها ظاهرا از طریق تداخل با انقباضات عضلات بوجود میآید کمک کند و آنها با واکنش های الکتروشیمیایی که در داخل سلولهای عصبی اتفاق میافتد تداخل و مانع توانایی آنها برای انتقال پیام های درد به مغز میشوند.
البته، درد مزمن را می توان با آسپرین و دیگر مسکن ها کنترل کرد, اما بر خلاف داروهای ضد درد، مغناطیس درمانی هیچ گونه خطر و عوارض جانبی را شامل نمیشود.


انتخاب آهن ربا در صنعت پزشکی پزشکی:

آهن ربا های پزشکی در گونه های مختلفی موجود هستند. آنها در قیمت از حدود 5 دلار تا 900 دلار متغیر است.

معمولا بهتر است با یک یا چند آهن ربا به شکل سکه ساخته شده از فلز خاکی کمیاب نئودیمیم، برای بسیاری از برنامه های کاربردی، این نوع آهن ربا درست به خوبی کار می کنند و هزینه های کمتر از دیگر آهن ربا است.

خاصیت مغناطیسی در واحد شدت میدان مغناطیسی اندازه گیری می شود. یک آهنربای یخچال معمولی حدود 10 گوس است. که خیلی ضعیف است به منظور نفوذ به پوست و بعید است که برای هر چیزی بیش از یک جزئی مفید باشد.

آهن ربا پزشکی طیف وسیعی در قدرت از 450 گاوس تا 10،000 گاوس شامل میشود, گاوس بالاتر = تسکین درد بهتر است.

درد پا

کفی مغناطیسی می تواند درد پا و احساس درد در پاها پس از ایستادن در تمام طول روز از بین ببرد.healing.about.com/od/magnets/a/magnetsforpain.htm 

 

استفاده از مغناطیس درمانی برای درمان دیابت


http://shapf.ir/files/GOD/tahghigh/%D9%82%D9%86%D8%AF%20%D8%AE%D9%88%D9%86%20%D8%A8%D8%A7%20%D9%85%D8%BA%D9%86%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D8%B3.jpg


 در حالی که هیچ درمان قطعی برای دیابت وجود ندارد، جستجو را برای درمان های مکمل برای این وضعیت در حال انجام است.

 به تازگی، درمان های جایگزین به جای داروهای سنتی به طور کلی برای دیابت تجویز ترجیح داده شده است مغناطیس درمانی یک درمان جایگزین است که به بهبود روند دیابت کمک میکند.

مغناطیس درمانی به گسترش عروق خونی کمک می کند، جریان خون و در نتیجه بهبود و اصلاح سیستم گردشی ؛ درمان مغناطیسی بدون عوارض است و برای درمان دیابت با خیال راحت می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

* آموزش در مورد یک آهنربا که چگونه میتواند به سلامتی شما و به ویژه به وضعیت دیابتی مفید باشد. اکثر بیماران دیابتی گردش خون ضعیفی در دست ها و پاها با مشخصهایی مانند خواب رفتن و خون موردگی و بی حسی یا سوزن احساس میکنند که با آهن ربا می تواند وضعیت را با بهبود جریان خون به پاها و در نتیجه این عوارض را از بین ببرند.

* کفی کفش مغناطیسی نیز می تواند به دیابت کمک کند. آنها به طور گسترده در دسترس و فراهم کردن آسایش به بیماران دیابتی مبتلا به نوروپاتی محیطی است.
آهنربا کف  پا گردش خون در پاهای خود را بهبود می بخشد. حتی برخی از آنان ممکن است کار از مسکن های طبیعی موجود در بدن و همچنین آزادی اندورفین را افزایش می دهد بهتر و موثرتر باشند.


 
سایت سلامت دیابت

diabitieslife.com/diabetes/diabetes-treatment/alternative-medication/cure-diabetes-via-magnetic-therapy.htm 

 

درمان دیابت از طریق کفی کفش

 
http://shapf.ir/files/GOD/tahghigh/%DA%A9%D9%81%DB%8C%20%DA%A9%D9%81%D8%B4%20%D9%85%D8%BA%D9%86%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D8%B3%DB%8C.jpg
دکترای حرفه ای فیزیوتراپی.

هدف:
آیا استفاده از کفی کفش مغناطیسی  می تواند دردهای نوروپاتیک و نوروپاتی دیابتی (DPN) را کاهش می دهد?
تنظیم:
چهل و هشت مرکز در 27 ایالت دست به کار شدند.
شرکت کنندگان:
سیصد و هفتاد و پنج نفر با از DPN مرحله دوم یا سوم بیماری به طور تصادفی به کفی مغناطیسی به طور مداوم به مدت 4 ماه قرار گرفتند .

کاهش معنی دار تمام بیماری های مربوط به دیابت در طول استفاده ماه های سوم و چهارم:


نتیجه گیری:
میدان مغناطیسی برای بهبود درد در طول زمان مبتلایان به دیابت برای بیماریهای مربوط به پا بسیار موثر و تاثیر گزار است.

 
منبع
گروه مغز و اعصاب، دانشکده پزشکی نیویورک

PMID:12736891  [PubMed - indexed for MEDLINE]
ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12736891

 تاثیر بهبود در روند بیماری سندرم با استفاده از مغناطیس درمانی

http://shapf.ir/files/GOD/tahghigh/%D9%85%DA%AF%D9%86%D8%AA%20%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C.jpg

سندرم پس از فلج اطفال :مجموعه علایمی که چند سال بعد از بیماری فلج اطفال ایجاد می‌گردد.

 
بیماران:
پنجاه بیمار مبتلا به سندرم که درد عضلانی مربوط به ورم مفصل دارند.
استفاده از دستگاه های مغناطیسی 300 تا 500 گاوس به ناحیه آسیب دیده به مدت 45 دقیقه.


نتیجه گیری:
استفاده از یک دستگاه مغناطیسی از 300 تا 500 گاوس باعث کاهش قابل توجه و سریع از درد در افراد میشود.


Vallbona C، Hazlewood CF، Jurida G.
گروه پزشکی خانواده و جامعه، کالج بیلور پزشکی، هوستون، TX 77،030، ایالات متحده آمریکا.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9365349?dopt=Abstract


 

ارزیابی کفی مغناطیسی برای درمان دردهای پاشنه پا


 
http://shapf.ir/files/GOD/tahghigh/%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4%20%D8%B3%D8%B1%20%D8%AF%D8%B1%D8%AF.jpg


تاثیر از کفی مغناطیسی در PPT /  شرکت RX در تسکین درد پاشنه پا قرار داده با استفاده ازشاخص عملکرد پا مشخص شد.
 بیماران مبتلا کفی PPT / RX به مدت 4هفته و15 روز و PPT همان / RX کفی شرکت تولیدات مغناطیسی استفاده کردند
. تقریبا 60٪ از بیماران در هر دو گروه بهبود پیدا کردند

این نتایج نشان می دهد کفی مغناطیسی به تنهایی موثر در درمان درد پاشنه پس از تنها 4 هفته بوده است.

وزارت علوم ارتوپدی، دانشکده پزشکی Podiatric نیویورک، نیویورک، ایالات متحده آمریکا.

http://www.japmaonline.org/