طرز تهیه آب مغناطیسی چیست مزایا مفاید فواید دستگاه ساخت آب مغناطیسی درمان کشاورزی مضرات چیست خواص برای بدن قیمت تاثیر میدان مغناطیسی بر آب مغناطیسی و قلیایی


طرز تهیه آب مغناطیسی چیست مزایا مفاید فواید دستگاه ساخت آب مغناطیسی درمان کشاورزی مضرات چیست خواص برای بدن قیمت تاثیر میدان مغناطیسی بر آب مغناطیسی و قلیایی

آهن ربایی کردن آب و خواص آب مغناطیسی

.

آب مغناطیسی یا آب مغناطیس شده، آبی هست که در معرض میدان مغناطیسی قرار گرفته است..

با آب مغناطیسی یا آهن ربایی کردن آب و خواص آن آشنا شویم

اکثر افراد فعال در امور آهن ربا درمانی نوشیدن آب مغناطیسی را همراه با کاربرد آهن ربا توصیه می کنند. به این ترتیب درمان کامل می شود. آب آهن ربایی شده را می توان برای مقاصد پیشگیری از بیماری یا ادامه رژیم غذایی پس از درمان مصرف کرد. وقتی آب یا مایع دیگری برای مدتی در ارتباط با آهن ربای دائمی باشد، خاصیت آهن ربایی وارد آب می شود. آب را می توان به شیوه های گوناگون آهن ربایی کرد.

تصفیه درمان آب مغناطیسی

آهن ربایی کردن آب :

یک روش آن است که یک آهن ربا را روی ظرف خالی آویزان کنید و بعد آب را به صورت جریان باریکی روی آهن ربا بریزید تا در ظرف جمع شود. این روش زیاد توصیه نمی شود زیرا نقایصی دارد.

روش دیگر آن است که آهن ربایی را به مدت چند ساعت در ظرف پر از آب قرار دهید. به این ترتیب آب به تدریج آهن ربایی می شود. این روش نیز محدودیت های مخصوص به خود را دارد.

روش سوم که بهترین روش است این است که آب را داخل دو لیوان یا دو ظرف با کف صاف بریزید. یک ظرف باید روی مرکز آهن ربایی قرار بگیرد که قطب شمال آهن ربا در آن قرار داده شده است و ظرف دیگر باید روی ظرفی گذاشته شود که در آن معرض نیروی قطب جنوب آهن ربا قرار دارد. آهن رباها باید از نوع دیسکی، صاف و گرد با قطر حدودا ده سانتیمتر باشند. کف ظرف باید سطح آهن ربای مورد استفاده را بپوشاند. ظرف ها باید از جنس شیشه، فولاد، ضد زنگ یا پلاستیک باشند. این امر به جریان آزاد نیروی آهن ربا کمک خواهد کرد.

آب دو قطبی مغناطیسی :

می توانید ظرف ها را ساعت ها روی آهن رباها قرار دهید. پس از برداشتن ظرف ها از روی آهن رباها، می توانید آب هر دو ظرف را مخلوط کنید و یا جداگانه نگه دارید. اگر آب ها را با هم مخلوط کنید، تبدیل به آب دو قطبی می شوند و اگر مخلوط نکنید می توانید از هر کدام به عنوان آب آهن ربایی شده با قطب شمال یا جنوب به طور جداگانه استفاده کنید.

وقتی آب آهن ربایی می شود، میزان مغناطیسی شدن و کارایی درمانی خاصیت آهن ربایی دو قطبی یا تک قطبی آن باید بررسی شود. میزان مگنتی شدن آب بستگی به مقدار آب مورد استفاده، قدرت آهن ربا و طول مدت تماس با آب دارد. قدرت آهن رباها را می توان اندازه گرفت ولی هیچ راهی برای میزان آهن ربایی شدن آب وجود ندارد.

مصرف آب مغناطیسی برای تکمیل روند آهن ربا درمانی توصیه می شود. انواع متخصصان آهن ربا درمانی برای درمان بیماری های گوناگون مقادیر مصرف متنوعی را تجویز می کنند. هیچ معیار یا ضابطه استانداردی وجود ندارد و تغییر مقدار مصرف بستگی به نظر درمان گر، نوع بیماری و وضعیت بیمار دارد.

 

 

آهن ربایی کردن مایعات :

غیر از آب، می توان مایعات دیگری را نیز با نتایج خوبی مغناطیسی کنید. اگر شیر را حدود نیم ساعت روی قطب جنوب آهن ربا قرار دهید و بعد هر روز آن را بیاشامید، می تواند درمان عالی برای رفع خستگی باشد. آب میوه و حتی آب جو نیز با آهن ربایی شدن، خواص بهتری پیدا می کنند. روغن طبی آهن ربایی شده به خصوص در درمان رماتیسم موثر است.

فواید آب مغناطیسی شده :

آب آهن ربایی شده حرکات داخل دل و روده را منظم می کند و بدن را از شر مواد سمی خلاص می کند. افراد سالم نیز می توانند آن را برای پیشگیری استفاده کنند.

می توانید آبی را که حدود شش ساعت در یک ظرف آهن ربایی نگه داشته شده است، هر روز مصرف کنید.

برخی فواید مغناطیسی کردن آب عبارتند از : کمک به تنظیم فشار خون، کمک به عادی کردن جریان خون، کمک به برطرف کردن لخته های داخل رگ ها. همچنین برای درمان تنگی نفس، آماس جدار نایژه، سرفه و سرماخوردگی نیز مفید است.

آب مغناطیسی شده را می توانید برای شستن ورم ها، زخم ها، چشم های خسته و برخی بیماری های پوستی نیز به کار برید. شستن مرتب چشم ها با آب مغناطیسی یک شیوه درمان پیشگیرانه عالی است.

 

مغناطیس درمانی بر بدن:

در سال های اخیر دانشمندان  روسیه با کار کردن بر روی آب مغناطیسی و قرار دادن دو آهنربا در دو طرف لوله رسوب زده و مغناطیسی کردن آب در حال گذر در لوله به نتایج جالبی دست یافتند و توانستند رسوبات داخل لوله ها را از بین ببرند و در پی این اکتشاف به فکر استفاده از این فناوری و کاربرد آن در زمینه درمان شدند و با آزمایشاتی بر روی موجودات زنده دریافتند که آب مغناطیسی می تواند باعث سم زدایی و پاکسازی رسوبات داخل عروق خونی شود . به دنبال این موفقیت آنها این علم را در کشاورزی استفاده نمودند و محصولات با کیفیت تر ، بهتر و بیشتری را تولید کردند .

مغناطیس‏ درمانی ریشه در قوانین طبیعی دارد. لذا به کارگیری آن ساده و ارزان است. برای شروع و ادامه کار هیچ نیازی به مقدمه چینی یا آماده‏سازی طولانی و پویا ندارید، فقط دو عدد آهن‏ربا تجویز می‌شود. با استفاده از این دو آهن‏ربا می‌توانید افراد زیادی را در طی سالهای طولانی درمان کنید. با همان آهن‏رباها می‌توانید آب یا هر مایع دیگری را نیز آهن‌ربایی کنید و آن را در روند اصلی درمان به کار بگیرید. اگر خاصیت آهن‌ربایی این یک جفت آهن‏ربا پس از سالها استفاده ضعیف شد، می‌توانید آنها را تقویت کنید و عمر دوباره به آنها بدهید. برای این کار هیچ نیازی به مخارج مجدد نخواهید داشت.

آهن‏ربا وسیله‌ای است که با آن می‌توان در زمان نیز صرفه‌جویی کرد. دیگر نیازی نیست در صف انتظار برای درمان شدن در بیمارستان‏ها بایستید و می‌توانید ناخوشی‏های متداول را در خانه درمان کنید.

اگر علاوه بر نوشیدن آب مغناطیسی روزی ده دقیقه از مغناطیس استفاده کنید، می‌تواند تأثیر بازدارنده علیه بیماری‏ها و خستگی داشته باشد.

اگر پیوسته از مغناطیس استفاده کنید، هیچ خطر اعتیاد به آن نیز وجود ندارد. اگر مغناطیس را مدت زیادی روی بدن خود استفاده کنید، به هیچ وجه تأثیر آن به دلیل استفاده طولانی کاهش نمی‌یابد.در ضمن هیچ عوارض جانبی یا مضراتی آب مغناطیسی ندارد.

یک اتفاق تصادفی باعث شد تحقیقات علمی بر روی آثار مغناطیسی شدن آب انجام گیرد. این تحقیقات علمی به سرعت گسترش یافت. فن‌آوران و دانشمندان روسی، چند دهه قبل به دنبال روش ساده‌ای می‌گشتند تا دیواره‏های داخلی لوله‌ها را از رسوبات نمک پاک کنند. آنها در طی آزمایش‏های خود با کمال حیرت متوجه شدند که اگر آب مغناطیسی از داخل لوله‌ها عبور کند، رسوبات سفت نمک می‌افتند و در آب حل می‌شوند. علاوه بر این مسئله متراکم شدن رسوبات نیز کاهش می‌یافت و یا اصلاً قطع می‌شد. آنها در مورد رادیاتور خودروها نیز به چنین نتایجی دست یافتند.

به این ترتیب ثابت شد که خاصیت مغناطیسی می‌تواند آب را به مایعی پرجاذبه تبدیل کند. طبق این پژوهش‏ها معلوم شد که پس از قرار گرفتن آب در معرض میدان آهن‌ربایی دما، غلظت، تنش سطحی چسبندگی، و خاصیت رسانایی جریان برق در آن تحت تأثیر قرار می‌گیرد. خاصیت آهن‌ربایی باعث افزایش سرعت میزان رسوب‏گذاری ذرات ریز معلق در آب و تشدید خاصیت رسانایی آن می‌شود. این امر روند یونیزاسیون در آب را نیز سرعت می‌بخشد.

مطالعه تأثیر خاصیت آهن‌ربایی بر آب به طور طبیعی توجه زیست‏ شناسان مغناطیس شناس را به خود جلب کرد. بعد آنها مهمترین مایع بدن یعنی خون را مورد مطالعه مشابهی قرار دادند. نتایج آن نیز حیرت انگیز بود.

آنها متوجه شدند که تماس آن با مغناطیس بلافاصله باعث فعال شدن مقدار آهن موجود در خون می‌شد و در نتیجه جریان ضعیفی ایجاد می‌کرد. این افزایش از نظر تعداد کانون‏های بلورسازی که به وجود می‌آورد، نسبت مستقیمی با قدرت میدان آهن‌ربایی داشت. روند یونیزاسیون (یعنی جدا شدن اتم‏ها و ملکول‏ها به ذرات باردار الکتریکی) نیز سریعتر انجام می‌شد.

این امر خطر انعقاد خون در رگ‏ها را کاهش می‌داد و باعث جریان فی‌البداهه و آسانتر خون در سرخرگ‏ها و سیاهرگ‏ها می‌شد. جریان مغناطیسی ایجاد شده در خون منجر به افزایش گلبول‏های قرمز و گلبول‏های فاسد غیرفعال خون می‌شد و آن‌ها را تقویت می‌کرد. حرکت هموگلوبین در رگ‏های خونی تسریع می‌شد و رسوبات کلسیم و کلسترول خون به حداقل می‌رسید.

علاوه بر این، متوجه شدند که خاصیت مغناطیسی، تأثیر مشابهی بر همه مایعات دیگر بدن دارد. این امر همچنین به ترشح هورمون‏ها کمک می کرد، بافت های جدید می‌ساخت و بافتها را دوباره جوان می‌کرد و بر کدهای ژنتیکی نیز تأثیر پایداری می‌گذاشت.

پدیده‌های مغناطیسی در تمام اعصار، تأثیر مسحور کننده‌ای بر ذهن انسان داشته است. سنگ ماگنتیتی (که نوعی سنگ آهن‏ربا است) به صورت رسوب در رگه‌های آهنی مغناطیس‌دار جمع شده و اولین ماده مغناطیسی بوده که بشر از آن آگاهی یافته است.

.

نحوه عملکرد مغناطیس درمانی به چه صورت است؟ 

تمام عملکردهای فیزیکی و ذهنی هر فرد با میدانهای الکترومغناطیسی کنترل می شود که با حرکت یون های الکتروشیمیایی در بدن تولید می شوند .
وقتی جایی از بدن زخم می شود و بافتی از بدن آسیب می بیند یون های مثبت به سمت مکان آسیب دیده حرکت کرده و باعث ایجاد درد و ورم می شوند . برای اینکه این زخم بهبود یابد می بایست قسمت آسیب دیده به یون های منفی طبیعی خود بازگردد ، مواد الکترو شیمیایی مربوط به ورم و درد نیز می بایست برداشته شده و اکسیژن و مواد مغذی به منطقه آسیب دیده برسد.

میدان مغناطیسی با بازگشت تعادل الکترومغناطیس خون به حالت متعادل اولیه به بهبود منطقه آسیب دیده کمک می کند .

میدان مغناطیسی دیواره های مویرگها و همچنین ماهیچه های بدن وبافت های مربوط به آن را به حالت آرامش در آورده و باعث افزایش جریان خون می شود در نتیجه اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به منطقه آسیب دیده رسیده و باعث از بین رفتن مواد الکتروشمیایی مضر و موادشیمیایی درد آور می شود و باعث کاهش درد و از بین رفتن عوارض شده و به فرایند بهبود سرعت می بخشد .

.

بدن ما بیش از 70 درصد از آب تشکیل‌شده است. تمام توابع بیولوژیکی شامل گردش خون، هضم، جذب و دفع مواد به آب بستگی دارد.

یک مولکول آب از یک اتم اکسیژن O و دواتم هیدروژن H تشکیل‌شده است. اتم اکسیژن O دارای بار منفی و اتم هیدروژن H دارای بار مثبت می‌باشد.

یک مولکول آب هیچ زمان تنها نیست، بلکه چندین مولکول آب به یکدیگر متصل شده و یک کلستر آب ( خوشه آب) را تشکیل می‏دهد.

خوشه ‏های آب بسته به تعداد مولکول‏ های آب درگیر شده، اندازه ‏های مختلفی دارند.

خوشه آب‏ هایی که ساختار مغناطیسی ندارند، از مولکول‏های آب زیادی تشکیل‌شده‌اند. درنتیجه اندازه‏ ی بزرگی دارند که نهایتاً جذب بسیار سختی از طریق غشای سلولی خواهند داشت.

 

شکل سخت جذب آب:

1- اجازه‏ ی حل شدن و خروج سموم و آلاینده‏ های شیمیایی موجود در سلول‌های بدن را از طریق غشای سلولی نمی‌دهد

2- و همچنین اجازه ورود ویتامین‏ ها و مواد مغذی حل‌شده در آب را از طریق غشای سلولی بسیار دشوار می‌کند.

میدان مغناطیسی مشخص با توان حساب‌شده، زمانی که به آب معمولی اعمال می‏شود

 خوشه ‏های بزرگ آب را به خوشه ‏های کوچک تبدیل می‌کند

درنتیجه خوشه ‏های کوچک آب جذب فوق‌العاده راحتی از طریق غشای سلولی دارند و همچنین سموم و آلاینده‌های شیمیایی بسیار راحت‌تر در آب مغناطیسی حل و از غشای سلولی خارج و دفع می‌شود.

سموم و افزودنی‌های شیمیایی نظیر کلر، کلرامین، فلوراید و ... را تقریباً می‌توان از آب آشامیدنی به کمک دستگاه‏های تصفیه آب خانگی از بین برد ولی عملاً چنین دستگاه ‏هایی کوچک‌ترین دخالتی بر روی خوشه‌های آب، اندازه‏ی آن‌ها و ... ندارد .

آب خوب به چه آب گفته می‏شود؟

قبل از هر چیز زمانی می‌توانیم به آب، آب خوب بگوییم که چنین آبی بتواند به‌راحتی وارد ساختارهای سلولی شود و به‌راحتی در زمان اندک و به‌اندازه‌ی درست بتواند از غشای سلولی عبور (ورود و خروج)کند.

 با اعمال میدان مغناطیسی مشخص با توان حساب‌شده، اکسیژن محلول در آب افزایش‌یافته و درنهایت باعث می‌شود مواد معدنی در بدن قابل‌دسترس‌تر باشد

هر چه بدن اسیدی‌تر باشد فرد بیمارتر است. میدان مغناطیسی باعث افزایش PHو قلیایی شدن آب می‌شود. آب قلیایی بدن را قادر می‌سازد تا مواد سمی را بیشتر و سریع‌تر دفع کند.

تاریخچه استفاده از آب مغناطیسی طب سنتی کهن

آب مغناطیسی دوقطبی ( تحت قرار گرفتن با هر دو قطب شما و جنوب) بیشترین استفاده از آب مغناطیسی برای رفع بیماری‏ های است.

روس ‏ها پیشگامان استفاده از آب مغناطیسی هستند. آن‏ها بر روی آب مغناطیسی Wonder water به معنای آب شگفت‌انگیز نام نهادند.

آب مغناطیسی در ابتدا توسط سه متخصص در روسیه مورداستفاده قرار گرفت.

Drs.   G. Gerbenshchikow ،  I.Shetsov  & K.Tovstoles

که هر سه متخصص اورولوژی در آکادمی پزشکی Kirov در Leningrad بودند.

آن‌ها بیماران خود را تشویق به نوشیدن آب مغناطیسی دوقطبی می‌کردند. درنهایت شاهد شکستن سنگ کلیه، سنگ مثانه بودند . به شکلی و به‌اندازه‌ای چنین سنگ‏هایی توسط این آب شکسته می‌شد که بدون کوچک‌ترین دردی از طریق ادرار دفع می‌شدند.

همچنین شاهد پیشگیری از تشکیل بیشتر سنگ‏ ها در کلیه و کیسه صفرا بودند .

پزشکان شوروی به مدت بیش از سی سال به بیماران خود آب مغناطیسی در خصوص مشکلات گوارشی ، کلیوی و اعصاب ، بیماری‌هایی مانند درد و تورم ، ادرار دردناک و بسیاری از اختلالات دیگر پیشنهاد می‌دادند.

به دلیل اینکه آب مغناطیسی نفوذ بیشتری دارد، مواد مغذی و ویتامین‌های محلول در آب مغناطیسی بسیار سریع‏تر و کامل‏تر توسط سلول‏ها جذب می‌شوند.

Dr. louis donnet در کتاب آهنربا برای سلامتی نوشت:

 آب مغناطیسی در کنترل وزن و به‌عنوان مکمل برای رژیم غذایی صحیح مفید می‌باشد. دلیل این امر بهبود فعالیت متابولیک و درنهایت سوختن بافت‌های چربی مازاد است.

دکتر H.L.Bansul  اعلام نمود که آب مغناطیسی در تنظیم مسائل جنسی زنان بسیار مفید است. آب مغناطیسی برای رفع خستگی در فعالیت‌های روزانه بسیار مفید است.علاوه بر آب می‌توان آب‌میوه، شیر،شربت، عرقیجات و انواع نوشیدنی‌های مایع را مغناطیسی نمود.

علاوه بر همه‌ی این‌ها، می‌توان روغن، پماد، لوسیون های مورداستفاده برای زیبایی یا بیماری‌هایی مانند رماتیسم را مغناطیسی نمود و برای درمان چنین بیماری‌هایی از کرم، لوسیون و روغن‌های مغناطیسی استفاده کرد.

اغلب ما به‌اندازه کافی خوش‌شانس نیستیم که آب آشامیدنی خود را از آب چشمه، کوه‌های خاص، آب باران ( آب باران غیر اسیدی) یا چاه‌های روستایی بکر به دست بیاوریم.

انتخاب ما آب‌های کلردار لوله‌کشی، آب بطری یا سیستم تصفیه آب شهری است .

فراموش نکنیم که ما به آب پاک‌شده و همچنین احیاشده نیاز داریم. سیستم‌های تصفیه آب خانگی تنها آن‌هم به مقداری آب را تصفیه و پاک می‌کنند اما از احیا کردن آب به‌هیچ‌وجه خبری نیست.

احیا شدن آب از طریق میدان مغناطیسی محاسبه‌شده با توان مشخص امکان‌پذیر است.

آب مغناطیسی محلول سازی مواد معدنی را افزایش می‌دهد و بنابراین انتقال مواد مغذی را برای تمام قسمت‌های بدن بهبود می‌بخشد و این امر باعث افزایش کارایی ارگان‌های مختلف در بدن می‌شود.

Johan Grander می‌گوید به دلیل اختلالات الکتریکی ، ماهواره‌ها و ... آب قدرت خود را از دست می‌دهد و منشأ بروز و پیشرفت بیماری‌های می‌شود. از سوی دیگر قرار دادن آب در یک میدان مغناطیسی محاسبه‌شده با توان خاص می‌تواند باعث احیاء آب‌شده و درنهایت به انرژی طبیعی خود بازمی‌گردد.

محققان شوروی اعلام کردند که میدان مغناطیسی می‌تواند غلظت‌های یون‌های موجود در آب را به‌اندازه‌ای تغییر دهد که درنهایت باعث افزایش PH آب و قلیایی شدن آب می‌شود .

آب مغناطیسی امروزه در صنعت پزشکی روسیه، فرانسه، ایالات‌متحده و سایر کشورهای پیشرفته در حال استفاده است .

Kyoichi nakagawa دکتر ژاپنی در مجله پزشکی اعلام کرد که کره زمین از سندروم آب مغناطیسی برای نوشیدن رنج می‌برد که گامی همگانی در تأمین آب مغناطیسی برای نوشیدن مردم باید برداشته شود.

دکتر H.L.Bunsel اشاره می‌کند که آب مغناطیسی موجب هدایت الکتریکی خون می‌شود و مقدار یون‌ها را افزایش می‌دهد . خون جدید یونیزه که در سراسر بدن گردش می‌کند می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی به کارایی جریان خون کمک کند و همچنین اثرات ثبات دهنده‌ای بر روی فشارخون داشته باشد .

حافظه ‏ی آب

گزارش‌های بسیاری نشان داده است که حالت مغناطیسی می‌تواند تا دو الی سه روز در آب باقی بماند درنتیجه آب بعد از مغناطیسی شدن باید طی دو الی سه روز مصرف شود تا خواص درمانی و سلامتی خود را نشان دهد .

 

 درمان با آب مغناطیسی

آب مغناطیسی و کاربرد آن در صنایع مختلف 

درخصوص آب مغناطیسی شده بیشتر بدانیم:

باتوجه به اینکه آبیاری سطحی به‌عنوان روش متداول در جهان محسوب می‌گردد، اما به لحاظ نیاز به ارتقاء کالائی مصرف آب و افزایش روزافزون هزینه تأمین آب و نیز محدودیت منابع در دسترس، تمایل دولت‌ها به‌ویژه کشورهای توسعه‌یافته برای کاربرد آبیاری تحت‌فشار را افزایش داده است.

در اینجا بی‌مناسبت ندیدیم به جهت پالایش آب آبیاری در کشاورزی پیرامون روش جدید پالایش الکترونیکی آب که جزء روش‌های فیزیکی تصفیه آب به‌شمار می‌رود توضیحاتی را متذکر شویم.

با مصرف آب پالایش شده محصول تا یک ماه زودرس شده و مصرف آب 30٪ کاهش می‌یابد. با آبیاری مغناطیسی بدون اضافه کردن اسید، مواد شیمیائی و سمی به آب، حتی رسوبات بلی زایل شده و از تشکیل رسوب جدید پیشگیری می‌شود. همچنین به مرور خاک سبک و نرم شده و از ایجاد کلوخه ممانعت می‌شود و با فعال شدن املاح خاک مصرف کود نیز نصف خواهد شد.

آب آبیاری پاستوریزه شده از بیماری‌های گیاهی (قارچی،‌باکتریایی و ویروسی) پیشگیری کرد و سم کمتری نیاز خواهد بود. گیاه شاداب‌تر، سبزتر و سالم‌تر بوه و در مقابل پارازیت‌ها و آفات بهتر مقاومت خواهد کرد و با کاهش هزینه‌های تولید و افزایش عملکرد، سوددهی بیشتر می‌گردد.

اثر مغناطیس بر روی آب:

اثر مغناطیس روی آب به‌طور اتفاقی توسط دانشمندان روسی مشاهده شد. حرکت آب در داخل لوله‌ها باعث رسوب املاح روی جدار لوله‌ها گشته، ضمن کاهش سطح مقطع لوله‌ها و افزایش افت انرژی، عبور آب داخل لوله‌ها را مختل می‌کند. آنها دریافتند که آب مغناطیس شده جرم داخل لوله‌ها را پاک و از رسوب مجدد روی جدار لوله‌ها جلوگیری می‌کند.

بنابراین مشاهده شده که با اعمال انرژی مغناطیسی می‌توان آب ساده را به مایعی با اثرات شیمیائی خاص تبدیل کرد، به‌طوری که خواص فیزیکی آب مغناطیسی شده از جمله دما، وزن مخصوص، کشش سطحی، ویسکوزیته و قابلیت هدایت الکتریکی آن تغییر می‌یابد.

یکی از تغییراتی که در آب مغناطیسی ایجاد می‌شود نحوه آرایش بارهای الکتریکی مولکول‌های آب  میباشد. از آنجا که به‌طور طبیعی بین نیروهای خالص مولکول‌های آب اختلاف کمی وجود دارد، مولکول‌های آب اختلاف کمی وجود دارد، مولکول‌های آب به‌صورت کاملاً ‌تصادفی قرار دارند. در آب‌های موجود و در دمای محیط، بیش از 70 درصد مولکول‌های آب به‌صورت نامنظم قرار گرفته و بارهای مثبت و منفی آن‌ها در جایگاه طبیعی خود قرار ندارند. در صورتی‌که یک جسم دارای قدرت مغناطیسی با یکی از قطب‌هایش، مثلاً قطب جنوب ( دارای بار مثبت) به آب نزدیک شود، مولکول‌های آب با قطب منطفی به منبع مغناطیس نزدیک‌تر و مولکلو‌های با بار مثبت از آن دور می‌شوند.

این روند باعث می‌شود تا مولکول‌های آب (شامل کاتیون‌ها و آنیون‌ها) از حالت بی‌نظمی به‌صورت مرتب درآمده و نوع پیوند اکسیژن ـ هیدروژن از حالت مثلثی به شکل یک خط تغییر کند. در این شرایط هیدروژن‌های مثبت دارای نیروی بیشتری شده و در نهایت نیروی منفی خالص مولکول آب به نیروی مثبت خالص آب مغناطیسی تبدیل می‌شود، در نتیجه بار الکترونیکی مولکول‌های آب در این شرایط نسبت به آب معمولی متفاوت خواهد بود و ضمن تشکیل مولکول‌های کوچک‌تر از آب، باعث افزایش تعداد مولکول‌های آب در واحد حجم و همچنین افزایش قدرت حلالیت آب می‌گردد. اصطلاحاً مولکول آب معمولی چپ گرد بوده و به راست‌گرد مبدل می‌شود.

با یک مثال ساده می‌توان اثر مغناطیس در آب را شرح داد. همان‌طور که بیان شد آب معمولی دارای نیروی خالص منفی است. فرض کنیم این نیرو معادل 300 میلی‌ ولت (mv) باشد, در مقابل یک لوله آهنی از نظر الکتریکی خنثی (صفر میلی ولت) است و در اثر این اختلاف پتانسیل (300> 0)، آهن بر مواد معدنی در آب موثر واقع می شود و این عمل منجر به رسوب و جرم مواد در داخل لوله و یا حتی بر روی ذرات کلوئیدی خاک می گردد و اگر در این مثال کلسیم و منیزیم به ترتیب دارای پتانسیل خالص 350 – و 400 – میلی ولت باشند، در نتیجه می توان نوشت 400 – <350 – > 300 – > 0 در این شرایط با ایجاد میدان مغناطیسی با قطب مثبت آن و انرژی در حدود 310+ میل ولت معادله بالا به‌صورت زیر نوشته خواهد شد.

Mv310+mv300=25H=+Mv10(با ایجاد مغناطیس)

Mv90=310+mv40=Mg mv40=mv310+mv350=c

بنابراین رابطه 90 – > 40 – < 0 < 10 فرآیند تبدیل آب معمولی به آب مغناطیسی را نشان می دهد. در واقع آب مغناطیسی چیزی به آب اضافه یا کم نمی‌کند در حالت معمولی اگر 100 گرم کلسیم وارد آب در یک لوله گردد، 80 گرم کلسیم از آن خارج می‌شود، در صورتی که اگر از آبیاری مغناطیسی استفاده شود، همه 100 گرم سانتیمتر متر مربع است، ولی با مغنایسی کردن آب، کشش سطحی به 62 دین بر سانتی‌متر مربع مربع کاهش می‌یابد. کاهش کشش سطحی آب، قدرت حلالیت آن را افزایش داده و درجه سختی را کاهش می‌دهد و با کاهش سختی، اکسیژن محلول افزایش می‌یابد.

آب مغناطیسی در کشاورزی

تجربیاتی از کاربرد آب مغناطیسی در کشاورزی:

به‌دلیل تغییرات فیزیک و شیمیایی آب آبیاری، کاربرد آب مغناطیسی تحت آبیاری اهمیت زیادی دارد. گیاهان برای رشد مطلوب نیاز به جذب موادغذائی از خاک در فرآیند فتوستز دارند عمده مواد غذائی موجود در خاک توسط گیاهان استفاده نمی‌شوند. هنگام آبیاری گیاهان با آب معمولی مقدار کمی از عناصر غذائی در آب حل می‌شوند، در نتیجه به همین نسبت برای گیاهان قابل دسترس خواهند بود. زمانی‌که گیاه با آب سخت و بدون اثر مغناطیس آبیاری شود، لایه‌ای سفید و سخت از بی‌کربنات کلسیم و کربنات‌ها روی سطح خاک تشکیل می‌شود و تنها بخشی از بی‌کربنات‌های کلسیمی توسط آب شسته شده و در خاک نفوذ می‌کند و سپس روی ریشه گیاه نشست می‌کند.

در نتیجه گیاه مجبور است برای است برای ادامه زندگی خود ریشه‌های اضافی تولید کند که این روند رشد طبیعی گیاه را به خاطر صرف انرژی اضافی مختلف می‌کند. به‌دلیل افزایش مولکول‌های آب در واحد حجم بر اثر مغناطیسی شدن آب، بر حلالیت آن اضافه شده و در نتیجه توانایی آب برای جذب کاتیون‌ها و آنیون‌ها افزایش می‌یابد و مقدار بیشتری از نمک‌ها به‌ویژه بی‌کربنات‌ها توسط گیاه جذب می‌شوند. در این شرایط حرکت املاح به سمت لایه سطحی خاک و همچنین تجمع نمک‌ها در اطراف ریشه به دلیل خنثی شدن بار الکتریکی نمک‌ها کاهش می‌یابد. با افزایش جذب املاح معدنی، نمک‌های مفید و عناصر موجود در آب و خاک، می‌توان کود کمتری مصرف نمود. ضمن اینکه به‌دلیل کوچک‌تر شدن مولکول‌های آب و افزایش توانائی جذب آن توسط گیاه، کارایی مصرف آب نیز افزایش می‌یابد، در اثر آبیاری با آب مغناطیسی به دلیل نفوذ بیشتر آن در خاک، میزان تبخیر از سطح خاک نسبت به آبیاری با آب معمولی کمتر خواهد بود.

 

گزارشات متعددی در خصوص کاربرد آب مغناطیسی در کشاورزی وجود دارد. در این قسمت به بیان نمونه‌هائی از آن‌ها می‌پردازیم:

نتایج آزمایش‌های آبیاری با آب مغناطیسی در اورگان آمریکا بر روی مزارع یونجه نشان داد که عملکرد یونجه 65 درصد افزایش و مصرف آب و هزینه پمپاژ تا 42 درصد کاهش یافتند، مطالعه کنترل شده اثر آبیاری مغناطیسی بر روی درصد جوانه‌زنی کوچه‌فرنگی، کدو و خیار نشان داد که در مدت 3 روز 96 درصد بذور جوانه زدند در حالی‌که در تیمارهای معمولی تنها 73 درصد بذور در 14 روز جوانه زدند.

بور مغناطیسی شده همراه با آب آبیاری مغناطیسی، جوانه‌زنی را در گندم 20 درصد، گوجه فرنگی 65 درصد و فلفل و خیار را تا 100 درصد افزایش داد، در مصر آبیاری با آب مغناطیسی شده عملکرد گندم را از 7/12 تا 34 درصد (بسته به تاریخ کاشت) کنجد و ذرت را تا 24 درصد افزایش داد.

هیلل را بر روی میزان جوانه‌زنی و سبز شدن بذور بعضی از گیاهان در شرایط خاک شور و قلیائی مورد بررسی قرار دادند و نتیجه گرفتند که گوجه‌فرنگی در شرایط آبیاری با آب مغناطیسی شده نسبت به مغناطیسی کردن بذر واکنش بهتری نشان می‌دهد. در تیمارهای مغناطیسی شده بذور گندم پس از 6 روز 100 درصد در حالی‌که در تمیار معمولی بعد از 9 روز 83 درصد جوانه زدند.

آزمایش مزرعه‌ای با آب شور حاوی کلسیمع منیزیمع سولفات و کلراید و سدیم نتایج رضایت‌بخشی داده است. برای مثال برداشت سورگوم 45 درصد و ذرت 30 درصد نسبت به شاهد که آب غیر شور و غیرمغناطیسی دریافت کردند، بیشتر بود.

کاربونل و همکاران در دو خاک رسی و شنی میزان تبخیر از خاک را تحت شرایط آبیاری، آب مغناطیسی و آب معمولی مورد مقایسه قرار دادند.

نتایج نشان داد که در هر دو نوع خاک بیشترین اختلاف تبخیر از خاک بین دو تیمار آب معمولی و آب مغناطیسی به هنگام استفاده از آب شور مشاهده گردید. در پنجمین روز پس از آبیاری، در خاک رسی آبیاری شده با آب مقطر، آب شهر و آب شور مغناطیسی (46٪ مول از محلول سدیم کلراید میزان تبخیر از خاک به ترتیب در حدود 1/4، 6/4 و 2/10 درصد کمتر از تیمار شاهد بود در باغات نیز کمیت و کیفیت محصول لیمو متأثر از آبیاری مغناطیسی دارای عملکرد بیشتر و از نظر تجارتی کیفیت بالاتری (رنگ، طعم، و میزان شکر) داشتند.

کاربردهای دیگر در آب آبخوری دام‌ها و طیور منجر به افزایش تولید شیر، افزایش چربی و پروتئین شیر و درصد مواد جامد آن می‌ود. 10٪ افزایش در تولید شیر و 7٪ افزایش در راندمان تغذیه در دامداری‌ها گزارش شده است.

با پالایش آب آبخوری طیور تلفات جوجه‌ها کاهش یافته درصد تولید گوشت لخت به وزن زنده افزایش یافته و بار میکروبی آب کاهش قابل توجه می‌یابد. اکسیژن محلول در استخرهای پرورش ماهی افزایش می‌یابد. کاربرد اصلی دیگر آن در تصفیه پالایش آب گلخانه‌ها و سیستم‌های هیدروپونیک می‌باشد.

مزایای استفاده از تکنولوژی مغناطیسی در کشاورزی:

* افزایش آب شوئی خاکهای شور تا 300%

* کاهش مصرف بذر تا 50%

* افزایش مقدار محصولات تا 40%

* کاهش مصرف آب آبیاری تا 30%

* کاهش مصف کودهای شیمیایی تا 30%

* کاهش دوره رشد گیاه به مدت 15 تا 20 روز

  • افزایش اکسیژن آب تا 10%

 قیمت دستگاه آب مغناطیسی کشاورزی

آب مغناطیسی در پرورش دام و طیور :

* کاهش دوره رشد برای رسیدن به وزن مطلوب

* افزایش شیردهی روزانه

* افزایش کیفیت تخم مرغها

  • کاهش بیماریها و مرگ حیوانات همراه با افزایش فعالیت به صورت چشمگیر

مبانی عملکرد رسوب زدای الکترومغناطیسی بر روی آب :

در چند دهه اخیر تکنولوژی رسوب زدای الکترومغناطیسی در صنایع مختلف جایگاه مناسبی پیدا کرده است. به طوری که در بسیاری از موارد جایگزین روشهای دیگر – عمدتاً شیمیایی – شده است. در صنعت نیز به علت عدم استفاده از مواد شیمیایی یا افزودنی به آب به این روش فن آوری تصفیه فیزیکی آب نیز گفته می شود. با تصفیه فیزیکی آب به روشهای مغناطیسی و الکترونیکی، ساختار سیال و رفتار مولکولی آن تغییر کرده و آب به اصطلاح نرم تری تولید می شود. با اصلاح آب، سختی آب تعدیل شده و خواص فیزیکی شدن  کشش سطحی کم می شود و قابلیت انحلال آن افزایش می یابد.

این روش با برخورداری از مزایایی چون کاهش آثار نامطلوب سختی و رسوب، جلوگیری از تشکیل رسوب های چسبناک، حذف رسوبهای پیشین، نصب و نگهداری آسان، عدم نیاز به مراقبت و نگهداری و هزینه های مرتبط، به یکی از کاربردی ترین راههای مقابله با سختی و رسوب تبدیل شده است. در این فن آوری از امواج الکترومغناطیسی با پهنای باند و انرژی مناسب می توان شرایطی را ایجاد کرد که فرایند تشکیل بلورهای رسوب در داخل آب رخ داده و از چسبیدن آنها به دیواره ها جلوگیری شود. در این حالت اصطلاحاً در آب پدیده دانه برفی رخ داده و بلورهای رسوب در داخل آب تشکیل می گردد. با گذشت زمان به حجم هسته های اولیه افزوده شده و بلورهای نرم خنثی در آب که خاصیت چسبندگی خود را از دست داده اند ظاهر می شوند. همزمان موجبات تغییردر آرایش بلورین کربناتهای کلسیم فراهم شده و املاح کلسیتی که خاصیت چسبندگی فراوان دارند به آرگونیت که قدرت چسبندگی ندارند تبدیل می شوند. از طرفی میدان مغناطیسی القا شده در آب نیروی شدیدی به پیوند هیدروژنی وارد ساخته و با غلبه بر ابن پیوند تعداد مولکولهای آزاد آب به شدت افزایش می یابد که بالا رفتن حلالیت آب را به دنبال دارد.

 آب مغناطیسی در کشاورزی فواید

اثرات استفاده از تکنولوژی الکترومغناطیسی و مغناطیسی در صنعت طیور:

بسته به میزان سختی، آلودگی آب مصرفی ونوع پرورش ، سختی گیر و رسوب زدای الکترونیکی saba(poul) و مغناطیسی magnetic water و magnetic seed استفاده می شود. آب مغناطیس شده نه تنها در طول مسیر آب خوریها، به خصوص آبخوری های نیپل، رسوب نمی بندد، بلکه موجب انحلال و جدا شدن رسوبات قبلی نیز می گردد.

همچنین به دلیل بالا رفتن حلالیت آب، داروها و مکملهای مورد استفاده بیشتر در آب حل شده و دیگر شاهد تشکیل رسوبات در داخل منابع دارو و انسداد مسیر آبخوریها نخواهیم بود.

ویروسها، باکتریها و قارچها در حد میکرون  و دارای بار منفی می باشند. این ریز جانداران جهت ادامه بقاء به کاتیونها وابسته بوده و به علت بار مخالف به کاتیونها جذب شده و رشد و نمو می کنند. با اصلاح آب و عبور آن از میدان به صورت غیرفعال در می آیند و بیوفیلم ها که محل تشکیل و تجمع میکرو ارگانیسم ها و فرآورده های جانبی آنها هستند، در جدار داخلی لوله ها و مخازن نگهداری آب از بین می روند. پایین آمدن بار میکروبی آب و اثربخشی دو چندان داروها و واکسنها موجب بالا رفتن استقامت بدن مرغ در برابر بیماریها می گردد که کاهش تلفات را به دنبال دارد .

دستاوردهای  استفاده از تکنولوژی رسوب زدای آب :

1- کاهش محسوس بیو فیلم ها

2- کاهش حجم رسوبات درآبخوری ها

3- کاهش بار میکروبی آب

4- افزایش اثربخشی داروها و واکسن ها

اعمال حیاتی آب در بدن طیور :

1- حرکت مواد غذایی در دستگاه گوارش بدون وجود آب امکان پذیر نیست.

2- هضم و جذب مواد غذایی نیاز به حضور آب دارد .

3- آب به عنوان یکی از اجزاء مهم خون در انتقال مواد مغذی به ارگانهای مختلف بدن می باشد.

4- آب برای تکمیل بسیاری از واکنشهای شیمیایی بدن که برای تشکیل گوشت و تخم مرغ لازم هستند دخالت می نماید.

5- وجود آب برای دفع مواد زائد و سمی از کلیه ها ضروری است.

6- آب برای لغزنده کردن مفاصل لازم است.

7- آب برای حفظ درجه حرارت بدن به خصوص در آب و هوای گرم ، بسیار مهم است.

کاربرد آب مغناطیسی در استخرهای پرورش ماهی:

ساختار ملکولی – که شامل پروتیئن ها نیز می باشد – بستگی به کیفیت  آبی دارد  که سلول را احاطه کرده است آب مغناطیسی دارای خواص بیولوژپکی منحصر به فردی است  تجربیات  علمی  بر روی غشاهای  مختلف  مصنوعی و بیولوژیکی نشان دهنده افزایش نفوذ پذیری آب مغناطیسی در غشاءهای سلولی می باشد .

مدارک و شواهد  نشان میدهد با مصرف آب مغناطیسی تغییرات زیربنایی در ساختار سلولی به وجود  می آید . لذا ضروریست  آب و غذای مصرفی بچه ماهیان در مجاورت میدان مغناطیسی قرار گیرد . 

مزایای استفاده از آب مغناطیسی :

  • اکسیژن  محلول به میزان قابل توجهی افزایش می یابد چون حلالیت آب مغناطیسی افزایش خواهد یافت .
  • میدان مغناطیسی و الکترومغناطیسی موجب غیر فعال شدن  باکتریهای موجود در آب می شود که خود  باعث کاهش بیماری و بالطبع کاهش مرگ و میر  ماهیان می گردد .
  • وقتی غذای بچه ماهیان  در معرض میدان مغناطیسی قرار گیرد وزن آنها با جذب بیشتر مواد غذایی افزایش می یابد . در ضمن موجب بهبود طعم و مزه گوشت آنها نیز می گردد .

* افزایش فعالیت بیولوژیک آب و آثار مثبت در رشد ماهیها

* میانگین افزایش وزن ماهیها (روزانه) نسبت به حالت عادی 40 تا 60% افزوده می شود

  • کاهش بیماری ها و مرگ ماهیها به صورت چشمگیر

مزایای استفاده از آب مغناطیسی در دامداریها:

  • مصرف این آب برای دام موجب جذب پروتیین بیشتری شده ،بطوری که وزن بدست آمده در گوساله ها و بره ها افزایش می یابد.در ضمن کیفیت و مزه گوشت را نیز بهبود می بخشد.
  • موجب می گردد تا گاوها راحتتر شیر بدهند که این باعث سلامتی بیشتر دام می گردد. بخصوص در دامهایی که از ورم پستان رنج می برند،موجب از بین رفتن این بیماری به مرور زمان می گردد،درمان پستان گاو تاثیر بسیاری در مقدار باکتری موجود در شیر دارد . در ضمن باعث افزایش شیر دهی گاو می گردد.چربی موجود در شیر گاو را از 13 . 0 % تا 15 . 0 % افزایش می دهد .(استانداردچربی مورد نیاز برای شیر 2 . 3 % است).

توجه : نه تنها نصب این تجهیزات بر روی خط آب باعث افزایش شیردهی گاو می گردد بلکه نصب ان بر روی خط شیر زمان ذخیره سازی شیر را نیز بطور چشمگیری افزایش می دهد.

3-باعث کاهش بیماری ها و نیز مرگ و میر دام می گردد.

تاثیر آب مغناطیسی در صنعت زنبورداری :

سلامتی کلنی زنبور مستقیماً بر روی کیفیت عسل تولید شده آنها تاثیر گذار است.با آلوده شدن محیط زیست مرض های مختلفی در زنبور عسل به وجود آمده که این مسئله باعث کم شدن کمیت و کیفیت عسل تولیدی و بدنبال آن مرگ کلنی زنبورها می گردد.

تحقیقات دانشمندان ثابت می کند که یک رابطه مستقیم بین آب مغناطیسی و سلامت زنبور عسل وجود دارد.

به همین جهت پیشنهاد می گردد:

1-علفها و گیاهان مختلفی را که زنبور روی آنان می نشینند با آب مغناطیسی آبیاری گردد.

 

2-یک ظرف کوچک از آب مغناطیسی ،کنار کندوی عسل قرار گیرد.

 

3-وقتی که در زمستان شربت تقویتی (معمولاٌ آب و شکر) تهیه می شود حتماٌ این محلول از آب مغناطیسی تهیه شود.

 

4-شربت تهیه شده از این تجهیزات عبور داده شود.

 

توجه: اگر عسل تهیه شده نیز در معرض این تجهیزات قرار گیرد کیفیت ،طعم،مزه،رنگ و بوی عسل بهبود یافته وآنرا میتوان در وضعیت مطلوبتری نگه داری نمود.

 

سایر کاربردهای تکنولوژی مغناطیسی :

* رسوب زدایی پمپها و لوله های آبیاری

* پاک کردن مخازن طبیعی و مصنوعی آب

رسوب گیر آب ( مغناطیسی و الکترو مغناطیسی )

تعریف :

دستگاهی است مغناطیسی جهت جلوگیری از ایجاد رسوب و از بین بردن رسوبات قبلی در لوله های آب و تمام سیستم های خانگی و صنعتی که با آب کار میکنند در دو نوع 1- مغناطیسی : که منبع انرژی آن یک مگنت مغناطیسی دائمی میباشد و هزینه تامین انرژی ندارد. 2- الکترومغناطیسی : در این مدل برای تامین انرژی از برق استفاده میشود و نسبت به مدل اول تخصصی تر و میزان اثر گذاری بیشتری دارد .هردومدل بدون نیاز به هزینه نگهداری و اپراتوری میباشندوحجمی کوچکتر و قیمت مناسبتر نسبت به رسوبگیرهای دیگر دارند .

مکانیسم عملکرد رسوبگیر مغناطیسی و الکترومغاطیسی :

به زبان ساده با اعمال یک میدان مغناطیسی متغیر در مسیر جریان آب، املاح رسوب گذار موجود در آب ( که عمدتا بی کربنات ها هستند) از حالت یونی خارج شده و به حالت مولکولی تبدیل می شوند. که ماحصل آن تبدیل کریستال یونی (کلسیت که ساختار آن چسبنده و سخت است) به کریستال مولکولی (آراگونیت که ساختار آن نرم و غیر چسبان است) می باشد. که این مولکولها به هم ملحق شده و پدیده دانه برفی را بوجود می آورند که به صورت شناور در آب قرار دارند به طوری که نه تنها دیگر رسوب نمی کنند بلکه امکان حذف این دانه های درشت با فیلترهای نسبتا ساده امکان پذیر است. این عمل باعث آزاد شدن آب می شود که نتیجه آن کاهش کشش سطحی و افزایش حلالیت آب است. نکته دیگر اینکه آب مغناطیسی توانایی کندن رسوبات قبل موجود در لوله ها را دارد. این دستگاه ها هیچ ماده ای به آب اضافه یا از آن کم نمیکنند در واقع با تغییرات فیزیکی توضیح داده شده مانع از تشکیل رسوب آب میشوند بنابرین روی کیفیت آب آشامیدنی تاثیر منفی نمی گذارند و علاوه بر صنعت در محل هایی که از آب برای مصارف آشامیدنی استفاده میشود مانند ساختمانهای مسکونی بدون نگرانی قابل استفاده است.

مورد مصرف رسوبگیر مغناطیسی و الکترومغناطیسی :

یکی از مشکلات دستگاههای صنعتی و خانگی که با آب کار می کنند ناشی از جرمی است که درون لوله ها و مخازن این دستگاهها بسته می شود و باعث مشکلات زیادی که در ذیل کاملا ذکر شده مانند : ضخیم شدن جداره مخازن حرارتی و مصرف انرژی بیشتر جهت گرم کردن آب و در نتیجه سوختن جداره مخزن ، پایین آمدن راندمان دستگاه، کاهش سرعت انتقال آب و اتلاف انرژی در مسیر، کاهش عمر دستگاه ها و لوله ها می شود که سالانه کارخانه جات و خانه دارها مجبورند هزینه و وقتی را صرف تعویض یا تمیز نمودن قطعات و دستگاهها نمایند. کارایی دستگاه رفع مشکلات فوق الذکر و بصورت دقیقتر مشکلات ذکر شده درذیل میباشد :

1- سیستم شوفاژ ، موتور خانه ها و مبدل های حرارتی .

2 – برج های خنک کننده و پکیج یونیت .

3- چیلرها ، ایرواشرها و تهویه مطبوع .

4- بویلرهای آب ، منابع کویلی .

5- استخر ، سونا ، جکوزی و کارواش .

6- صنایع غذایی و لبنی ، خطوط تولید نوشابه و آب معدنی .

7- هتل ها ، رستوران ها ، بیمارستان ها و مراکز دندان پزشکی .

8- سیستم های خنک کننده نورد دستگاههای چاپ .

9- دستگاههای تزریق پلاستیک .

10- خطوط نورد فلزات .

11- کوره های القایی ، خطوط و قالبهای ریخته گری ، پرس هیدرولیک .

12- کارخانجات نساجی ( شستشو ی الیاف ) .

13- کشاورزی ( آبیاری بارانی و قطره ای) .

14- سیستم های خانگی نظیر کولر آبی ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، قهوه جوش و شیر آب گرمکن و آب سرد کن .

15- کارگاههای تولید و تکثیر ماهیان خاص و پرورش ماهیان گرمابی و سردآبی .

16- کارگاهای پرورش ماکیان اعم از مرغداری های تخم گذار و گوشتی .

17- دامداریها وگاوداریهای شیری .

آثار مخرب رسوبات :

1 – ایجاد خردگی و پوسیدگی از طریق الکترولیز بین لایه رسوب و فلز بدنه در تمام سیستم هایی که با آب کار میکنند.

2 – تجمع رسوب در لوله ها باعث کند شدن حرکت آب گرم در لوله شده در نتیجه آب گرم قبل از رسیدن به محل مصرف دوباره خنک میشود.

3- ضخیم شدن جداره مخازن حرارتی، درنتیجه مصرف حرارت بیشتر برای گرم کردن آب که باعث سوختن و فرسوده شدن جداره مخازن حرارتی میشود.

4- مسدود شدن لوله ها و شیرها که باعث کاهش جریان آب و کوتاه شدن عمر آنها میشود.

5- کاهش راندمان کار مبدل ها و موتور خانه ها.

6- سوراخ شدن لوله ها در اثر استفاده از مواد شیمیایی و جرم گیرها برای رسوب زدایی.

7- رسوب ایجاد شده بر منافذ آبپاش ها و قطره چکانها و کاهش دبی و ایجاد اخلال در آبیاری مناسب .

8- کاهش راندمان کار لوازم حرارتی و برودتی ماند آب گرمکن ، پکیج ، برج های خنک کننده و کندانسور ها.

9- رسوب ایجاد شده بر روی سطوح المنت ها ماند عایقی قوی در برابر انتقال حرارت عمل نموده و در نتیجه در اینگونه لوازم از قبیل انواع لوازم خانگی ، پکیج ها و … بواسطه ایجاد رسوب شاهد اتلاف انرژی زیادی هستیم .

10- ترکیدن لوله ها بر اثر فشار بیش از حدی که به دلیل گرفتگی بر آنها وارد می گردد .

11- رسوب ایجاد شده در سیستم های آب خوری طیور نظیر نیپل که در پایان دوره با مصرف مبالغ هنگفتی با مواد شیمیایی رسوب زدایی می شود .

 طرز تهیه آب مغناطیسی کشاورزی

تاثیرات پس از نصب رسوب گیر مغناطیسی و الکترومغناطیسی :

1) جلوگیری از تشکیل رسوب بر روی سطوح تجهیزات و تأسیسات آب خانگی و صنعتی.

2) از بین بردن رسوب قبلی موجود بر روی سطوح داخلی لوله ها و تجهیزاتی که در مسیر آب قرار دارند .

3) کاهش چشمگیر خوردگی و در نتیجه افزایش طول عمر سیستم های صنعتی .

4) عدم توقف خطوط تولید جهت انجام رسوب زدایی .

5) مغناطیسه نمودن مولکولهای آب و ایجاد ساختمان هشت وجهی در آنها کاملاً هماهنگ و منطبق با مایعات بدن می باشد . دقیقاً مانند آب چشمه های معدنی .

6) کاهش مصرف انرژی در سیستم های حرارتی .

7) کاهش هزینه تعمیر و نگهداری و بدون نیاز به اپراتور و کاربر .

8) دارا بودن مغناطیس دائم با 60 سال عمر مفید .

9) نصب آسان ، سریع و ارزان و عدم نیاز به راهبری ، سرویس ، خدمات و شارژ .

مزایا نسبت به رسوبگیرهای دیگر :

1) مهمترین نکته این که این دستگاه هیچ ماده ای به آب اضافه یا از آن کم نمی کند و در مدل الکترومغناطیسی حتی تماس مستقیم با آب نداشته بنابرین هیچ گونه تاثیر منفی بر روی آب آشامیدنی نمی گذارد و بدون نگرانی در هر محل با هر نوع مصرف آبی قابل اجرا است .

2) قیمت پایین تر .

3) حجم کمتر ( فضای بسیار کمی را اشغال میکند و جزئی از لوله آب میشود. )

4) نیاز به صرف هزینه و وقت جهت نگهداری و اپراتوری ندارد.

5) نصب و راه اندازی ان بسیار ساده بوده و حتی توسط خود مصرف کننده با مطالعه کاتالوگ و CD مربوطه امکان پذیر است .

6) بدلیل حجم بسیار کوچک آن در هر مکانی قابل نصب و استفاده است.

تفاوت روش مغناطیسی و الکترومغناطیسی :

1) مدل مغناطیسی با دارا بودن مگنت ( آهن ربا ) مغناطیسی انرژی لازم خود را تولید میکند و نیاز به مصرف انرژی نداشته و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی میشود ولی بدلیل اینکه این تولید انرژی آن بسته به دبی آب دارد و به مرور با گذشت زمان ضعیف میشود میزان شدت تاثیر گذاری آن نسبت مدل الکترومغناطیسی کمتر است و مدل الکترو مغناطیسی با مصرف برق کار میکند.

2) برای نصب مدل مغناطیسی باید بخشی از لوله را به اندازه طول رسوبگیر برش داده و رسوبگیر را جایگزین لوله در آن محل نمود ولی در مدل الکترومغناطیس آنتن هایی به صورت سیم پیچ به رسوبگیر وصل میشوند که باید آنها را در فواصل معیین به دور لوله مورد نظر پیچاند و دیگر نیاز به برش لوله نبوده و نصب آن ساده تر بوده و به راحتی قابلیت جابجایی دارد و بر روی لوله های فلزی و پلاستیکی قابل اجرا است.

3) قیمت مدل مغناطیسی به دلیل وجود مگنت ( آهن ربا ) در آن نسبت به مدل الکترومغناطیسی بالاتر است.

4) مدل مغناطیسی معمولا بر روی لوله هایی تا قطر 2 اینچ وجود دارد و بالاتر از آن را تحت پوشش قرار نمی دهد ولی مدل الکترومغناطیسی معمولا برای لوله ها استفاده می شود.

 

تاثیر میدان مغناطیسی بر پارامترهای آب

همه میدانیم که آب ، دارای خواص شگفت انگیزی است و علاوه بر نقش آن در بقاء حیات در کره زمین ، همین رفتارهای عجیب آنرا با دیگر مایعات متفاوت ساخته است  که بسیاری از این رفتارها ، هنوز هم برای دانشمندان مورد ابهام هستند و هنوز دلیل آن یا توضیح علمی برای آنها کشف نشده است . یکی از این موارد ، رفتارهای آب در مجاورت میدانهای مغناطیسی است که حتی در طب سنتی نیز ، از خواص آبهای مغناطیسی استفاده میشود . برخی سودجویان نیز ، همواره از خواص آبهای مغناطیسی استفاده تبلیغاتی میکنند و با تبلیغات و بزرگنمایی کردن برخی خواص این آبها ، قصد فروش محصولات خود را دارند . در این مطلب سعی خواهیم کرد که از خواص این آبها صحبت و بحث کنیم .

آب از اتم های اکسیژن و هیدروژن تشکیل شده است . اتم های اکسیژن دارای بار - و اتم های هیدروژن دارای بار + هستند . هر مولکول آب از دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن نشکیل شده است . بار الکتریکی از اتم اکسیژن در یک مولکول ، با بار الکتریکی از اتم هیدروژن از مولکول دیگر ، سبب قرار گرفتن مولکولهای آب در کنار هم در یک زنجیره یا شبکه میشود . به این نیروی بین مولکولی ، پیوند هیدروژنی گفته میشود .

وقتی آب از میان یک میدان مغناطیسی عبور میکند ، نظم مولکولها بهتر شده و آرایش آنها تغییر پیدا میکند . زنجیره های مولکولی کوتاهتر و منظم تر میشوند .

 

آب بعد از عبور از میدان مغناطیسی ، خواصش تغییر میکند که در زیر نوشته شده است .

PH آب افزایش پیدا میکند ( یون هیدروکسیل OH افزایش پیدا میکند ) و اگر قبلا اسیدی بود ، میزان اسیدی بودن آن کاهش میابد و اگر خنثی یا قلیایی بوده ، اکنون قلیایی تر میشود >>> PH آب چیست؟

کشش سطحی آب کاهش پیدا میکند و آب نرم تری خواهیم داشت . همچنین این آب برای شستشو ، قدرت پاک کنندگی بهتری خواهد داشت .

میزان سختی و TDS و EC آب تغییری پیدا نمیکند >>> TDS آب چیست؟  بنابراین بیان عبارت سختی گیر یا کاهش سختی برای فیلترهای مغناطیسی آب عبارتی اشتباه است زیرا آنها بر سختی آب هیچ تاثیری ندارند و باید مثلا عبارت ضد رسوب بکار برده شود . به عنوان مثال ، یک نمونه فیلتر ضد رسوب مغناطیسی را مشاهده کنید که جهت جلوگیری از ایجاد رسوب در فیلتر ممبران ساخته شده است >>> فیلتر ضد رسوب مغناطیسی محافظ ممبران

انحلال پذیری آب افزایش پیدا میکند و میل به رسوب آن کمی کاهش پیدا میکند . نکته مهم در بحث رسوب این آبها این است که ، رسوبات آب از شکل سخت و مقاوم به نام کلسیت ( همان رسوبات ته کتری ) به شکل آراگونیت تغییر پیدا میکند . آراگونیت نرم بوده و به راحتی قابل جداسازی و حتی شستشو است . این بزرگترین مزیت آب مغناطیسی است و به همین دلیل میبینید که در برخی لوازم خانگی ، برای محافظت آنها در برابر رسوب آب ، از فیلترهای مغناطیسی استفاده میشود . دلیل استفاده از آنها دقیقا ایجاد رسوب کمتر و همچنین نرم بودن رسوب ایجاد شده است .

این نکته را نیز بدانید که آب در مجاورت میدان مغناطیسی ، حتما باید در حال حرکت باشد زیرا نیروی مغناطیسی بر جرم ثابت و بدون حرکت وارد نمیشود . همچنین آب بعد از عبور از میدان مغناطیسی ، این خاصیت را تا حدود 10 ثانیه به صورت قوی داراست و بعد از آن ، میزان اثر مغناطیس آب بسیار کاهش یافته و حتی میتوان گفت که از بین رفته است . پایدار نبودن اثر مغناطیس بر آب ، بزرگترین ایراد این ویژگی آب میباشد . همچین برای اعمال اثرات مغناطیسی بر آب ، جریان آب باید آرام و یکنواخت باشد و هرگونه بهم ریختگی شدید ، اثر مغناطیسی را خیلی زود از بین خواهد برد . به عنوان مثال اگر شما قبل از پمپ ، یک فیلتر مغناطیسی قوی قرار دهید ، آب بعد از عبور از فیلتر و وارد شدن به پمپ ، سریعا اثر خود را از بین خواهد داد و وجود این فیلتر هیچ تاثیری نخواهد داشت .

 

آب شفا بخش

روس ها از آب مغناطیسی شده برای درمان بعضی بیماری ها مثل بیماری های دستگاه دفع ادرار استفاده زیادی می کنند و از این لحاظ، سرآمد همه ی مردم دنیا هستند. آنها این نوع آب را “آب معجزه آسا” می نامند. در بعضی از درمانگاه های روسیه و هند، آب شفابخش به صورت رایگان در دسترس بیماران مبتلا به سنگ کلیه قرار می گیرد تا از این طریق، سنگ کلیه آنها شسته شود و از بین برود.

نحوه تهیه آب شفابخش

تهیه آب شفابخش بسیار ساده است. دو آهن ربا(با قدرت 2000 گوس) تهیه کنید. دو بطری یا لیوان شیشه ای که در آن به خوبی بسته شود را کاملا تمییز کنید. آب آشامیدنی را ابتدا بجوشانید و سپس به حال خود رها کنید تا سرد شود. سپس آن را داخل بطری شیشه ای بریزید و در آن را ببندید.
هر کدام از ظرف ها را به صورت جداگانه به مدت حدود 12 ساعت روی دو قطب جنوب و شمال قرار دهید. این کار باعث می شود تشعشعات مغناطیسی از جداره ی شیشه ای ظرف عبور کرده و به داخل آب نفوذ کند؛ به این ترتیب آثار سودمند مغناطیسی به آب منتقل می شود. بس از 12 ساعت، آب هردو بطری را با هم مخلوط کنید و یا بسته به نوع بیماری خود به صورت جداگانه از آنها استفاده کنید.

مقدار مصرفی اب شفا بخش

معمولا مقدار مصرفی آب شفابخش برای یک فرد بزرگسال در حدود50 میلی لیتر در روز است؛ ولی میتوان این مقدار را در صورت نیاز به 4 تا 5 بار افزایش داد. افراد سالم نیز می توانند 3 بار در روز از این آب استفاده کنند…
برای شستشوی بخش آسیب دیده بدن مثل چشم ها یا زخم های عمیق، می توان به هر میزان از آب شفا بخش استفاده کرد.

آب مایع و مایه حیات است که زندگی بدون آن در روی زمین ممکن نیست. این مایع خواص عجیبی دارد، از جمله افزایش حجم به هنگام انجماد ، ظرفیت گرمایی و گرمای تبخیر بالا ، آزمایش کشش سطحی زیاد و غیره. شرح خواص ویژه و رفتار غیر عادی آب پایان ندارد. از یک سو آب ماده‌ای است که خیل خوب مطالعه شده است و از سوی دیگر ... . آکادمیسین ب. دریاگین ، یکی از بزرگترین دانشمندان آب شناسی ، در یکی از آثار خود می‌نویسد: "آب زلال چشمه‌ها و مخازن با وجود فراوانی خود برای شیمیدانان هنوز هم معما می‌باشد." از آب خواص غیر عادی زیادی می‌شناسیم. در اینجا چند نمونه غیر متداول را آورده‌ایم.آب مغناطیسی
ثابت شده است که گذراندن آب از میدان نسبتا ضعیف مغناطیسی آهنربای دائمی باعث تغییر بسیاری از خواص آب از قبیل چگالی ، رسانایی برق ، توانایی حل نمکها ، سرعت ته نشینی ذرات جامد در آن و ... می‌گردد. حافظه مغناطیسی آب حیرت انگیز است. خواص مغناطیسی اکتسابی آن طی یک شبانه روز حفظ می‌شود. بسیاری از مهندسین و دانشمندان به مطالعه آب مغناطیسی پرداختند، در نتیجه پدیده‌های جالب بسیاری کشف گردید. مثلا:


- بتونی که با این آب تهیه شده است، استحکام بیشتری دارد.

- سدهایی که از طریق هیدرولیکی از مخلوط آب با ماسه ، که از میدان ثابت مغناطیسی گذرانده شده است، ساخته شده‌اند، استحکام بیشتری دارند.

- آزمایشهایی که در انستیتوی پژوهشی هیدرو تکنیک و بهسازی اراضی ولژسک انجام شده ، نشان داده‌اند که استفاده از آب مغناطیسی جهت آبیاری حاصل دهی را افزایش می‌دهد.

- به کمک این آب کیفیت کائوچوی مصنوعی ، شدت تصفیه فاضلاب صنعتی و ... بالا رفته است.

- این نوع آب در ساختمانها ، صنایع شیمیایی ، سرامیک سازی ، تغلیظ سنگ معدنی و ... کاربرد دارد.

- در عمل ویژگیهای عجیب آب مغناطیسی نشان داده شده و آنرا در میان وسایل مؤثر در افزایش بازده کار صنعتی و بهبود کیفیت کالاهای تولیدی قرار داده است.

 

 
آهن ربایی کردن آب
 

جهت مطالعه تمامی مقالات و تحقیقات درمورد مغناطیس درمانی و بحث چاکرا و هاله بدن به لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://amega.ir/mag


بازگشت به بالا
شماره تلفن های پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۱۶ - ۰۹۱۲۶۲۲۲۶۱۱
7 روز هفته 24 ساعت شبانه روز (حتی تعطیلات) پاسخگوی شما عزیزان هستیم 😊

همراه ما باشید!

Copyright AMEGA © 2016 - 2023
ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید