Top

دستبند مغناطیسی چیست

 

دستبند مغناطیسی و مغناطیس درمانی چیست؟

 

 

 


خواص آهن ربا مگنت سنگ و مغناطیس بر بدن

درمان مغناطیسی در تئوری که به طور مستقیم به بدن میدان مغناطیسی می تواند به بهبود از طیف وسیعی از مشکلات بهداشتی تحریک است. اگرچه ادعا سلامت آن شامل درمان مولتیپل اسکلروزیس، فیبرومیالژی، آرتریت، بی خوابی، التهاب و حتی بیماری سرطان و قلب است و هم اکنون بعنوان دستبند سلامتی در دنیا ارائه میگردد.

درمان مغناطیسی چگونه کار می کند؟

درمان مگنت بسیاری از اشکال مختلف دارد. در برخی موارد، آهن ربا به مناطق تحت تاثیر بیماری با کمک ادامه داده اند، کفی کفش، نوار چسب، تسمه، و یا "جواهرات مغناطیسی" مانند دستبند، گردنبند، گوشواره و اعمال می شود. محصولات دیگر شامل پد مغناطیسی تشک و پتو، و همچنین ماشین آلات میدان مغناطیسی مولد و حتی آب مغناطیس نیز موجود میباشد.

از آنجا که حمایت علمی برای استفاده از آن بسیار محدود، آن را دشوار برای تعیین چگونگی درمان مغناطیسی ممکن است درمان را ارتقا بخشد. با این حال، طرفداران معتقدند که آهن ربا می تواند گردش خون را تحریک، رگهای خونی را شل، افزایش میزان اندروفین، کاهش تنش عضلانی، و عادی عملکرد سوخت و ساز بدن.

تحقیقات درمان مغناطیسی

حتی اگر ادعا می کند که مگنت تراپی می تواند بیماری هایی مانند سرطان و بیماری MS درمان بی اساس هستند، شواهدی است که ممکن است به تسکین درد مربوط به این بیماری های مزمن کمک کند وجود دارد:

1) آرتروز

در یک مطالعه در سال 2004 از 194 بزرگسال مبتلا به استئوآرتریت مفصل ران و زانو، محققان دریافتند که کسانی که دستبند مغناطیسی به مدت 12 هفته به تن کاهش درد آرتریت همراه باشد.

در همین حال، مطالعه در سال 2001 از 64 نفر مبتلا به آرتریت روماتوئید زانو نشان داد که 68٪ از کسانی که درمان مغناطیسی استفاده می شود احساس بهتر یا گزارش خیلی بهتر پس از یک هفته.

درباره سایر راه حل های طبیعی برای استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید.

2) مزمن درد لگن خاصره

برای مطالعه سال 2002 از 32 زن مبتلا به درد مزمن لگن، یک گروه از بیماران آهن ربا فعال به مدت 24 ساعت در روز استفاده به شکم خود بود.

پس از چهار هفته از مصرف مداوم، کسانی که دریافت آهن ربا فعال سطح درد قابل توجهی پایین تر از در شروع مطالعه گزارش شده است.

3) فیبرومیالژیا

پس از شش هفته از خواب بر روی پد تشک مغناطیسی، 13 زن مبتلا به فیبرومیالژیا درد کمتری، اختلال خواب، خستگی، و روز بعد خستگی گزارش شده است. گروه شاهد از 12 زن (که در تشک های غیر مغناطیسی خواب) پیشرفت های کوچکتر در درد، خواب، خستگی، و خستگی بود. نویسندگان این مطالعه توجه داشته باشید که پیشرفت در هر دو گروه ممکن است با توجه به استفاده از یک پد تشک بهتر است.
علم بیشتر در درمان مغناطیسی

همچنین شواهدی وجود دارد که درمان مغناطیسی ممکن است به کاهش درد گردن، درد پس از فلج اطفال، و درد پای دیابتی کمک می کند.
در مطالعات انجام شده در استفاده از درمان مغناطیسی برای تسکین درد و مچ دست درد پشت مزمن مربوط به سندرم تونل مچ دست، محققان آهن ربا مؤثرتر است

درمان مغناطیسی ممکن است وعده در درمان خویشتن ادرار زن را نشان می دهد، با این حال: در یک مطالعه در سال 2004 از 24 نفر، 58 درصد از شرکت کنندگان بهبود پس از هشت هفته از دریافت تحریک مغناطیسی دو بار در هفته های کف لگن را نشان داد.

 منبع:
http://altmedicine.about.com/od/magnetsmagnetictherapy/a/magnetic_therapy.htm 

 

 

 

قیمت دستبند مغناطیسی

دستبند مغناطیسی ژرمانیوم

دستبند مغناطیسی امگا


دستبند مغناطیسی امگا

دستبند مغناطیسی امول

دستبند مغناطیسی ابزار

دستبند مگنتی سواروسکی

مگنت دستبند

دستبند سواروسکی

چشم بند مغناطیسی