آهن ربا در طب سنتی: افزایش قد با مگنت تراپی  آهن ربا در طب سنتی گذاشتن آهنربا روی سر خواص آهن ربا برای بدن همراه داشتن آهن ربا تاثیر آهنربا بر مغز خرید افزایش قد با مگنت تراپی خواص آهنربا برای پوست صورت.

افزایش قد مگنت تراپی


آهن ربا در طب سنتی آهنربا در طب سنتی گذاشتن آهنربا روی سر خواص آهن ربا برای بدن همراه داشتن آهن ربا تاثیر آهنربا بر مغز خرید آهنربای درمانی مضرات آهنربا برای بدن خواص آهنربا برای پوست صورت

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی

استفاده از مغناطیس و مگنت یا اهنربا برای درمان بیماری‌های مختلف، سال‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش با کمک میدان‌های مغناطیسی، دردهای مزمن اندام‌های حرکتی از بین می‌روند. اگر دوست دارید بدانید، مگنت تراپی چیست؟ چطور یک روش فیزیکی دردهای فیزیولوزیک بدن را از بین می‌برد؟

 در ادامه تاثیر مگنت تراپی (افزایش قد با مگنت تراپی) به دردهای گردن، کمر، همچنین اثرگذاری‌اش بر افزایش قد به طور کامل توضیح داده‌ایم.

افزایش قد با مگنت تراپی

  

مگنت تراپی چیه؟

مغناطیس تراپی یا مگنت تراپی یک درمان جایگزین با اهنربا است که به کمک آن آهنرباهای ثابت یا پرتابل، با ایجاد میدان مغناطیسی به رفع دردهای بدن کمک می‌کنند.

 خرید آهنربای درمانی

مگنت تراپی چقدر شناخته شده است؟

اگرچه برای اطمینان کامل به تاثیرگذاری مگنت تراپی، مطالعات علمی بیشتری مورد نیاز است اما مردم، انواع تجهیزات مگنت تراپی را تهیه می‌کنند و از استفاده آن راضی هستند؛ به طوری‌که طبق آمار منتشرشده توسط BBC، فروش سالانه لوازم مگنت تراپی در سال حداقل 1 میلیارد دلار است.

 خواص آهن ربا برای بدن

تاریخچه مگنت تراپی

استفاده از میدان مغناطیسی در پزشکی، از هزاران سال پیش مرسوم بوده است. در کتاب طب داخلی امپراطور زرد، اشاره شده که کاربرد مگنت تراپی، به 2 هزار سال قبل از میلاد بر می‌گردد. اگر بخواهیم درباره تاریخچه این درمان در گذشته‌ای نزدیک‌تر اشاره کنیم؛ باید به قرن شانزدهم میلادی برویم.

 گردنبند مغناطیس درمانی مگنت

مگنت تراپی بعد از قرون وسطی

اگرچه مگنت تراپی در چین برای اولین بار استفاده شد اما بعد از قرون وسطی به طور ویژه‌ای در اروپا مورد توجه قرار گرفت.

 مگنت تراپی در قرن 16 و 17 میلادی

 • مگنت تراپی در قرن 16: پاراسلسوس پزشکی سوئیسی بود که در قرن 16 میلادی، مفهوم آرکئوس را بیان کرد؛ آرکئوس ارتباط بین مغناطیس و درمان بیماری‌ها را پوشش می‌داد. این پزشک توانست به کمک این روش طییف وسیعی از بیماری‌ها مانند التهاب، خونریزی، اسهال و صرع استفاده می کرد.
 • مگنت تراپی در قرن 17: سپس در طول قرن 17، ویلیام گیلبرت، پزشک ملکه الیزابت اول، استفاده از آهنربا را برای بهبود سطح سلامت و درمان بیماری تداوم بخشید.
 • گیلبرت در کتاب De Magnete، تفاوت بین الکتریسیته ساکن، مغناطیس و الکتریسیته را توضیح داد؛ او اشاره کرد که زمین یک آهنربای غول پیکر است؛ سپس در همین کتاب جهت خطوط نیروی مغناطیسی زمین و تغییرات قطب نما را توضیح داد.
مضرات آهنربا
ویلیام گیلبرت در قرن 17 میلادی، مشغول مداوای ملکه الیزابت است.

مگنت تراپی در قرن 18 و 19 میلادی

 • مگنت تراپی در قرن 18: در اواسط قرن 18 میلادی، آهنرباهای فولاد کربنی در اروپا مورد استفاده قرار گرفتند. ماکسیمیلیان هل، کشیش و ستاره شناس مجارستانی، آهنرباهایی را به شکل ساختارهای بدن که نیاز به درمان دارند، تولید کرد. او با کاربرد مغناطیس توانست تاثیر خوبی بر مشکلات مراجعانش بگذارد.
 همراه داشتن آهنربای درمانی

با کم رنگ شدن محبوبیت مسمر در اروپا، علاقه به مغناطیس درمانی در ایالات متحده افزایش یافت.

در سال 1795، الیشا پرکینز، یک پزشک از کانکتیکات، حق اختراع “تراکتور مغناطیسی” خود را دریافت کرد، یک وسیله مغناطیسی که می‌توانست با بیرون کشیدن انرژی مضر علت بیماری را از بین ببرد.

4 پرکینز توانست سه مرکز پزشکی را در ایالات متحده متقاعد کند. و جراحان بیمارستان سلطنتی فردریک در کپنهاگ که تراکتور مغناطیسی دارای خواص درمانی بود و در نهایت 5000 مورد درمان را گزارش کردند.

طرفداران مغناطیس درمانی و سازندگان محصولات مغناطیسی از جمله کلاه، کمربند، و کفی تا اوایل قرن بیستم با حمایت کمی از جامعه پزشکی تثبیت شده ادامه دادند. 

پس از موفقیت‌های درمان آنتی‌بیوتیکی و پیشرفت روش‌های جراحی، مگنت‌تراپی حتی بیشتر از این به سایه‌های خیانتکاری رفت. اکنون، در قرن بیست و یکم، مغناطیس درمانی یک بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است، عمدتاً برای شرایط و اختلالات مزمن که به اندازه کافی توسط مداخلات پزشکی استاندارد مورد توجه قرار نگرفته است.

گذاشتن آهنربا روی سر

فواید مگنت تراپی چه؟

درمان میدان مغناطیسی از انواع مختلفی از آهنرباها بر روی بدن برای کمک به تقویت سلامت کلی شما استفاده می کند. همچنین ممکن است به درمان برخی شرایط کمک کند.

 اساس و مکانیزم عمل مگنت تراپی

بدن هر انسانی به طور طبیعی دارای میدان‌های مغناطیسی و الکتریکی است. همچنین تمام مولکول‌های جسم ما  مقدار کمی انرژی مغناطیسی در خود ذخیره دارند. اساس کار مگنت تراپی بر تعادل بخشیدن به میدان‌های مغناطیسی است.

خواص آهنربا برای پوست صورت

مگنت تراپی چطور درد را تسکین می‌دهد؟

اگر انرژی الکترومغناطیسی بدن در تعادل نباشد؛ با قرار گرفتن بدن در میدان مغناطیسی این تعادل برقرار می‌شود. از طرفی یون‌های کلسیم و پتاسیم، نقش انتقال‌دهنده سیگنال الکتریکی را دارند؛ مگنت تراپی عملکرد این یون‌ها را بهبود می‌دهد.

 

انواع مگنت تراپی

مگنت تراپی 3نوع است:

 • مگنت تراپی در میدان مغناطیسی ایستا
 • مغناطیس درمانی با بار الکتریکی (الکترومغناطیس درمانی)
 • مغناطیس درمانی با طب سوزنی

آهنربا چاکرا

مگنت تراپی در میدان مغناطیسی ایستا

در این روش، شما به نوعی آهنربا را به پوست خود لمس می کنید. ممکن است از یک دستبند مغناطیسی یا دیگر جواهرات مغناطیسی استفاده کنید.د

ر این روش بانداژی که در آن آهنربا وجود دور کمر، گردن یا پا بسته می‌شود. همچنین میدان مغناطیسی می‌تواند توسط یک تشک مخصوص با آهنربا ایجاد شود که می‌توانید در آن بخوابید.

 لوازمی که می‌توان با آن مگنت تراپی کرد

 • پدهای مغناطیسی
 • پد‌های تشکی
 • دستگاه‌های ثابت
 • لباس‌های مغناطیسی
 • دستبند مغناطیسی
 • پد داخل کفش

مغناطیس درمانی با بار الکتریکی (الکترومغناطیس درمانی)

مگنت‌هایی که در این روش استفاده می‌شوند؛ بار الکتریکی دارند. درمان الکترومغناطیسی معمولاً از طریق پالس الکتریکی انجام می‌شود.

مغناطیس درمانی با طب سوزنی

مگنت‌ها روی بخش‌هایی از پوست قرار می‌گیرند که تکنسین، سوزن‌ها را می‌گذارد.

خواص آهن ربا برای بدن

مگنت تراپی چه کاربردی داره؟

درباره این‌که مگنت تراپی چیست به طور کامل صحبت کردیم؛ حالا باید ببینیم این درمان جایگزین برای درمان چه دردهایی استفاده می‌شود؟ پزشکان مگنت تراپی را برای تسکین دردهای مزمن این بیماری‌ها تجویز می‌کنند:

 • درد آرتریت
 • التیام زخم
 • بی‌خوابی
 • سردرد
 • درد فیبرومیالژیا
 • گردن

 خرید آهنربای درمانی

مضرات مگنت تراپی چیه؟

برخی بیمارانی که روش مگنت تراپی را انجام داده‌اند؛ از این عوارض جانبی شکایت دارند:

 • درد
 • حالت تهوع
 • سرگیجه

با این حال، این عوارض نادر هستند.

 چه کسانی نباید مگنت تراپی کنند؟

اگرچه استفاده از مگنت تراپی خطر عمده‌ای ندارد؛ اما اگر این شرایط را دارید؛ مگنت تراپی برای شما مناسب نیست

 • از دستگاه ضربان ساز استفاده می‌کنید.
 • از پمپ انسولین استفاده می‌کنید.
 • باردارید.
 • همچنین اگر پزشک معالح‌تان عکس رادیولوژی یا MRI، برای‌تان تجویز کرده است؛ باید قبلش مگنت‌های متصل به بدن‌تان ( دستبند با کفی کفش) را در بیاورید.

افزایش قد با مگنت تراپی

مگنت تراپی برای افزایش قد موثره؟

در تبلیغات اینترنتی و برخی مراکز درمانی درباره تاثیر مگنت تراپی بر " افزایش قد با مگنت تراپی" صحبت می‌شود. خانواده‌هایی که دوست دارند، فرزندی بلندقد داشته باشند؛ معمولا به این مراکز مراجعه می‌کنند.

البته درباره اثرگذاری مگنت تراپی بر قد شواهدی در دست نیست. حتی چند مطالعه علمی، در این زمینه انجام شده اما ارتباطی بین استفاده از میدان مغناطیسی و افزایش قد، نشان نداده است. اما قطعا بی تاثیر نیست و مثبت نیز هست و هیچ عوارضی نیز ندارد.

مگنت تراپی برای افزایش قد بعد از بلوغ

هنوز هیچ روش علمی و تاثیرگذاری برای افزایش قد، یعد از سن بلوغ در دسترس نیست. اگر هم در این‌باره ادعایی مطرح می‌شود؛ سند علمی برایش وجود ندارد. در مورد تاثیر مگنت تراپی بر افزایش قد، قبل از سن بلوغ قضیه کمی متفاوت است.

عوارض آهنربا

تاثیر مگنت تراپی بر قد قبل بلوغ

هنگامی‌که کودک یا نوجوان، در سنین قبل از بلوغ است؛ هنوز صفحات رشدی او بسته نشده‌اند. بنابراین به مرور زمان قد می‌کشد. در این فاصله ممکن است تاثیر عوامل مختلف بر افزایش قد به اشتباه، مورد توجه قرار گیرد. در مورد اثر مگنت تراپی بر افزایش قد نیز، همین طور است. هنوز هیچ تحقیقی اثرگذاری این روش را به اثبات نرسانده است. اگر هم خانواده‌ای افزایش قد نوجوان خود را بعد از جلسات مگنت تراپی حس کرده، واقعیت این است که نوجوان به خودی خود رشد داشته است. مگنت تراپی، باعث افزایش قد او نشده است.

 مگنت تراپی در منزل هم داریم؟

مگنت تراپی با کمک تجهیزات پرتابل و ثابت انجام می‌شود. برای مگنت تراپی در منزل، تکنسین تجهیزات پرتابل را با خود، به منزل می‌‌آورد و روند درمان را آغاز می‌کند.

خواص آهنربا برای

فواید مگنت تراپی در خانه

برای مگنت تراپی لازم نیست؛ حتما به درمانگاه بروید. اگر درد مزمنی دارید؛ می‌توانید درخواست خدمات مگنت تراپی در منزل را در بدهید. دیگر لازم نیست ترافیک سنگین خانه تا درمانگاه، آسایش‌تان را بر هم بزند. همچنین از آلودگی‌ها و احتمال ابتلا به بیماری‌های مسمن در کلینیک‌های فیزیوتراپی هم در امان خواهید بود.

منابع: 

https://achareh.health/treatment/alternative-therapy/magnet-therapy/

آهنربای درمانی

جهت خرید دستبند امگا اصل لینک زیر را مطالعه بفرمایید:

https://amega.ir/allmagnet/products3

.

.

✅ جهت مطالعه تمامی مقالات و تحقیقات درمورد مغناطیس درمانی و بحث چاکرا و هاله انرژی بدن به لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://Amega.ir/mag

بازگشت به بالا
شماره تلفن های پشتیبانی: ۰۹۱۲۶۲۲۲۶۱۱ - ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۱۶
7/24 ساعت شبانه روز (حتی تعطیلات) پاسخگو و آماده ارائه مشاوره رایگان خدمت شما عزیزان تلفنی و یا در واتساپ/تلگرام هستیم 😊🙏

همراه ما باشید!

Copyright AMEGA © 2016 - 2024
ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید