عوارض مگنت تراپی بهتر است یا لیزر هزینه منزل برای دیسک کمر مغز مگنت تراپی چیست نظرات.

مگنت تراپی چیست آهنربا درمانی


عوارض مگنت تراپی بهتر است یا لیزر هزینه منزل برای دیسک کمر مغز مگنت تراپی چیست نظرات

مگنت تراپی چیست؟

دیسک کمر مغز مگنت تراپی


مگنت تراپی، استفاده از وسایل مغناطیسی در مجاورت یا روی بدن به منظور تسکین درد و کمک به درمان می‌باشد.

امروزه این وسایل به انواع و اشکال گوناگونی در بازار موجود است و می‌توان به روشهای مختلف از آنها استفاده کرد؛ بستن با نوار روی بازو (دستبند مغناطیسی)، کاربرد به صورت انگشتر و گردن بند یا استفاده در داخل کفش و...

از جمله ناراحتیهایی که در درمان آنها از مگنت تراپی استفاده می‌گردد:ورم مفاصل (arthritis) ، بیخوابی، سندروم تونل کارپال مچ دست و سردرد و... است.

با وجود اینکه نمی‌توان براحتی توضیح داد که نیروی مغناطیسی چگونه بر بدن انسان عمل می‌کند،اما این درمان اثر بسیار عمیقی روی بدن به خصوص در کاهش درد دارد.
استفاده از آهن ربا ( magnet ) در درمان ، موضوع تازه‌ای نیست.

یونانیان باستان عقیده داشتند که lodestone (سنگهای طبیعی آهن ربا) دارای قدرت شفابخشی می باشند.

در قرن شانزدهم، یک کیمیاگر و فیزیکدان سویسی به نام Philippus von Hohenheim با نام مستعار Paracelsus برای خارج نمودن بیماری از بدن از آهن ربا استفاده می‌کرد.

ظرف یک دهه گذشته، مگنت تراپی بطور قابل ملاحظه‌ای خصوصاً برای کاهش درد در بین ورزشکاران حرفه‌ای محبوبیت یافته‌است.

اخیراً دانشمندان نیز تحقیقات هدایت شده‌ای را در این زمینه شروع کرده‌اند که موجب تشویق پزشکان به استفاده از این روش می‌شود.

مگنت تراپی مغز چیست


● این روش چگونه عمل می‌نماید؟
تئوری مگنت تراپی این است که میدان مغناطیسی ناشی از آهن ربا ( یا وسائلی که جریان الکترومغناطیسی ایجاد می‌کنند)، می‌تواند در داخل بدن نفوذ کرده، بر روی تک تک سلولها تاثیر بگذارد و عملکرد سیستم عصبی و سایر ارگانها را بهبود بخشد.

اینکه میدان مغناطیسی دقیقاً چطور این کار را انجام می‌دهد، به صورت یک راز باقی مانده، اما فرضیه‌هایی در این رابطه وجود دارد.

برخی می‌گویند جریان الکتریکی ناشی از آهن ربا، ارسال سیگنالهای درد را در سیستم عصبی مرکزی قطع می‌کند.

برخی دیگر ادعا می‌کنند آهن ربا جریان خون را در ناحیه مورد نظر افزایش می‌دهد که این امر باعث افزایش اکسیژن و مواد غذایی و سرانجام کاهش درد و تورم در آن قسمت از بدن می‌گردد.


● از این روش چه انتظاری باید داشته باشیم؟
اعتقاد بر این است که آهن رباها باید در محل صحیح قرار داده شود تا مؤثر واقع شوند ( چنانچه در بالای ناحیه‌ای از بدن قرار داده شوند که تا حدی عملکرد و ارتعاشات سالم دارد، بهترین اثر را دارند).

بنابراین علیرغم اینکه بسیاری از افراد تمایل دارند بدون کمک پزشکان، به تنهایی از آهن ربا استفاده نمایند، بهتر است که مگنت تراپی را تحت هدایت یک پزشک یا یک body worker ( مانند یک ماساژ درمانگر) که در کار با آهن ربا تجربه دارد انجام دهید.


اگر شما برای آرتریت (arthritis) یا دردهای دیگری از آهن ربا استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که یک وسیله مغناطیسی کوچک بخرید که بتوان با نوار یا باند کشی آن را روی ناحیه بیمار بدن بست. (دستبند مغناطیسی بهترین گزینه است)

این آهن رباها معمولاً یک میدان مغناطیسی حدود 250 تا 500 گوس تولید می‌کنند، که تقریباً 10 برابر قوی‌تر از آهن ربای روی یک یخچال است . ( گاوس واحد اندازه‌گیری شدت میدان مغناطیسی است.)


دیگر تستهای محصولات مغناطیسی آمگا

Amega.ir/Videosبرخی افراد معتقدند که مگنت تراپی بر روی بعضی از بیماریها مانند آرتریت مؤثر است زیرا بستن آن با نوار روی مفصل بیمار مانند یک آتل عمل می‌کند و حرکت آن مفصل را محدود می‌نماید.تا این زمان، برای تعیین اینکه تا چه اندازه می‌توانیم شدت میدان مغناطیسی را افزایش دهیم که مضر نباشد، تحقیقات کافی نشده است. اما چون دستگاه MRI بدون هیچ‌گونه اثر جانبی مضر، میدان مغناطیس به بزرگی 15000 گاوس تولید می‌کند، پس قدرت درمانی آهن ربا خطری برای سلامتی ندارد.

مگنت تراپی دیسک مغز کمر
● مزایا سلامتی مگنت تراپی:
مگنت تراپی اغلب برای درمان درد بطور معمول برای مفاصل و ماهیچه‌ها استفاده می‌گردد. آهن رباها همچنین برای کاهش درد بعد از عمل جراحی نیز به کار می‌روند.

 آهن ربا به همان میزان تاثیر در برطرف کردن بیخوابی و درمان میگرن حتی می‌تواند استرس را کاهش دهد.

برخی دیگر حتی ادعا می‌کنند که مگنت تراپی می‌تواند عفونت را کنترل کند و اختلالات سیستم عصبی مرکزی مانند تشنج را بهبود بخشد.


با این حال در مطالعه‌ای که در مجله مدیریت درد American Journal of Pain Management در سال 1999 منتشر شد، نشان داده شد که کفی مغناطیسی کفش در کاهش پادرد در افراد دیابتی مؤثر است.

یک تحقیق جدید، شامل transcranial magnetic stimulation (TMS) ، تکنیکی است که امکان تحریک سطح مغز با استفاده از یک میدان مغناطیسی قوی را می‌دهد.

اکثر تحقیقاتی که در آنها از TMS استفاده می‌شود، بر درمان افسردگی شدید متمرکز شده‌اند. هرچند ممکن است بالاخره سودمندی این روش برای بیماریهای دیگری مانند صرع و اسکیزوفرنی نیز در اینده ثابت گردد.

 

منبع : در گاه طب مکمل جایگزین ایران
http://vista.ir/article/258324/%D9%85%DA%AF%D9%86%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C
 


توضیحات کامل مغناطیس درمانی را در این لینک مشاهده بفرمایید.

Amega.ir/Magnetictherapy

جهت مطالعه تمامی مقالات و تحقیقات درمورد مغناطیس درمانی و بحث چاکرا و هاله بدن به لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://amega.ir/mag

بازگشت به بالا
شماره تلفن های پشتیبانی: ۰۹۱۲۶۲۲۲۶۱۱ - ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۱۶
7/24 ساعت شبانه روز (حتی تعطیلات) پاسخگو و آماده ارائه مشاوره رایگان خدمت شما عزیزان تلفنی و یا در واتساپ/تلگرام هستیم 😊🙏

همراه ما باشید!

Copyright AMEGA © 2016 - 2024
ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید