تکنیک eft کوین ترودو مریدین رهاسازی آموزش تصویری ای اف تی نقاط ضربه ذهن تکنیک رهایی ذهن eft تکنیک eft در فنگ شویی رهایی پاکسازی

تکنیک eft ای اف تی چیست


تکنیک eft کوین ترودو رهاسازی آموزش تصویری ای اف تی نقاط ضربه ذهن تکنیک رهایی ذهن eft در فنگ شویی رهایی پاکسازی Tapping ضربه تراپی

تکنیک EFT چیست وچگونه کار می کند؟ +آموزش کامل تصویری

ای اف تی ( EFT ) یا Emotional Freedom Techniques به معنای تکنیک رهاسازی احساسات می باشد که با عنوان Tapping یا ( ضربه تراپی ) نیز شناخته می شود.

این تکنیک به عنوان یک روش درمانی جهانی می باشد که می تواند نتایج قابل توجهی را برای مسائل فیزیکی، عاطفی و عملکردی فراهم کند.

کوین ترودو رهاسازیeft

«آزادی عاطفی» که به‌ اختصار تکنیک EFT گفته می‌شود، نوعی درمان جایگزین برای رفع دردهای جسمی و پریشانی‌های احساسی است و با اسامی دیگری همچون «ضربه درمانی» و «طب فشاری روانشناختی» نیز شناخته می‌شود.
مدافعان این روش بر این باورند که واردکردن ضربات ملایم و حساب‌شده روی نقاط به‌ خصوصی از بدن موجب ایجاد تعادل در سیستم انرژی بدن می‌شود.
ازاین‌رو ادعا می‌شود که تکنیک EFT می‌تواند به‌ویژه در درمان اضطراب و اختلال استرس پس از حادثه مؤثر باشد. در این مقاله  شما با نحوه کارتکنیکEFT، مراحل انجام آن و تأثیر آن در کاهش استرس آشنا خواهید شد. 
  

مریدین پاکسازی تخلیه

ای اف تی چیست و چگونه کار می‌کند؟

در تکنیک EFT مانند طب فشاری تمرکز کار روی نقاط «مریدین» (meridian) یا همان کانال‌های انرژی چاکرا است تا بتوان تعادل ازدست‌رفته را به سیستم انرژی بدن بازگرداند.
گفته می‌شود که این بازگشت تعادل انرژی می‌تواند علائمی را که بر اثر تجربه یا احساسی منفی شکل گرفته‌اند، کاهش دهد.
طب چینی بر این باور است که انرژی بدن در نقاط «مریدین» جریان دارد. این گذرگاه‌ها به تعادل جریان انرژی در بدن و حفظ سلامتی کمک می‌کنند. اما هر چیزی که این تعادل را از بین ببرد، می‌تواند موجب بیماری گردد. 
در تکنیک EFT فشار لازم به‌وسیله‌ی ضربات نوک‌انگشتی ایجاد می‌شود. مدافعان تکنیکEFT بر این باورند که با ضربه می‌توان به انرژی بدن دسترسی پیدا کرد و به بخشی از مغز انسان که استرس را کنترل می‌کند، سیگنال فرستاد.
درواقع حرف‌شان این است که وقتی نقاط «مریدین» با ضربه تحریک می‌شوند، می‌توانند باعث کاهش استرس و احساسات منفی شوند و درنتیجه تعادل ازدست‌رفته را به سیستم انرژی مختل‌شده‌ی بدن بازگردانند.   
نقاط ضربه ذهن تکنیک رهایی ذهن

تکنیک رهاسازی و آموزش تصویری ای اف تی ذهن در 5 مرحله:

تکنیک EFT را می‌توان به پنج مرحله دسته بندی کرد. اگر بیش از یک مشکل یا ترس دارید،
می‌توانید این پنج مرحله را برای مقابله با سایر مشکلات و ترس‌هایتان تکرار کنید. نتیجه‌ی آن هم کاهش یا ازبین‌رفتن احساسات منفی خواهد بود.
این 5 مرحله شامل: 

1. تشخیص مشکل در تکنیک EFT

برای اینکه تکنیک EFT اثر کند در گام  اول باید تشخیص مشکل یا ترسی را که دارید، می باشد؛ زیرا  همین مشکل یا ترس قرار است در زمان انجام ضربات مرکز توجه شما باشد. به‌نظر می‌رسد که اگر هربار فقط روی یک مشکل تمرکز کنید، نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت.  

2. ارزیابی شدت‌ اولیه‌‌ی مشکل

مرحله بعد از تشخیص مشکل‌ شما ارزیابی شدت اولیه مشکل شما می باشد. ببینید که به مشکل‌تان از 0 تا 10 چه نمره‌ای می‌دهید (10 یعنی وخیم ترین). بر این‌ اساس درد جسمی یا روحی و هر ناراحتی‌ای را که به‌خاطر مشکلی خاص حس می‌کنید، بسنجید. با این کار می‌توانید پس از انجام مراحل کامل تکنیک EFT میزان بهبودتان را ارزیابی کنید.
برای مثال اگر پیش از ضربه درمانی شدت اولیه‌ی مشکل‌ خودتان را 10 ارزیابی کردید و پس از انجام ضربات شدت آزاردهندگی مشکل‌ شما به 5 رسید، پس یعنی از این روش 50 درصد نتیجه گرفته‌اید.  

eft فنگ شویی رهایی پاکسازی

3. جمله سازی در تکنیک EFT

قبل از شروع انجام ضربات پیش خودتان جمله‌ای تأکیدی بسازید که توضیح‌دهنده‌ی مشکل‌ شما باشد. در ساخت این جمله که باید حین انجام ضربات بیان شود، نکات زیر را لحاظ کنید: 
 • اذعان به مشکل‌ خود شما

 • پذیرش خود شما علی‌رغم مشکلی که دارید.

 برای مثال می‌توانید چنین جمله‌ای بسازید: «بااینکه هر ترس یا مشکلی را که دارید عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم».
این جمله رایج‌ترین جمله‌ای است که در تکنیک EFT استفاده می‌شود. جای خالی را باید با توضیح کوتاهی درباره‌ی هر احساس منفی یا مشکلی که دارید، پر کنید.
مشکلی هم که در این قسمت بیان می‌کنید، هیچ  گونه محدودیتی ندارد و درباره‌ی هر مسئله ای می‌تواند باشد.
حتی قسمت دوم جمله را می‌توانید به‌ این‌ شکل عوض کنید: «من عمیقا و کاملا خودم را دوست دارم و می‌پذیرم». در زیر چند نمونه دیگر قرار گرفته است: «بااینکه از صحبت‌کردن مقابل جمع می‌ترسم، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم.»«بااینکه سردرد دارم، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم.»«بااینکه از بابام عصبانی‌ام، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم.»«هرچند خاطرات جنگ اذیتم می‌کنند، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم.»«بااینکه گردنم گرفته است، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم.»«هرچند کابوس‌ می‌بینم، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم.»«بااینکه میل زیادی به سیگارکشیدن دارم، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم.»«بااینکه از مار می‌ترسم، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم.»«بااینکه افسرده‌ام، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم.»
 همان‌طور که دیدید، می‌توانید بخش اول جمله را با توجه به مشکل‌ خاص خودتان عوض کنید، اما دقت داشته باشید که فقط باید به مشکل خودتان اشاره کنید و نه مشکل فرد دیگری.
برای اینکه از پریشانی حاصل از مشکلاتتان رها شوید، باید حس فقط خودتان را مشخص کنید. برای مثال به‌جای «بااینکه مادرم مریض است، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم»، بهتر است بگویید: «بااینکه به‌خاطر مریضی مادرم ناراحتم، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم».
مهم نیست که این جملات را باور دارید یا نه، بلکه فقط باید بیانشان کنید. اگر طرز بیانتان با احساس و تأکید همراه باشد، بهتر است؛ اما اگر نرمال هم بگویید کفایت می‌کند.
ضمنا بهتر است که جمله‌تان را با صدای بلند ادا کنید، اما اگر به هر دلیلی ترجیح می‌دهید که زیرلب زمزمه کنید، هم اشکالی ندارد.
اما این جملات چه هدفی را دنبال می‌کنند؟ تکنیک EFT اختلال در سیستم انرژی بدن را نتیجه‌ی هیجانات منفی می‌داند. این هیجانات منفی وقتی  به وجود می آیند که درگیر افکار یا شرایطی خاص باشید. این اشتغال فکری در سیستم انرژی بدن اختلال ایجاد می‌کند، اما در نبودش همه چیز طبیعی خواهد بود.

ای اف تی عشق ثروت eft

4. انجام ضربات در تکنیک EFT

 در زنجیره‌ی ضربات تکنیک EFT باید به پایانه‌های 9 نقطه‌ از نقاط «مریدین» آهسته ضربه بزنید. درمجموع 12 نقطه‌ی «مریدین» اصلی به‌صورت متقارن در دو طرف بدن وجود دارد که هرکدام‌ آن ها به یکی از اندام‌های داخلی مربوط هستند. اما در این تکنیک بیشتر روی این 9 نقطه کار می‌شود:
   
 • لبه‌ی دست (‌KC): این نقطه در قسمت گوشتی لبه‌ی خارجی دست، در جایی بین بالای مچ و پایه‌ی انگشت کوچک، قرار دارد. KC همان قسمتی از دست است که با آن در کاراته برای شکستن اجسام ضربه وارد می‌کنند.

 • بالای سر (TH): اگر از بالای سر یک گوش‌تان را با خطی به گوش دیگرتان وصل کنید و خط دیگری هم از بینی تا پشت گردنتان بکشید، نقطه‌ی TH درست در محل تلاقی این دو خط خواهد بود.

 • ابرو (EB): این نقطه در ابتدای ابرو درست بالای کناره‌ی بینی قرار دارد
 • گوشه‌ی چشم (SE): این نقطه روی استخوان لبه‌ی خارجی گوشه‌ی چشم قرار دارد.

 • زیر چشم (UE): این نقطه روی استخوان زیر چشم حدود 2/5 سانتی‌متر پایین‌تر از مردمک قرار دارد.

 • زیر بینی (UN): این نقطه در محدوده‌ی کوچک بین انتهای بینی و بالای لب بالایی قرار دارد.

 • چانه (Ch): این نقطه دقیقا روی چانه نیست، بلکه بین فرورفتگی چانه و لب پایینی قرار دارد.

 • ابتدای ترقوه (CB): این نقطه در محل تلاقی جناغ، ترقوه و دنده‌ی اول قرار دارد. برای جایابی این نقطه ابتدا انگشت اشاره‌تان را روی شکاف U شکل بالای استخوان سینه قرار دهید، (تقریبا جایی که گره کراوات قرار می‌گیرد). انگشتتان را از پایین همین قسمت U شکل حدود 2/5 سانتی‌متر به‌سمت ناف حرکت دهید. این نقطه بااینکه دقیقا روی ترقوه نیست، برای راحتی به این اسم شناخته می‌شود.

 • زیربغل (UA): این نقطه حدود 10 سانتی‌متر پایین‌تر از زیربغل قرار دارد. از نقطه‌ی KC در لبه‌ی دست شروع کنید و هم‌زمان جمله‌ای که را در مرحله‌ی قبل ساختید، نیز 3 بار تکرار کنید.

آموزش eft چیست

 سپس به هرکدام از نقاط زیر به‌ همین ترتیبی که آمده است، 7 بار ضربه بزنید: 
 • ابرو

 • گوشه‌ی چشم

 • زیر چشم

 • زیر بینی

 • چانه

 • ابتدای ترقوه

 • زیربغل

 پس از ضربه‌زدن به نقطه‌ی زیربغل زنجیره‌ی ضربات را با ضربه‌زدن به نقطه‌ی بالای سر تمام کنید. همین‌طور که نقاط ضربه را یکی‌یکی دنبال می‌کنید، جمله‌ی یادآوری را که همان کوتاه‌شده‌ی جمله‌ی تأکیدی‌ مرحله‌ی قبل است با خودتان تکرار کنید.

برای مثال اگر جمله‌ تان این بود: «بااینکه به‌خاطر بیماری مادرم ناراحتم، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم»، جمله‌ی یادآوری‌ تان می‌تواند این باشد: «ناراحتم که مادرم مریض است». این جمله را در نقاط ضربه با خودتان بگویید. زنجیره‌ی ضربات را هم می‌توانید دو تا سه بار تکرار کنید.  
 

فیلم آموزش تصویری ای اف تی EFT رهاسازی ذهن:

https://www.aparat.com/v/F61v3

.

5. ارزیابی دوباره‌ی شدت مشکلتان:

در پایان دوباره ببینید که به مشکلتان از 0 تا 10 چه نمره‌ای می‌دهید. حالا این نمره را با نمره‌ای که پیش از انجام ضربات به مشکلتان داده بودید، مقایسه کنید. اگر هنوز به نمره‌ی صفر نرسیده‌اید، می‌توانید تکنیک EFT را دوباره تکرار کنید.   

کلام آخر

تکنیک EFT جزو درمان‌های جایگزین طب فشاری است که برای بازگردانی تعادل به سیستم انرژی بدن استفاده می‌شود.
این روش روی سربازان جنگی مبتلا به PTSD امتحان شده و در این افراد در بهبود اضطراب، افسردگی، درد جسمی و بی خوابی تاحدودی مؤثر بوده است. پژوهشگران در تلاش‌اند تا اثربخشی این روش را روی سایر اختلالات و بیماری‌ها نیز بسنجند.

ضربه ذهن تکنیک رهاسازی احساس


آموزش کار با قلم اموند امگا جهت پاکسازی یا تخلیه و ریست کردن هاله چاکرای مریدین:

 

"فول بادی" نوعی متد است که برای انجام هر نوع درمانی بر روی قسمت های مختلف بدن مانند:زانو, کمر و... ابتدا میبایست متد فول بادی را انجام دهید و سپس در قسمت مورد نظر بدن بیمار بچرخانید.

قسمت 1
7 نقطه مراکز انرژی بدن "چاکرا" را مطابق شکل با اموند را حدود 10 بار میچرخانیم تا انرژی های منفی خارج و اصطلاحا چاکراها را ریست و هاله بدن را تقویت نماییم:مرحله 1: ابتدا چندین بار نوک اموند را در بالای سر (تاج) به صورت دایره ای ضربه بزنید. این کار باعث میشود همه مراکز انرژی در بدن ما را به یکدیگر متصل می‌کند.

مرحله 2: اموند را دور تاج سر در جهت حرکت عقربه های ساعت می چرخانیم.

مرحله 3: سپس چاکرا دوم رو به روی پیشانی میگریم و مطابق فیلم آموزشی می چرخانیم.

مرحله 4: اموند را به سمت گلو و چاکرای سوم گرفته و می چرخانیم.

مرحله 5: بر روی چاکرای قلب گرفته و می چرخانیم.

مرحله 6: اموند را روی چاکرای بعدی قرار داده و می چرخانیم.

مرحله 7: حدود چهار انگشت پایین ناف چاکرای بعدیست اموند را دور این چاکرا می چرخانیم.

مرحله 8: چاکرای آخر در نشیمنگاه است اموند را در آن نقطه ده بار  می چرخانیم.

مرحله 9: اموند در پشت گردن برای تخلیه تمام انرژی های مسدود شده می چرخانیم.

 رهاسازی ایموشن

مرحله 2

بعد از تخلیه چاکراها و شارژ آنها میبایست نوک انگشت دست ها را نیز تخلیه کنیم.

برای این کار اموند را روی انگشت قرار داده و به پایین میکشیم. سپس نوک اموند را با فشاری کم روی قسمت ابتدایی انگشت چند ثانیه فشار داده و به سمت بیرون پرتاب میکنیم. مطابق شکل 

مرحله 3

اگر بیماری خاصی در قسمتی از بدن خود دارید، میتوانید برای تاثیر بیشتر اموند را بین 1 تا 3 دقیقه روی آن قسمت بچرخانید سپس به مرحله ی بعد بروید.

مرحله 4

ابتدا نیمه راست بدن سپس قسمت چپ را بطوری با اموند می چرخانیم که کل آن سمت بدن یعنی از ابتدای پیشانی تا پایین زانو را در بر بگیرد.

در انتها نیز اموند را از بالای سر با حالتی که کل بدن را پوشش دهد به گردش در میاوریم.

 

چند فیلم زیر به طرق مختلف انجام فول بادی را به شما آموزش میدهند:


نحوه عملکرد و از قلم ام وند برای فول بادی

http://www.aparat.com/v/6qUR2

دانلود

http://hw2.asset.aparat.com/aparat-video/a2747105.mp4

 

 

 

نحوه عملکرد و استفاده از قلم اسکالر نانو اموند برای چاکرا بدن

http://www.aparat.com/v/Bhukt

 

 دانلود

http://hn2.asset.aparat.com/aparat-video/mp4

 

مریدین یا کانال های انرژی چاکرا در بدن در مجموع 12 مسیر اصلی و 8مسیر فرعی دارند که همچون رودی جاری به هم، پیوند می خورند و ادامه دهنده مسیر مریدین قبلی می شوند.

بر روی مریدین ها نقاطی وجود دارند که محل تجمع انرژی بوده که به آن ها در زبان ژاپنی تسویو گفته می شود.

ادامه ی مطلب در لینک زیر:

https://amega.ir/AMWAND-PRO

✅ جهت مطالعه تمامی مقالات و تحقیقات درمورد مغناطیس درمانی و بحث چاکرا و هاله انرژی بدن به لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://Amega.ir/mag

بازگشت به بالا
شماره تلفن های پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۱۶ - ۰۹۱۲۶۲۲۲۶۱۱
7 روز هفته 24 ساعت شبانه روز (حتی تعطیلات) پاسخگو و آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان تلفنی و یا در تلگرام هستیم 😊

همراه ما باشید!

Copyright AMEGA © 2016 - 2024
ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید