مریدین چیست چاکرا هاله انواع مریدین چیست فعال سازی چاکراهای بدن تست اموند تقویت پاکسازی چاکرا هاله انرژی بدن فعال نقشه مریدین تخلیه ریست کانال‌های انرژی خطوط مغز قلب معده.

 

 

پاکسازی مریدین چیست

 

 

 

 

 


انواع مریدین چیست فعال سازی چاکراهای بدن تست اموند تقویت پاکسازی چاکرا هاله انرژی بدن فعال نقشه مریدین تخلیه ریست کانال‌های انرژی خطوط مغز قلب معده.

ساعت بیولوژیکی بدنمان را بشناسیم

مریدین چیست

 

 

ساعت زیستی بدن انسان یک سیستم دقیق و زمان سنجی شده در داخل بدن است که وقتی عملکردهای مختلف بدن مانند خواب و تغییرات متابولیکی اتفاق می افتد کنترل می شود.

چرخه های طولانی و چرخه های کوتاه, متفاوتی وجود دارد اما در این مقاله ما ریتم های روزانه را مورد توجه قرار می دهیم.

سیستم های بدن ما با ساعت بیولوژیکی مریدین مرتبط هستند از جمله: هضم، گردش خون و سیستم تنفسی و...

در طب قدیم شرقی از چی یا کی،استفاده میشود که منبع انرژی است و از طریق چیزهایی مختلفی در زندگی جریان می یابد.

در بدن انسان چی از طریق دوازده خطوط مریدین اصلی جریان دارد، در طول بیست و چهار ساعت دو ساعت در هر نصف النهار صرف می شود و سپس چرخه را تکرار می کند.

انرژی در هر نقطه مریدین زمانی که چی از طریق آن عبور می کند و انرژی آن در پایین ترین حد حدود 11-12 ساعت بعد است.

 

به عنوان مثال، چی از طریق مریدین ریه از 3 تا 5 صبح روزانه عبور می کند، به این معنی است که فعالیت مریدین ریه در بالاترین آن زمان است. فعالیت ریه در پایین ترین حد از ساعت 3 تا 5 بعد از ظهر است، زمانی که مریدین مثانه در اوج خود است.

 

تمرین کنندگان طب شرقی همیشه می دانستند که مشکلات در ارگان های مختلف زمانی رخ می دهد که انرژی مریدین هاله پایین ترین سطح آن قرار داشته باشد.

 

 پاکسازی مریدین تخلیه

 

ساعت بیولوژیکی برای ما مهم تر از آنچه ما تا به حال فکر کرده ایم. تعداد زیادی از دانشگاه ها دارای بخش هایی هستند که متعهد به مطالعه ساعت بیولوژیکی و تاثیر آن بر سلامتی در حال کاوش و تحقیق هستند.

در زیر بحث می کنیم که چه اتفاقی در سیستم گوارش بدن و دیگر سیستم های مریدین در طول دوره ی 24 ساعته روز بر اساس مشاهدات طب شرقی انجام می شود.

 

مریدین کیسه ی صفرا
11:00 PM-01: 00 AM  زمان تعمیر و نگهداری مریدین کیسه ی صفرا است. همچنین زمانی که صفرا پاک می شود، کلسترول پردازش می شود و عملکرد مغز افزایش می یابد. اگر در این مدت نمیتوانید بخوابید، باعث اختلال در pitta dosha میشوید. از سردرد، بی خوابی و مشکلات چشم و.. به سرعت سریعتر میشوید.

 پاکسازی چاکرا انرژی چاکرا و مریدین ها:

مریدین چیست: طب سنتی هند یا آیورودا بر سه اصل  بنیادی عناصر طبیعی در  مردین بدن  که به آن دوشا Dosh  گفته میشود و به شرح زیر می باشند پایه گذاری شده است:


1-مریدین واتا دوشا Vata Dosha (هوا وباد): این مزاج یا خلط سیستم اعصاب را به تحرک وا می دارد و باعث بیماریهایی چون نقرس,رماتیسم,خلط,باد شکم میشود.


2-مردین پیتا دوشا Pitta Dosha (آتش و آب): این مزاج یا خلط صفراوی می باشد و محل این خلط در مکانی بین معده و روده است.در این ناحیه گرما یا آتش قرار دارد که مسبب گوارش و هضم خوراک میشود.


3- مردین کاپا دوشا Kapha Dosha (آب و خاک): یعنی درواقع مایعات سیال در بدن که به مزاج بلغمی اشاره می کند و باعث روان شدن مواد غذایی در بدن و تغذیه تمامی اعضای بدن میشود.


 طب سنتی هند عموما برای درمان مریدین از روش هایی چون :استفاده از روغن  های گیاهی  برای ماساژ,استفاده از گیاهان دارویی  ,مخلوط کردن فلزاتی چون طلا و نقره با گیاهان دارویی ,موسیقی درمانی,یوگا ,مدیتیشن,رایحه درمانی,سکوت درمانی ,آب درمانی,سنگ درمانی , خام خواری و گیاهخواری تاکید دارد.

 

مریدین کبد

01:00 AM-03: 00 AM زمان مریدین کبد است در حالی که بدن خوابیده است. توکسین ها از بدن آزاد می شوند و خون تازه ای ساخته می شود. بیدار شدن در این زمان به طور مرتب ممکن است به این معنی باشد که شما با کبد و مسیرهای سم زدایی خود مشکل دارید. 

مریدین ریه


03:00 AM-05: 00 AM زمان مریدین ریه هاست. زباله های سمی از ریه های شل شده خارج میشود، بنابراین این بهترین زمان برای انجام تمرینات تنفسی، و آب آشامیدنی است.

بر اساس تحقیقات علمی، حدود ساعت 4 صبح هورمون های آدرنال، آدرنالین و کورتیزول، در پایین ترین سطح خود قرار دارند. این هورمون ها راه های هوایی را آرام می کنند و باعث می شوند تنفس آسان تر شود.

حملات آسم بیش از هر زمان دیگری از زمان هورمون های آدرنال در پایین ترین حد آنها در زمان های 4 تا 6 صبح بیشتر رخ می دهد.


 

مریدین روده

05:00 AM-07: 00 AM تعمیر و نگهداری مریدین روده بزرگ است. مصرف زیاد آب و دفع کننده ها در این زمان، روده بزرگ را تمیز می کند. خواب در این زمان منجر به یبوست و سایر مشکلات سلامتی می شود.

 

 فعال مریدین معده

07:00 AM-09: 00 AM زمان برای تعمیر و نگهداری مریدین معده است. این عاقلانه نیست که در طول این مدت یک وعده غذایی سنگین بخورید. در عوض مایعات را مانند آب، آب میوه یا شیر بنوشید. پاکسازی مریدین طحال و پانکراس

ساعت 09:00 صبح تا 11:00 وقت برای مریدین طحال و پانکراس است. آنزیم های گوارشی برای هضم غذا آزاد می شوند. مانند آتش در اوج خود در این زمان است، بنابراین بهترین زمان برای غذا اصلی روز است.

 

مریدین قلب حاکم

ساعت 11:00 صبح تا 01:00 ساعت تعمیر و نگهداری مریدین قلب است. این زمان غذای هضم کننده وارد جریان خون می شود. قلب پمپ مواد مغذی غنی از خون در سراسر بدن است.

این سطح انرژی قلب است و تحقیقات نشان داده است که بیشتر مشکلات قلبی بین ساعت 6 صبح تا 12 بعدازظهر اتفاق می افتد.

محققان دانشکده پزشکی هاروارد بیش از 30 مطالعۀ شامل 66000 حمله قلبی را بررسی کردند. آنها دریافتند که 19،000 حمله قلبی یا 29٪، که باعث مرگ ناگهانی شد، در صبح رخ داد. این نشان دهنده یک همبستگی قوی بین سطوح انرژی در مریدین قلب و حملات قلبی است.

 


 تخلیه شارژ مریدین روده کوچک

01:00 PM-03: 00 PM زمان برای تعمیر و نگهداری مریدین روده کوچک است. پروتئین ها و دیگر غذاهایی که نیاز به زمان بیشتری برای هضم دارند، در روده کوچک هضم و جذب می شوند.

توصیه نمی شود که در این دوره غذا زیادی بخورید چون باعث نفخ و سوء هاضمه خواهد شد.پاکسازی مریدین مثانه


03:00 PM-05: 00 PM تعمیر و نگهداری مریدین مثانه است. زباله های گوارشی از غذا صبح، مثانه را ترک می کنند و کلیه ها کار خود را آغاز می کنند.

 

خطوط نقشه مریدین کلیه


05:00 PM-07: 00 PM زمان تعمیر مریدین کلیه است. خون کلیه ها فیلتر شده و برای حفظ تعادل شیمیایی کامل کار می کنند. توصیه می شود نوشیدن مقدار زیاد چای و آب برای سم زدایی کند.

 


مردین گردش خون تنظیم


07:00 PM-09: 00 PM زمان گردش خون است. در این زمان مواد مغذی از طریق مویرگ ها و سلول های جدا شده از طریق سیستم لنفاوی به گروه های سلولی منتقل می شوند.مصرف شیرینی در این زمان باعث کمردرد میشود.


 مریدین غدد فعال تقویت

09:00 - 11:00 شب برای 8 غدد درون ریز مریدین بدن است که تنظیم هوموستاز و تنظیم آنزیم ها جنسی است. این بهترین زمان برای صرفه جویی در انرژی است.

در اینجا تحولاتی که در مناطق دیگر بدن اتفاق می افتد را بررسی میکنیم:

7:30 صبح: ترشح ملاتونین متوقف می شود و ما بیدار شدیم. ملاتونین هورمون مسئول چرخه روزانه بدن است.

10:00 صبح: بدن فرد بیشتر هشدار می دهد.

3:00 بعد از ظهر: هوشیاری کاهش می یابد.

5:00 بعد از ظهر: بزرگترین قدرت عضلانی و بزرگترین بازده قلبی عروقی.

6:30 بعد از ظهر: بالاترین فشار خون.

7:00 بعدازظهر : بدن انسان دارای بالاترین درجه حرارت است.

9:00 بعد از ظهر: ترشح ملاتونین آغاز می شود و ما شروع به خواب آلودگی می کنیم. تولید ملاتونین افزایش می یابد، چون تاریکی افزایش می یابد و موجب می شود که مغز به حالت خواب برود.

10:30 بعد از ظهر: پریستالیز روده متوقف می شود.

ساعت 2 صبح: عمیق ترین خواب ما را تجربه می کنیم.

4:30 صبح: کمترین دمای بدن است.

نتیجه گیری ساعات کار مریدین های بدن:


در این مقاله نمی توان در مورد تمام چرخه هایی که در بدن اتفاق می افتد صحبت کنیم، اما می توانید ببینید که بدن براساس ساعت مریدین ها ساخته شدهاست.

شناخت کار بدن با توجه به ساعت زیستی، به پزشکان را کمک خواهد کرد که چرا وقایع خاص در زمان های خاص اتفاق می افتند.

و همچنین به افراد کمک می کند تا به همان اندازه که ممکن است به خوابیدن، خوردن ارزش دهند, به بیدار شدن و زمان فعالیت مفید بدن نیز اهمیت قانل شوند.

 

 


آموزش کار با قلم اموند جهت پاکسازی یا تخلیه و ریست کردن هاله چاکرای مریدین:


7 نقطه مراکز انرژی بدن "چاکرا" را مطابق شکل با اموند را حدود 10 بار میچرخانیم تا انرژی های منفی خارج و اصطلاحا چاکراهای مریدین را ریست و هاله بدن را تقویت نماییم:

قلم اسکالر چاکرا هاله نانو

https://amega.ir/AMWAND-PRO

✅ جهت مطالعه تمامی مقالات و تحقیقات درمورد مغناطیس درمانی و بحث چاکرا و هاله بدن به لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://Amega.ir/mag


 

بازگشت به بالا
شماره تلفن های پشتیبانی: ۰۹۱۲۶۲۲۲۶۱۱ - ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۱۶
7/24 ساعت شبانه روز (حتی تعطیلات) پاسخگو و آماده ارائه مشاوره رایگان خدمت شما عزیزان تلفنی و یا در واتساپ/تلگرام هستیم 😊🙏

همراه ما باشید!

Copyright AMEGA © 2016 - 2024
ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید