خرید قیمت رایحه درمانی چیست چه خواص و کاربرد روغن حامل عطر طب سنتی آموزش لاغری گیاهان برای استرس عطر رایحه درمانی روغن اسانسی یوگا


آروماتراپی رایحه‌ درمانی چیست و چه خواص روغن اسانسی یوگا مدیتیشن کاربردهایی دارد طب سنتی آموزش لاغری گیاهان برای استرس عطر رایحه درمانی

 روغن اسانس چیست

آروماتراپی یا رایحه‌درمانی چیست خواص کاربردهایش:

استفاده از بوها و روغن‌های خاص برای رسیدن به یک میل فیزیکی یا حالت احساسی مطلوب یا کمک به درمان یک بیماری را رایحه‌درمانی یا عطردرمانی می‌گویند.

رایحه‌درمانی شاخه‌ای از طب سنتی گیاهی است که در آن از برخی روغن‌های گیاهی، به‌صورت استنشاقی یا همراه با ماساژ، به‌صورت موضعی (حمام یا کمپرس)، استفاده می‌شود.

استفاده از روغن عصاره‌ای گیاهان برای حمایت و تعادل ذهن، بدن و روح و روان از جنبه‌های رایحه‌درمانی است.

روغن حامل عطر اسانس

بر اساس یک باور قدیمی روغن‌های معطر می‌توانند برای تسکین درد، کاهش اضطراب و به عنوان خواب‌آور استفاده شود.

برخی روغن های ارزان قیمت رایج بازار که از ترکیبات شیمیایی زیادی تشکیل شده و حتی خواص درمانی به خود دارد, مانند آلدئیدها که به عنوان آرام بخش عمل می‌کنند و کتن‌ها که می‌توانند موکولیتیک باشند و ترپن‌ها که عملی مانند کورتیزون دارند.

اما این مواد شیمیایی (فنل‌ها، کتن‌ها، ترپن‌ها) اگر به میزان زیاد مورد استفاده قرار گیرند یا در بیماران بدحال به کار گرفته شوند می‌توانند ایجاد مسمومیت کنند.

گاهی مسمومیت به عنوان یک تأثیر مضر ناشی از این روغن‌ها می‌تواند به اشکال مختلف همانند سردرد خفیف یا میگرن شدید و وزوز گوش و سرگیجه تبدیل شود.

این روغن‌ها شیمیایی گاهی سبب اختلال در بویایی و مواردی چون تهوع، التهاب پوست و تپش قلب می‌شوند.

اما روغن های طبیعی طبق مطالعه‌ای که بر روی 9 بیمار مبتلا به آرتریت روماتوئید انجام شده نشان داده‌است که روغن‌های معطر می‌توانند سبب کاهش علائم این بیماری از جمله بهبود درد و بهبود مفاصل در فرد گردد.

اطلاعات بیشتر روغن های طبیعی کمپانی آمریکایی آمگا:

https://amega.ir/BLENDS

 رایحه درمانی در طب سنتی

روغن اسانسی (Essential Oils) چیست؟

این روغن ها ترکیباتی هستند که از گیاهان استخراج می شوند. روغن ها به صورت کلی رایحه، عطر، طعم گیاه یا “خاصیت” آن را جذب می کنند. به گونه ای که روغن هر گیاه، خواص اختصاصی خود را دارد.

روغن های اسانسی با کمک تقطیر (از طریق بخار و یا آب) یا روش های مکانیکی به دست می آیند. پس از استخراج مواد معطر، آن ها با یک روغن مخصوص دیگر ترکیب شده و محصول آماده استفاده شکل می گیرد.

احتمالاً اولین بار مصریان باستان از عطردرمانی استفاده کردند و به صورت سنتی مصریان در مراسم مذهبی خود از روغن سدر برای مومیایی کردن اجساد استفاده می‌نمودند.

به‌طور سنتی مصریان از روغن‌های خوشبو برای ماساژ و درمان بیماری‌های گوناگون نیز استفاده می‌کردند.

در دوران شیوع طاعون بسیاری از افراد جهت جلوگیری از انتشار بیماری روغن‌های معطر را می‌سوزاندند زیرا اعتقاد داشتند که بوی خوش طاعون را ریشه کن می‌کند.


تا این که در سال 1920 مطالعاتی دربارهٔ آروماتراپی یا عطر درمانی انجام شد.

دو سال بعد مشخص شد که مواد معطر نوعی فرکانس تولید می‌کنند که با معیار هرتز قابل اندازه‌گیری است و تا به امروز انرژی امواج 7000 نوع روغن معطر توسط پژوهشگران مورد شناسایی قرار گرفته‌است!

از سوی دیگر تحقیقات نشان داد افرادی که حس بویایی خود را از دست داده‌اند دچار بیماری‌های روانی می‌شوند که از این میان می‌توان اضطراب و افسردگی را نام برد.

یکی از کاربردهای عطر درمانی در درمان افسردگی است.

توصیه می‌شود بیماران افسرده یکی از روغن‌های اسانس گل سرخ، بادرنجویه، یاسمن یا روغن میوه‌هایی همانند لیمو، پرتقال، سیب یا گریپ فروت را تهیه کنند و پس از این که آن را روی دستمال ریختند در فواصل مختلف استشمام نمایند.

می‌توان 15 قطره از روغن‌های توصیه شده را در 50 میلی لیتر روغن بادام ریخت و روزی چند بار نواحی گردن و کمر را توسط آن مالش داد.

اگرچه بر اساس مطالعات انجام شده روغن‌های معطر می‌توانند از طریق بوییدن تأثیر گذار باشند ولی مالش آنها بر روی پوست نیز از جمله روش‌های قابل اعتماد در درمان است.

آروماتراپی یا رایحه درمانی

به علت این که مولکول‌های این مواد به سرعت از طریق پوست جذب گردش خون می‌شوند از اینرو می‌توانند اثر مهمی در درمان داشته باشند.

توصیه می‌شود که افرادی که برای اولین بار این روغن‌ها را به کار می‌برند آزمون پُشته‌ای (Patch test) را انجام دهند به این صورت که قطره‌ای از روغن را روی پوست ساعد یا قسمت خارجی ران بچکانند و سپس روی آن یک پانسمان قرار دهند اگر پس از 48 ساعت خارش یا التهابی بر روی پوست ایجاد نشود استعمال خارجی این روغن بی‌ضرر است.

در بریتانیا از لحاظ تاریخی رایحه درمانی از فرشته زیبایی درمانی منشأ گرفته‌است.

رایحه‌درمانی یا آروماتراپی به‌تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. یکی از مزایایی که برای آن عنوان می‌کنند، کاهش استرس است.

اما آیا تبلیغات زیاد این روزها درباره‌ی تأثیر رایحه‌درمانی و کاهش استرس حقیقت دارد؟ رایحه‌درمانی چقدر قدمت دارد؟
رایحه‌درمانی یا آروماتراپی چیست؟

آروماتراپی یا رایحه‌درمانی یک روش درمانی و ترمیمی با استفاده از عصاره‌های گیاهی است که استفاده از آن‌ها می‌تواند وضعیت کلی سلامت بدن و روح را بهبود ببخشد. گاهی اوقات آن را عصاره‌درمانی با گیاهان دارویی هم می‌نامند.

در این روش از عصاره‌های معطر برای مقاصد پزشکی و بهبود سلامت کلی بدن، ذهن و روح استفاده می‌شود.

در واقع این روش برای بهبود سلامت روحی و فیزیکی و هر دو استفاده قرار می‌گیرد.

مشهور است که رایحه‌درمانی هم علم و هم هنر است. در سال‌های اخیر رایحه‌درمانی محبوبیت زیادی پیدا کرده است و به همین دلیل تحقیقات علمی متعددی روی آثار آن انجام شده است.

 روغن حامل برای

رایحه‌درمانی چقدر سابقه دارد؟


هزاران سال است که بشر از مزایای رایحه‌درمانی بهره می‌برد. در فرهنگ‌های باستانی مثل چین، هند، مصر و سایر فرهنگ‌های قدیمی از گیاهان معطر در قالب عصاره‌ها استفاده می‌کردند.

از عصاره‌های معطر برای اهداف پزشکی و حتی مراسم مذهبی استفاده می‌کردند. باستانیان معتقد بودند که این روش هم مزایای جسمی و هم مزایای روحی دارد.

قدمت تقطیر عصاره‌های گیاهی به ایران باستان و قرن دهم میلادی برمی‌گردد.

 اطلاعات مربوط به تقطیر عصاره‌های گیاهی در قرن شانزدهم در آلمان منتشر شده است.

پزشکان فرانسوی در قرن نوزدهم از مزایای احتمالی عصاره‌های گیاهی برای درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌کردند.

رایحه درمانی برای لاغری

به مرور زمان از قرن نوزدهم داروهای شیمیایی جایگزین داروهای سنتی شدند اما پزشکان آلمانی و فرانسوی باز هم از مزایای گیاهان دارویی در درمان بیماری‌ها بهره می‌بردند.

کلمه‌ی آروماتراپی توسط یک عطرساز و شیمی‌دان فرانسوی به نام رنه موریس گاتفوسه در کتابی استفاده شد. این کتاب درباره‌ی همین موضوع نوشته شده بود و در سال 1937 منتشر شده بود.

او پیش از این به آثار درمانی و ترمیمی لاوندر یا اسطوخودوس در درمان سوختگی‌ها پی برده بود. در این کتاب هم درباره‌ی استفاده از عصاره‌های گیاهی برای درمان مشکلات مختلف پزشکی صحبت کرده است.

آروماتراپی چطور در درمان مشکلات مختلف تأثیرگذار است؟


در آروماتراپی از رایحه‌ی عصاره‌ها و همین‌طور جذب آن‌ها از طریق پوست با استفاده از محصولاتی که در ادامه نام می‌بریم، بیماری‌های مختلف درمان می‌شوند؛

دستگاه‌های بخور
نوشیدنی‌های آروماتیک
نمک‌های حمام
روغن‌های بدن، کرم، لوسیون برای ماساژ و استفاده‌ی موضعی
بخاردهنده‌های صورت
کمپرس گرم و سرد
ماسک‌های صورت


این محصولات را می‌توانید به‌ تنهایی یا با روش‌های دیگر استفاده کنید. صدها نوع عصاره‌ی گیاهی وجود دارد که هر کدام خواص و ویژگی‌های متفاوتی دارند.

عصاره‌های گیاهی را این روزها می‌توانید از داروخانه‌ها، از فروشگاه‌های محصولات آرایشی و بهداشتی و… بخرید.

موقع خرید این محصولات دقت کنید و عصاره‌هایی را بخرید که از اصالت و خلوص آن‌ها اطمینان دارید.

لینک خرید و اطلاعات بیشتر:

https://amega.ir/BLENDS

 آموزش رایحه درمانی

ماساژ آروماتراپی؛ ترکیب ماساژ‌ ریلکسی و روغن‌های معطر:


ماساژ آروماتراپی یک روش درمانی است که از ترکیب ماساژ و روغن‌های معطر و عطرهای طبیعی استفاده می‌کند.

این تکنیک به منظور بهبود شرایط فیزیکی و روانی افراد استفاده شده و تاثیرات آرامش‌بخش و درمانی قابل توجهی بر بدن و ذهن ماساژ گیرنده خواهد داشت.

روغن‌های مورد استفاده در ماساژ آروماتراپی، معمولاً از گیاهان دارویی استخراج می‌شوند و خواص درمانی متنوعی دارند.

برخی از رایج‌ترین روغن‌های معطر شامل لاوندر، چای شیرین، رزماری، آرامیس و یاسمن هستند.

هرکدام از این روغن‌ها خواص خاص خود را داشته و در تسکین دردها، کاهش استرس و اضطراب، افزایش انرژی و تسهیل خواب موثر خواهند بود.

در ماساژ آروماتراپی از تکنیک‌های ماساژ کلاسیک و حرکات لمسی نرم‌‌کننده عضلات استفاده می‌شود که با اضافه کردن روغن‌های معطر، تجربه ماساژ را بهبود می‌بخشد.

آروماتراپی به‌تنهایی از طریق عطر‌های طبیعی نیز به آرامش ذهن کمک می‌کند.

 رایحه درمانی برای استرس

انجام هم‌زمان رایحه‌درمانی و ماساژ نسبت به انجام جداگانه‌ی هریک از این روش‌ها اثربخشی بیشتری دارد.

اگر یکی از نزدیکان خودتان بتواند برای ماساژ همراه با رایحه‌درمانی به شما کمک کند، این یک روش مؤثر و ارزان برای کاهش استرس است.

البته حتی اگر مجبور بشوید به افراد یا مراکز حرفه‌ای مراجعه کنید و برای ماساژ هزینه‌ای پرداخت کنید، مطمئن باشید ارزش هزینه کردن را دارد.

عصاره‌های گیاهی اسانس رایحه‌درمانی

مزایای فراوانی برای آروماتراپی مطرح می‌شود. بعضی از آن‌ها با تحقیقات علمی ثابت شده و بعضی دیگر از روی تجربه، نتایج مثبتی نشان داده است.

از جمله می‌توان به مزیت‌های زیر اشاره کرد:

مدیریت درد
بهبود کیفیت خوابکاهش استرس، اضطراب و تنش
تسکین درد مفاصل
درمان و بهبود سردرد و میگرن
کاهش عوارض جانبی شیمی‌درمانی
کاهش عوارض و ناراحتی‌های بعد از زایمان
مبارزه با قارچ‌، ویروس و باکتری‌های بیماری‌زا
بهبود هضم غذا و تسکین دستگاه گوارش
بهبود روند درمان بیماری‌ها
تقویت سیستم ایمنی بدن

خرید روغن حامل عطر اسانس

بیماری‌هایی که با آروماتراپی درمان می‌شود:


رایحه‌درمانی می‌تواند به درمان بیماری‌ها و مشکلات جسمی زیر کمک کند یا علائم آن‌ها را کمی تسکین دهد

آسم
بی‌خوابی
خستگی
افسردگی
التهاب
نوروپاتی محیطی
مشکلات قاعدگی
آلوپسی
سرطان
اختلال در نعوظ
آرتروز
یائسگی


روغن حامل اسانسی برای مدیتیشن و کاهش استرس:

تکنیک های مختلفی برای مدیتیشن وجود داره. تکنیک مدیتیشن همراه با آروماتراپی، ترکیبی از فوائد رایحه درمانی و مدیتیشن تمرکز را فراهم می کنه.

با انجام این مدیتیشن به طور مرتب، استرس شما کاهش پیدا می کنه و در برابر استرس های احتمالی در آینده انعطاف پذیری بیشتری پیدا می کنین.

رایحه درمانی در طب سنتی

مدیتیشن عطر روغن اسانسی:
مدیتیشن روشی برای ایجاد آرامش است که فواید زیادی دارد. رایحه‌درمانی می‌تواند فواید مدیتیشن را افزایش دهد. استفاده از عود‌ها هنگام تمرکز، یکی از روش‌های ترکیب رایحه‌درمانی با مدیتیشن است.

قرار گرفتن در این شرایط می‌تواند استرس را کاهش دهد. حتی اگر یک مدیتیشن پنج دقیقه‌ای همراه با رایحه‌درمانی را تجربه کنید، فواید این روش را تأیید خواهید کرد. پیشنهاد می‌کنیم این روش را امتحان کنید.

رایحه‌درمانی با ایجاد تغییر در امواج مغز می‌تواند رفتار افراد را تحت تأثیر قرار دهد.
رایحه‌درمانی سطح هورمون استرس یعنی کورتیزول را کاهش می‌دهد. در نتیجه، فرد روحیه‌ی بهتری خواهد داشت و استرس کمتری را تجربه می‌کند.

در خستگی ذهنی، این تأثیر مثبت مشهودتر است.


رایحه درمانی مدیتیشن یوگا

در حالی که فعالیت‌های روزمره‌ی خودتان را انجام می‌دهید، می‌توانید به‌راحتی یک رایحه را در فضای اتاقتان پخش کنید و استرس خودتان را کاهش دهید.

قیمت روغن اسانسی

روغن های عطر درمانی شرکت آمگا:

 از اسانس‌های گیاهی رقیق‌نشده 100% با خلوص و غلظت بالا ساخته شده‌اند و از روغن‌های حامل و مصنوعی استفاده نمی‌شود.

لینک خرید و اطلاعات بیشتر:

https://amega.ir/BLENDS

بازگشت به بالا
شماره تلفن های پشتیبانی: ۰۹۱۲۶۲۲۲۶۱۱ - ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۱۶
7/24 ساعت شبانه روز (حتی تعطیلات) پاسخگو و آماده ارائه مشاوره رایگان خدمت شما عزیزان تلفنی و یا در واتساپ/تلگرام هستیم 😊🙏

همراه ما باشید!

Copyright AMEGA © 2016 - 2024
ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید