چگونه انرژی چی را فعال کنیم نیروی چی ویکی پدیا قدرت انرژی چی تمرینات انرژی چی چی یعنی چی معنی چی به انگلیسی کتاب انرژی چی استفاده از نیروی چی

چی (氣): در لغت به معنای «انرژی» یا «جوهر» است و نشان‌دهنده قدرت دگرگونی است. آن را مانند دانه‌ای در نظر بگیرید که می‌تواند سال‌ها خفته باشد اما هنوز هم نیروی حیاتی در درون خود دارد، فقط منتظر است که توسط خاک، آب و نور خورشید بیدار شود.

معنی انرژی چی چیست


انرژی چی چیست؟ چگونه تمرینات انرژی چی را فعال کنیم؟


در فرهنگ چینی، چی (یا کی) انرژی حیات است. نیروی چی، پیوند بین بدن، ذهن و روح ما است، پیوندی بین درک ما از دنیای درونی و بیرونی. 

نیروی چی در بسیاری از فرهنگ‌های دیگر در طول تاریخ توصیف شده است، از جمله «پرانا» در هند، «کی» در ژاپن ، یا «انرژی حیات» در غرب.

 چی

انرژی چی چیست؟


تعریف ساده نیروی چی، نیروی حیات یا انرژی حیات است. چی، یک ماده نیست، بلکه انرژی است – مانند جریان الکتریکی که یک لامپ را روشن می کند.

چی (氣): در لغت به معنای «انرژی» یا «جوهر» است و نشان‌دهنده قدرت دگرگونی است. آن را مانند دانه‌ای در نظر بگیرید که می‌تواند سال‌ها خفته باشد اما هنوز هم نیروی حیاتی در درون خود دارد، فقط منتظر است که توسط خاک، آب و نور خورشید بیدار شود.

کلید درک انرژی چی ، این باور ساده است که این انرژی در همه چیز جریان دارد و جهان را به حرکت در می آورد.

چی بهتر است در رابطه با یین و یانگ درک شود. اصول تئوری یین و یانگ مبتنی بر تعادل دینامیکی از طریق حرکت انرژی چی است. چی نامرئی است، فقط از طریق تأثیری که بر موجودات زنده و اشکال مادی دارد دیده می شود.

آهنرباها مثال خوبی از نیروی چی، مطابق با یین و یانگ هستند: آهنربا دارای دو قطب مخالف است که اگر روبروی هم قرار گیرند توسط نیروی نامرئی یکدیگر را هل می دهند و می رانند، اما وقتی با هم می چرخند برق تولید می کنند.

 فواید نیروی چی

تاریخچه انرژی چی:
نماد نیروی چی بر روی استخوان‌های کهن به تصویر کشیده شده است – خطی چینی که قدمت آن به هزاره دوم قبل از میلاد برمی‌گردد و نشان می‌دهد که چی قبلاً مفهومی آشنا در آن زمان بود.

اگرچه مفهوم چی از چین سرچشمه می گیرد، اما در سراسر آسیا به رسمیت شناخته شده است و به مشاهدات معنوی مانند بودیسم، تائوئیسم و هندوئیسم و سایر شیوه های روشنگری مرتبط است.

مفهوم چی ، از اصول اساسی مشترک در فنگ شویی، طب سنتی، یوگا، مدیتیشن و ورزشهای رزمی همچون تای چی و چی کونگ (کی کونگ) می باشد.

انرژی چی در فنگ شویی

چرا انرژی چی مهم است؟
به زبان ساده: بدون جریان چی، زندگی وجود نخواهد داشت. در اینجا چیزی است که این اصل را بسیار مهم می کند:

برای سلامتی ما: تصور می شود که چی باید آزادانه جریان یابد تا سلامت و تندرستی رخ دهد. کتاب کلاسیک طب داخلی امپراطور زرد (237 سال قبل از میلاد) بیان می‌کند: “هرجا جریان آزاد وجود دارد، درد وجود ندارد. جایی که درد وجود دارد، جریان آزاد وجود ندارد.” ترویج جریان آزاد چی و خون یک اصل راهنما در طب چینی است.

برای محیط اطراف ما: هنر و علم فنگ شویی به دنبال دستیابی به جریان آزاد چی در محیط است. محیط شما بسته به چی آن، می تواند نیروی زندگی شما را تغذیه یا تخلیه کند.

برای طبیعت: چی در طبیعت است و می توان چی را با استفاده از تمرینات مدیتیشن ذهن و بدن مانند چی کونگ مهار کرد. متعادل بودن با طبیعت از طریق خواب شبانه و بیدار شدن در صبح، زندگی مطابق با فصول و خوردن آنچه در محلی در دسترس است، همه راه هایی برای مهار چی هستند.

زندگی بر اساس این اصول به عنوان تائو (دائو) یا راه زندگی شناخته می شود. این همان معنای زندگی در تعادل یین و یانگ است.

 قدرت انرژی چی

چه زمانی انرژی چی شما از تعادل خارج شده است؟
طبق طب چینی، ما با مقدار معینی از جوهر به دنیا می‌آییم که انرژی جینگ (چی پیش از تولد) نامیده می‌شود و این باید برای ما تا آخر عمر باقی بماند. فعالیت هایی مانند کار بیش از حد، استرس، و “سوء استفاده” از بدن این جوهر را می سوزاند و طول عمر را کوتاه می کند.

وقتی استرس می گیریم، سیستم عصبی ما به حالت جنگ یا گریز می رود و به غدد فوق کلیوی ضربه می زند. اگر بدن به سرعت به حالت استراحت و هضم برنگردد، جریان چی مختل می شود. این می تواند منجر به رکود چی شود، که باعث می شود کل بدن احساس تورم و سفت شدن داشته باشد.

در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد چی شما تعادل ندارد:

شما تا دیروقت بیدار می مانید و در طول شب خوب نمی خوابید.
شما بیش از حد کار می کنید و زمان کافی برای بهبودی بدن خود نمی گذارید.
شما به غذاهای فاقد مواد مغذی و الکل افراط می کنید.
تحریک پذیری عاطفی و عصبانیت دارید.
احساس فرسودگی می کنید.
انرژی کم و خستگی دارید.
به راحتی وزن اضافه می کنید.
سیکل های قاعدگی نامنظم دارید.
بدن درد دارید.


چگونه انرژی چی خود را فعال کنید؟
حال این سوال مطرح می شود که چگونه انرژی چی را فعال کنیم؟ و برای تعادل و بالا بردن انرژی حیاتی چه کنیم؟

فصل اول کتاب کلاسیک طب داخلی امپراطور زرد، پرده از این راز برمی دارد که چگونه در دوران کهن که مردم بیش از 100 سال عمر می کردند: آنها تنفس، کشش و ماساژ را تمرین کردند، که جریان چی را تقویت کرد. آنها وعده های غذایی متعادل را در زمان های منظم می خوردند و سعی می کردند ذهن و بدن خود را تحت فشار قرار ندهند.

7 روش فعال کردن انرژی چی:


فنگ شویی: ایجاد فضایی از خانه یا محل کار که از جریان انرژی پشتیبانی می کند، خلاقیت را افزایش می دهد. بدون فضای فیزیکی و انرژی مناسب، چی از تعادل خارج می شود و می تواند باعث استرس و رکود بیشتر شود.


مدیتیشن: مدیتیشن و تمرینات تنفس آگاهانه، ارتباط ذهن و بدن را تقویت می کند. آنها به ما اجازه می دهند هوای بیشتری (چی) را استنشاق کنیم تا در بدن ما جذب شود و نیروی حیات را به تمام سلول ها و اندام ها بیاوریم.


طب سوزنی: طب سوزنی یکی از روش های قدیمی است که می تواند جریان آسان چی را تحریک کند.


داروهای گیاهی: داروهای گیاهی روشی جامع برای حفظ تعادل ذهن و بدن ارائه می دهند.


ماساژ: مانند حرکت، ماساژ ، مریدین ها را باز می کند و به چی و خون اجازه می دهد آزادانه جریان پیدا کند.


غذا: غذاهای فصل، مغذی‌ترین چی‌ها را دارند، بنابراین در صورت امکان آن‌ها را انتخاب کنید.


ورزش: تای چی و چی کونگ ما را به انرژی چی متصل می کنند تا سالم و قوی باشیم.


افرادی که با اصول یین یانگ و چی زندگی می کنند، آرامش درونی و حضور متمرکز دارند. در طب چینی به این حال روحی خوب، قلب چی می گوییم. این افراد نشاط و نیروی حیاتی در درون خود دارند که از چشمانشان نمایان می شود.

آنها خونسرد، آرام هستند و می توانند توجه کامل خود را به کار در دست انجام دهند. به نظر می رسد انرژی مثبت از آنها ساطع می شود. آن‌ها میدان‌های انرژی قوی دارند و می‌توانند به سرعت از موقعیت‌ها و افراد استرس‌زا بازگردند.

انرژی چی در فنگ شویی:
به بیان ساده، چی یک نیروی پرانرژی است، یک نیروی حیاتی که به همه موجودات زنده، نیرو می دهد. فنگ شویی، به معنای باد و آب، یک هنر متافیزیکی است که با نیروهای غیبی که پیشینیان «نفس حیات کیهانی» یا چی نامیده اند، کار می کند.

داشتن نیروی چی قوی، موجب می شود شما سرحال و سرزنده باشید و بتوانید به راحتی و آزادانه حرکت کنید و در برابر نیروها و موقعیت های منفی که می تواند سلامت و رفاه شما را تهدید کند، مقاومت کنید.

شما با انرژی چی، یک منبع محافظتی از استقامت، اعتماد به نفس و توانایی خواهید داشت. برای تقویت نیروی چی خود، باید کیفیت و میزان انرژی مثبت را در محیط خود بهبود بخشیم. این همان فنگ شویی است.

پرورش نیروی چی یا انرژی حیات، در محیط شما بسیار مهم است. شما نمی توانید شروع به فعال کردن و آشکار کردن تغییرات در زندگی خود کنید تا زمانی که، چی را که از قبل در خانه شما وجود دارد، بهبود بخشید.

پرورش و تقویت انرژی چی
بهبود کیفیت چی در خانه و بدن شما نیازمند تعهد به تغییر و یک تمرین آگاهانه است. برای افزایش جریان و کیفیت چی در زندگی خود باید حرکت کنید، نفس بکشید، مدیتیشن کنید و فضای خود را تغییر دهید.

چی انرژی و نیروی حیاتی است که پیوسته در حال حرکت و تغییر است و باعث می شود که در یک مکان خاص احساس خوب یا بدی نسبت به محیط اطرافمان احساس کنیم.

هدف فنگ شویی این است که چی را به آرامی در سراسر محیط خود جریان دهید . چی هنگام گیر کردن یا مسدود شدن ، بر محیط اطرف شما تاثیر منفی می گذارد.

شش عامل موثر انرژی چی در هر شخص:
وضعیت روحی و احساسی
نوع پوشش و لباس
انرژی سایر افرادی که با او کار یا زندگی می کنند
نوع کار و عملی که در محیط زندگی او انجام می شود
ساختار بنا در محیط کار و زندگی افراد
آب و هوا و گستره جمعیتی محل زندگی


فنگ شویی خوب یعنی زندگی طبیعی. این شش عامل مهم در کیفیت انرژی چی ، مشخص می کند که فنگ شویی صرفا داشتن خانه مدرن با دکوراسیون لوکس نیست. در سبک زندگی امروزی از زندگی طبیعی بسیار فاصله گرفتیم. زندگی طبیعی خود بستری مهیا می کند برای هماهنگ شدن و ایجاد آرامش بیشتر.

نتیجه گیری:
هنگامی که نیروی چی شما متعادل است، ذهن، بدن و روح شما در یک راستا قرار دارند. شما ارتباط عمیقی با خود، دیگران و به طور کلی با جهان دارید. متعادل کردن چی یک مقصد نیست. این یک اصل راهنما برای داشتن یک زندگی طولانی و سالم است.

فواید نیروی چی

آیا بدون دلیل خاصی احساس ناراحتی، استرس یا خستگی می‌کنید؟ تابحال فکر کرده‌اید که شاید دلیل این احساس، عدم تعادل در انرژی چی در بدن شما باشد؟ اگر نمی‌دانید انرژی چی چیست، چه نقشی در بدن دارد یا چطور می‌توان فعال سازی انرژی چی را اجرایی کرد، یا می‌توان آن را متعادل کرد با ما در ادامه همراه باشید.

انرژی چی چیست؟
در طب سنتی چینی، اعتقاد بر این بود که انرژی چی نیروی حیاتی است که در هر فرد جریان دارد. این جریان انرژی از داخل، خارج بدن و همچنین اجسام فیزیکی عبور می‌کند و زمانی که این نیرو در وجودتان قوی باشد، از شما عبور کرده و شما را سرشار از زندگی و سلامت خواهد کرد.

اما زمانی که این انرژی ضعیف باشد، در بدن‌تان ثابت و راکد خواهد ماند و جریان پیدا نخواهد کرد.

چی در انگلیسی به‌معنای هوا یا انرژی است. در هند به این کلمه پرانا گفته می‌شود و در ژاپنی به آن کی می‌گویند.

بسیاری معتقد هستند که چی، معیار نهایی نشاط است. به همین دلیل بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا برای بازگشت نشاط و شادی به بدن، از چی استفاده کنند. درواقع آن‌ها عقیده دارند که با استفاده از چی می‌توان تعادل را به بدن بازگرداند.

نمی‌توان انرژی چی را ایجاد کرد یا ازبین برد؛ درواقع چیزی به نام فعال سازی انرژی چی در بدن وجود ندارد. انرژی چی به‌صورت طبیعی دائما در جریان است و مانند هر انرژی دیگری از چیزی به چیز دیگری تبدیل می‌شود.

انرژی چی چیست؟

افزایش انرژی درونی
چند راهکار ساده برای افزایش انرژی

چرا انرژی مهم است؟
اعتقاد بر این است که داشتن انرژی چی قدرتمند، می‌تواند تاثیر مثبتی بر سلامت روحی و جسمی ما داشته باشد و از ما دربرابر استرس محافظت کند.

انرژی چی ضعیف، می‌تواند ما را مستعد منفی‌نگری و بدبینی کند و درنتیجه سلامتی، شادی و کیفیت زندگی را تحت‌تاثیر قرار دهد.

مردم در فرهنگ چینی بر این باور هستند که چی در همه‌چیز جریان دارد؛ از هوایی که تنفس می‌کنیم تا غذایی که می‌خوریم. چی در خون ما جریان دارد و در تمام طول بدنمان در حرکت است.

درواقع این انرژی چی است روح و جسم ما را به هم پیونده زده است و آن‌ها را به‌هم مرتبط می‌کند. حتی چی می‌تواند بر رویایی که می‌بینیم هم تاثیر بگذارد و به متافیزیک تبدیل شود.

حرکت مناسب چی و جریان درست آن در خون باعث ایجاد سلامتی و هماهنگی در انسان می‌شود. تا جایی که حتی چینی‌ها این نیرو را به‌عنوان یکی از ضروری‌ترین نیازهای بدن می‌دانستند که می‌توان آن را از غذا، هوا یا حرکت به‌دست آورد.

چه چیزی بر انرژی چی تاثیر می‌گذارد؟
عوامل زیادی می‌توانند بر انرژی تاثیر بگذارند. به‌صورت کلی هر عاملی که باعث یا مانع عملکرد صحیح بدن شما شود، تاثیر مستقیمی بر جریان انرژی چی در بدن شما خواهد داشت.

مثلا اگر به لحاظ روحی یا ذهنی، به‌اندازه کافی در معرض عشق، تعامل اجتماعی یا احساسات مثبت نباشید، احتمال اینکه جریان انرژِی چی در بدن‌تان ضعیف شود بسیار زیادی خواهد بود.

البته باید توجه کنید که گاهی عوامل خاصی می‌توانند باعث شوند که انرژی در بدنتان بیش‌ازاندازه جریان پیدا کند. سموم محیطی، آب‌وهوای آلوده یا حتی غذای بیش‌ازاندازه ازجمله این عوامل هستند.

اگر بیش از اندازه ورزش کنید، یا استرس و احساسات منفی در شما زیاد شود هم مستعد جریان بیش‌ازاندازه انرژی چی خواهید شد. این جریان باعث انسداد مسیر انرژی دربدنتان می‌شود و برخلاف آن‌چه فکر می‌کنید، ممکن است جریان انرژِی چی در بدنتان را مختل سازد.

تاثیر انرژی چی در کسب‌وکار
در چین از انرژی چی در کسب‌وکار هم استفاده می‌شود. چینی‌ها به آن اهمیت زیادی می‌دهند و معتقد هستند که این انرژی می‌تواند قدرت متحد کردن و برانگیختن هرچیزی را در اطرافتان داشته باشد.

آن‌ها عقیده دارند که چی می‌تواند التیام ببخشد، تقویت کند و انرژی را افزایش دهد و مجموعه آن به سودآوری کسب‌وکار منجر خواهد شد.

به‌همین دلیل شرکت‌ها در این کشور، مصرانه اصول فنگ‌شویی را رعایت می‌کنند تا با جریان یافتن انرژی چی در محیط کسب‌وکار، به بهبود آن کمک کرده باشند.

آن‌ها معتقد هستند که نظم و سازمان‌دهی محیط هم بر جریان انرژی چی تاثیر می‌گذارد و با ایجاد نظم در ادارات به بهبود جریان آن کمک می‌کنند.

هماهنگی رنگ‌ها و رعایت معماری داخلی برای هم‌ترازی محیط با جریان آزاد انرژی از دیگر اقداماتی است که انجام می‌شود.

چگونه انرژی چی را در بدنمان متعادل کنیم؟
تمرینات زیادی وجود دارند که می‌توانند به ما کمک کنند تا تعادل را در انرژی چی برقرار سازیم. تمرینات زیر می‌توانند به شما کمک کنند تا به این هدف دست پیدا کنید:

تایچی
یکی از جذاب‌ترین تمرینات مورد استفاده در متعادل‌سازی جریان انرژی در بدن است. این ورزش قبلا به‌عنوان یکی از هنرهای رزمی مطرح بود؛ اما امروزه با ترکیب تکنیک‌های تنفسی عمیق و حرکت‌های آرامبخش، تکامل پیدا کرده است و به‌عنوان یکی از تکنیک‌های مفید در جریان انرژی مطرح شده است.

گفته می‌شود که تای‌چی به‌سادگی و صرفا با ضربان آرام، حرکات مربوط به ایجاد و حفظ تعادل، قرار دادن بدن در وضعیت خاص و کنترل ذهن، می‌توان گردش خون و کنترل عضلات را ارتقا دهد.

تایچی مجموعه‌ای از حرکات ملایم و عمدی است و همین حرکات و ضربات به شما کمک می‌کنند تا نظم خود را حفظ کنید. این حرکات برای جریان صحیح انرژی چی و جلوگیری از انسداد آن، فوق‌العاده هستند.

این ورزش علاوه‌بر تاثیر مثبت بر انرژی بدن، به شما کمک می‌کند تا عضلات مرکزی بدن، بازوها، پاها و پشت‌ پاهایتان را تقویت کنید.

انرژی چی چیست

تقویت انرژی چی در بدن:

یوگا
نمی‌شود از جریان انرژی، تعادل و آرامش حرف زد و اسم یوگا را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین تکنیک‌ها نیاورد.

یوگا یکی از تمرینات کنترل شده تنفسی است که می‌تواند به شما در ایجاد تعادل انرژی چی کمک کند. البته همانطور که می‌دانید میان تای‌چی و یوگا تفاوت‌های زیادی وجود دارد و ابدا نمی‌توان این دو را یکی دانست.

تای‌چی مجموعه‌ای از حرکات سیال و پیوسته است که به‌صورت مداوم درحال تکامل است و مدام در یک‌دیگر ادغام می‌شود. گفته می‌شود حرکات تای‌چی شباهت زیادی به حرکت انرژی چی در بدن دارد.

برای انجام تای‌چی نیاز به حرکت مداوم دارید ولی یوگا، بیش از هرچیزی سکون است.

وضعیت‌های یوگا بسته به سبکی که در آن تمرین می‌کنید، شما را برای مدت زیادی در یک وضعیت نگه می‌دارد، چون اساس آن بر این واقعیت بنا شده است که تعادل، باعث ایجاد آرامش و آگاهی درونی خواهد شد.

تمرینات تنفسی
همانطور که تای‌چی و یوگا با استفاده از عنصر حرکت به شما کمک می‌کنند تا تعادل جریان انرژی چی در بدن را بازگردانید، تمرینات تنفسی هم وجود دارند که با تکیه بر عنصر دم و بازدم این کار را انجام می‌دهند.

قبلا هم اشاره کردیم که به‌عقیده چینی‌ها، انرژی چی در هوایی که تنفس می‌کنیم هم وجود دارد؛ به‌همین دلیل می‌توان با تنظیم حرکات تنفسی و تنفس عمیق، آن را به بدن کشاند و باعث گردش بهتر آن در بدن شد.

تنفس درست و اصولی به تقویت انرژی چی بدن کمک می‌کند و به‌همین دلیل زمانی که در استرس و اضطراب هستید، تنفس و تمرکز بر آن به شما کمک می‌کند تا احساس آرامش کنید.

مدیتیشن
ذهن‌آگاهی یکی از تمرینات معروف مدیتیشن است که به بهبود جریان انرژی در بدن هم منجر می‌شود. اگر به‌صورت منظم مدیتیشن انجام دهید، انرژی چی بدنتان تقویت خواهد شد و بهتر گردش خواهد کرد.

کافیست به‌صورت روزمره مدیتیشن کنید تا متوجه شوید تا چه اندازه توانسته‌اید در وضعیت‌تان بهبود ایجاد کنید. مدیتیشن با کاهش سطح انرژی منفی در بدن، به بهبود انرژی در آن کمک خواهد کرد.

رژیم غذایی متعادل
غذا هم مانند هوایی که تنفس می‌کنیم، تاثیر شگفت‌انگیزی در جریان انرژی چی خواهد داشت. اگر به غذا به چشم منبعی برای انرژی چی نگاه کنیم، باید بگوییم که منابع غذایی سرشار از مواد مغذی نسبت به مواد غذایی فرآوری شده، تاثیر زیادی در جریان انرژی چی بدنتان خواهد داشت.

مواد غذایی مانند برنج قهوه‌ای، هویج، تخم‌مرغ، گوشت مرغ، ماهی، جنسینگ، لوبیا سبز، جو دوسر، سیب‌زمینی، کدو تنبل، سویا، شغلم و پسته دریایی از مهم‌ترین موادغذایی برای بهبود انرژی بدنتان محسوب می‌شوند.

البته مشخص است که این مواد غذایی درصورتی اثرگذار هستند که در فصل خودشان مصرف شوند و افزودنی شیمیایی نداشته باشند. پرخوری یا کم‌خوری هم می‌تواند باعث کاهش اثرگذاری این مواد غذایی شود و با اضافه کردن فشار بر شما، انرژی‌تان را جذب کند.

استراحت کافی
علاوه‌بر تمام موارد ذکر شده، استراحت به شما کمک خواهد کرد تا انرژی چی را در بدنتان متعادل کنید. اما نباید فراموش کنید که استراحت کافی یکی دیگر از منابع مهم برای این هدف محسوب می‌شود.

استراحت به‌معنای این است که شما به بدن‌تان اجازه داده‌اید تا خود را بازیابی کند و التیام ببخشد و شما را قادر خواهد کرد تا هر نوع انرژی منفی را از ذهن‌تان دور کنید.

جریان انرژی چی در خانه
چینی‌ها معتقد هستند که انرژی چی نه‌تنها از درون، که از محیط هم بر شما تاثیر خواهد گذاشت و باید دقت کنید که این انرژی در محیط اطرافتان هم جریان داشته باشد.

اگر می‌خواهید این انرژی دچار انسداد یا نشتی نشود، باید ابزار و وسایل خانه را جوری تنظیم کنید که انرژی بتواند آزادانه در محیط گردش داشته باشد.

مثلا درب‌ها و پنجره‌هایتان را تراز کنید تا از نشتی انرژی جلوگیری کرده باشید. چینش مبلمان‌تان را جوری تنظیم کنید که هرگز پشت‌تان به درب نباشد و آن‌ها را جایی نگذارید که به نقطه کور و مسدود مشرف باشد.

انرژی چی فنگ شویی

کلمه انرژی چی را برخی از شما شنیده اید و شاید از نظر کلی بدانید انرژی چی چیست و فعال سازی نیروی چی چگونه انجام میشود.
این انرژی کاربرد گسترده ای در زندگی روزمره ما دارد، به همین خاطر شناخت انرژی چی میتواند و درک آن میتوانید ابعاد جدید از خودمان را نمایان کند.

در این بخش از سایت متا راز قصد داریم انرژی چی را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

انرژی چی چیست؟


انرژی چی (Chi / Qi / Ki) را می توان به عنوان انرژی نیروی حیات (انرژی پرانا) معرفی کرد.

چراکه همه چیز در خلقت از لرزش انرژی در فرکانسهای مختلف تشکیل شده است.

به طور کلی میتوان گفت انرژی چی در همه جا قابل مشاهده است حتی در بدن موجودات زنده و غیر زنده! این انرژی دائماً در حال گردش است و در واقع این انرژی از ما و محل زندگی ما دور نیست چراکه با نبود این انرژی نظم زندگی ما برهم میخورد.

نیروی چی نیز از قوانین انرژی پیروی میکنید این نیرو نه تولید میشود و نه از بین میرود تنها از جایی به جای دیگ منتقل میشود.

تقویت انرژی چی
وجود انرژی چی برای مردمان چین بسیار مهم و حیاتی است آنها این انرژی را با تمام وجود پذیرفته اند و برای آن احترام بسیار زیادی قائل هستند.

چینی ها انرژی چی را به عنوان سبک زندگی شان انتخاب کرده اند. دریافت انرژی چی نیاز به گذراندن مراحل و حرکات دشوار و سخت نیاز ندارد چینی ها معتقد هستند از طریق تمرین های کنترل تنفس چین باستان به نام تائه چی (Tai’-Chi) و همچنین از طریق طب سوزنی و ماساژ میتوان این انرژی را دریافت کرد.

تقریباً تمام تکنیک های درگیر در اقدامات پزشکی چین صرفاً بر اساس ایده های چی است. پزشکان طب سنتی چینی معتقدند که هر فردی که با نیروی چی بهبود پیدا کند به سلامتی ابدی و جاودانی میرسد.

چی کونگ چیست؟
چی کونگ (چیگونگ) به معنای “کار انرژی” یا “کشت انرژی” است چی کونگ فواید زیادی برای تقویت جسم، بهبود ارتباط عاطفی، افزایش تمرکز ذهنی، همسو شدن با روح و حیات دارد.

چی کونگ یک کار جسمی، عاطفی، ذهنی، معنوی و پرانرژی است که به ما امکان رشد و تجسم یک بدن سالم و یک قلب پاک و یک ذهن خلاق را می دهد.

برای تبدیل شدن به انسانی شاد و سالم، ما باید به ترکیبی پویا و هماهنگ از تمام جنبه های چی تبدیل شویم.

فواید قدرت مبارزه تمرینات انرژی چی

تمرین مهارت های یوگا، چی کونگ، تای چی و مدیتیشن به دریافت و تصفیه انرژی چی کمک میکنند. این تمارین به ما قدرت میدهند تا بتوانیم پایه های محکم و ریشه های جاودانی برای نیروی چی در بدنمان بسازیم و با طبیعت همسو شویم و در نهایت، به یک مجرای قدرتمند برای دریافت نور معنوی تبدیل شویم.

راز انرژی و نیروی چی
در نوشته های چین باستان در زمینه انرژی چی به وضوح بیان شده است که “بخار حاصل از پختن برنج” بسیار شبیه به مفهوم نیروی چی است. به همین خاطر چینی ها برنج بخارپز را به عنوان یکی از اصلی ترین ماده های غذایی خود پذیرفته اند.

مردم در چین باستان به این نتیجه رسیده بودند که آب به عنوان “یین” در نظر گرفته می شود و آتش که به عنوان “یانگ” در نظر گرفته میشود باعث پخت برنج بخارپز میشوند پس این انرژی تعادل بین یین و یانگ است.

انواع چی
تمرین کنندگان چی کونگ انواع مختلفی از انرژی چی را شناسایی کرده اند.

در بدن همه ما نیروی چی وجود دارد، که ما آن را از اجداد خود به ارث برده ایم و با آن متولد شده ایم، این همان چی اصلی، جو ذهنی یا جینگ چی است. این انرژی اساسی بدن انسان است و منبع اصلی متابولیسم است.

دو شکل اساسی چی عبارتند از: یین چی و یانگ چی ، انرژی های اولیه زنانه و مردانه.

بهشت چی
بهشت چی نوعی چی است که از طبیعت سر چشمه میگیرد. درختان، رودخانه ها، اقیانوس ها، دریاچه های و کوه ها منشاء اصلی بهشت چی هستند. که شما میتوانید با تنفس در این نقاط آنها را دریافت کنید.

زمین چی
زمین چی از طریق تغذیه، آب، هوا جذب میشود. تمرینات چی کونگ، مدیتیشن و یوگا باعث میشود تا زمین چی را به طور کامل دریافت کنید.

انرژی چی ایستایی کبد
چی که در سطح بدن جریان دارد و از ما محافظت می کند، محافظ چی نامیده می شود.

اندام های داخلی دارای طحال چی، ریه چی، کلیه چی، قلب چی، معده چی و غیره هستند.

هنگامی که عصبانی شوید کبد چی تلاش میکند تا شما را آرام کند و ممکن است این حالت را به عنوان کشش در شانه ها و گردن، سفت شدن عضلات فک و صورت، انقباض در قفسه سینه و تمایل به دوستی احساس کنید.

 انرژی چی در فنگ شویی

انرژی چی به ما در زندگی چه کمکی میکند؟
انرژی چی به ما کمک میکند تا از نظر جسمی انرژی بگیریم، از نظر عاطفی به هم متصل شویم، از نظر ذهنی متمرکز شویم و از نظر معنوی با طبیعت هماهنگ شویم.

به کمک چی ما می توانیم استرس را کاهش دهیم و آن را مدیریت کنیم و به طور طبیعی اعتماد به نفس، عزت نفس، انضباط شخصی و رفاه شخصی خود را بالا ببریم.

در نهایت، ما می توانیم یاد بگیریم که چگونه خوشبخت‌تر باشیم.

تای چی، چی کونگ (چیگونگ)، مدیتیشن و یوگا رشته های مفیدی برای ایجاد هماهنگی و نظم در زندگی هستند، که به کمک آنها میتواینم به شادی، خوشبختی، سلامتی، فراوانی، دلسوزی و عشق دست پیدا میکنیم. آنها ابزار فوق‌العاده قدرتمندی برای زندگی بهتر در این جهان هستند.

با تمارین و ایده های انرژی چی می توانیم زندگی خود را برای همیشه دگرگون کنیم، یک بدنی سالم، احساسات مثبت هماهنگ، یک قلب خالص و یک ذهن خلاقو همچنین یک ارتباط قوی و ناگسستنی با عشق الهی و انرژی جهانی ایجاد کنیم.

آزمایشات علمی بر روی انرژی چی
انرژی چی در جهت جریان خون و عصب ها حرکت می کند ولی با آنها یکسان نیست. انرژی حیاتی چی مانند یک فشار پشت پیام عصبی است که پیامها را منتقل می کند و حرکت قلب را تنظیم می کند.

در طب غربی معادل علمی برای انرژی چی وجود ندارد ولی انرژی چی را همان انرژی می دانند که در علم فیزیک مورد بررسی قرار می دهند.

انرژی چی انرژی الکترومغناطیسی است که در همه چیز در جهان آفرینش جریان دارد.

می توان انرژی چی را به عنوان پدیده الکترومغناطیسی، به عنوان شکلی از انرژی نور و به عنوان شکلی از انرژی زیستی الکترومغناطیسی یا همان الکتریسیته شرح دهیم.

کاربرد و عملکرد انرژی چی در بدن
برای تبدیل شدن به یک انسان شاد و سالم، باید به ترکیبی متعادل و هماهنگ از انرژی چی برسیم. چی نه از بین می رود و نه آفریده می شود بلکه در جایگاهی که قرار دارد تغییر می کند.

انرژی چی از بدو تولد در بدن وجود دارد و منبع اصلی متابولیسم است. دو شکل اساسی چی عبارتند از، یین چی و یانگ چی، که انرژی های اولیه زنانه و مردانه می باشند.

تمام سعی شما باید این باشد که انرژی چی در بدن را پرورش دهید و از راکد ماندن آن و مسدود شدن جریان انرژی در بدن خودداری کنید.

انرژی چی متعادل زندگی استرس زا را از بین می برد و شادی و انرژی مثبت را به ارمغان می آورد.

انرژی چی می تواند غذا را در سیستم گوارشی حرکت دهد و انرژی لازم را به بدن منتقل کند، همچنین نیرو، قدرت و حرکت اندامهای بدن بر خلاف جاذبه زمین را ایجاد می کند.

انرژی چی از فرایندهای فیزیولوژیکی بدن مانند آلودگی، هوای گرم یا سرد محافظت می کند.

چینی‌ها بر این باورند که انرژی چی می‌تواند قدرت متحد کردن و برانگیختن هرچیزی را در اطرافتان داشته باشد. حتی قدرت انرژی چی در بدن سبب کسب و کار عالی و بروز ثروت در زندگی می شود.

https://amega.ir/nano

تقویت انرژی چی با گردنبند کوانتوم :

 

چاکرا ها در بدن انسان مراکز اصلی انرژی می باشند.وقتی این هاله یا میدان بایو انرژی در حالت تعادل خودش قرار داشته باشد ما در سلامت کامل به سر میبریم.

محیط زندگی ما, زندگی شهریست که متاسفانه پر از آلودگی هاست.

❌آلودگی ها از قبیل آلودگی هوا، آبهای آلوده، غذا های که فاقد ارزش غذای هستند و از همه شایع تر تشعشعات مغناطیسی EMF دستگاه های مثل: دکل های مخابرات و پارازیتهای ماهواره, گوشی موبایل، کامپیوترها،کابل های فشار قوی برق و غیره.

.

همه این دستگاهها میدان مغناطیسی مضری تولید می کنند که فرکانسشان از میدان مغناطیس بدن ما بالاتر است. این امواج ها باعث به وجود آمدن تاثیر منفی در بدن می شود.

 

عکسهای گرفته شده توسط دستگاه "عکسبرداری از هاله انرژی و چاکرا بدن  GDV کرلیان " قبل و بعد از استفاده از گردنبند امگا

عکسبرداری از هاله

تست هاله انرژی چاکرا عکس

اسکن هاله انرژی کرلیان

حتما بخوانید:

https://amega.ir/nano


 

بازگشت به بالا
شماره تلفن های پشتیبانی: ۰۹۱۲۶۲۲۲۶۱۱ - ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۱۶
7/24 ساعت شبانه روز (حتی تعطیلات) پاسخگو و آماده ارائه مشاوره رایگان خدمت شما عزیزان تلفنی و یا در واتساپ/تلگرام هستیم 😊🙏

همراه ما باشید!

Copyright AMEGA © 2016 - 2024
ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید