آموزش نحوه ی مدیتیشن مراقبه پیاده روی چطور پیاده روی آگاهانه طریقه ی مدیتیشن راه رفتن چیست

مدیتیشن مراقبه پیاده روی


اگر در مورد نحوه مدیتیشن مطالعه کرده باشید، احتمالاً با دستورالعمل‌هایی برای بی‌حرکت نشستن، بستن چشم‌ها و شاید هم روشن کردن یک یا دو شمع و قرار گرفتن در فضایی آرام مواجه شده‌اید. آشنا به نظر می رسد درست است؟

اما چه کسی می‌گوید همه انواع مدیتیشن‌ها باید با چشمان بسته و در سکوت کامل باشند؟ در واقع، شما می‌توانید در حین پیاده روی روزانه خود یک مدیتیشن شگفت انگیز داشته باشید که استرس را کاهش می‌دهد و سلامت عاطفی شما را بهبود می‌بخشد!

اگر در تلاش هستید که با مدیتیشن سنتی وارد مجادله شوید، یا می‌خواهید هر چند وقت یک‌بار یک چیز جدید امتحان کنید، این مقاله ممکن است برای شما مناسب باشد.

آیا نمی‌دانید چگونه هنگام پیاده‌روی مدیتیشن کنید؟ پس با ما همراه باشید! 😊


مدیتیشن راه رفتن

پیاده روی همراه با مراقبه در بودیسم ریشه دارد و می‌تواند به عنوان بخشی از یک تمرین آگاهی ذهنی مورد استفاده قرار گیرد.

چگونه مراقبه کنیم؟
برای شروع باید بدانیم چطور بایستیم؟ در جای خود بایستید و تمرکز کنید بر روی ایستادن بر روی پاها ( چطور وزن خود را به زمین منتقل کنید ). قائم بایستید و خود را متعادل نگه دارید.

اکثرا فکر میکنید که ایستادن و تفکر بر روی وایستادن است در حالی که شاید نزدیک به دو سال طول بکشد که تنها چگونه ایستادن را یاد بگیرید. بنابراین تمامی حرکات که برای حفظ تعادل خود انجام می‌دهید را به خاطر داشته باشید.

اکنون نوبت راه رفتن است ! شما نباید نحوه راه رفتن خود را تغییر دهید بلکه باید تمرکزی که بر روی آن دارید را افزایش دهید.

حالت بدن شما در هنگام مراقبه مهم است. توجه را به کف پاها بدهید. مراقب احساسات کف پای خود باشید نه تنها تماس! بلکه تمامی انگشتان شما باید درگیر شوند، دقیقا مانند وقتی که جوراب پوشیدید یا پاهای شما درون جوراب پارچه‌ای است.

به احساسات و کیفیتی که در مفاصل شما دارند توجه کنید. مراقبه باید به صورتی باشد که هنگامی که پای شما کف زمین را لمس می‌کند احساس رهایی در هوا را به شما بدهد.

شما باید به حرکت عضله‌هایتان توجه کنید و از آن‌ها غافل نشوید تمرکز بر روی عضله‌ها فقط برای ارتباط داشتن کامل با بدن است و بعد از ارتباط با آن، تمرکز را از روی آن برداشته و به حالت عادی برگردید.

سعی کنید عضلات کف پایتان را شل کنید. اکنون نوبت زانوهاست و کم‌کم آگاهی را به ران‌هایتان بدهید. توجه کنید که این آگاهی و تماس باید درباره‌ی لباس، دما، آگاهی از عضلات است. باز هم تمرکز را از محیط برداشته و به ریتم عادی برگردید. اکنون به لگن رسیده‌اید توجه خود را به راه رفتن بدهید و ببینید چطور راه رفتن شما تغییر میکند.

توجه داشته باشید که باید با آرامش راه بروید و ماهیچه های خود را شل کنید. اکنون که راه‌رفتن شما با اگاهی بر روی حرکات بدن است و با اگاهی کامل راه می روید می توانید تاثیر آن را بر روی بدن خود ببینید که با کمی تلاش و مراقبه همزمان می‌توانید ذهن و بدن را همراه کنید.

اکنون هنگام توجه کردن به احساسات است. از احساسات خود آگاه باشید در واقع اینجا منظور از احساس معنای واژه‌ای کلمه است آیا چیزی در بدن شما وجود دارد که حس ناخوشایندی به شما بدهد؟ یا بالعکس سرشار از حس مفید باشد؟

احساسات بد را دور نگه دارید ، تمرکز خود را به احساسات خوشایند بدهید. اگر در محیط مراقبه احساسات خوشایند و ناخوشایند داشتید فقط کافی است اجازه دهید که این احساسات جریان پیدا کنند و خود را با محیط سوق دهید.

یک تمرین مراقبه پیاده روی چیست؟
به طور معمول هنگام مدیتیشن، در یک دایره، عقب و جلو در یک خط مستقیم راه می‌روید. همچنین این امکان وجود دارد تا مراقبه راه رفتن را در یک مسیر طولانی‌تر نیز انجام دهید.

سرعت آهسته است و بسته به تکنیک خاص، می‌تواند متفاوت است. اغلب، افراد حرفه‌ای یک جلسه پیاده روی همراه با مراقبه را بین مدیتیشن‌های نشسته انجام می‌دهند.

نمونه‌هایی از مراقبه‌های پیاده روی عبارتند از:

کینین
تراوادا
ویپاسانا


تکنیک‌ها را می‌توان با شکستن هر مرحله به شش قسمت تقسیم کنید و یا با خیال راحت در یک فضا پرسه بزنید. ممکن است نفس خود را بکشید یا از مانترا استفاده کنید.

مراقبه پیاده روی چطور

در ادامه مزایای پیاده روی با مراقبه را بیان می‌کنیم.

1- جریان خون را افزایش می‌دهد
مراقبه پیاده روی اغلب، توسط افرادی که مدت طولانی می‌نشینند، استفاده می‌شود. تمرین پیاده روی به جریان خون به خصوص در پاها کمک می‌کند. این به کاهش احساسات کم تحرکی و کندی کمک می‌کند.

قدم زدن با در نظر گرفتن راه رفتن با مراقبه، راهی خوب برای افزایش گردش خون و افزایش سطح انرژی شما است، در صورتی که برای دوره‌های طولانی کار می‌کنید.

2- پیاده روی با مراقبه هضم غذا را بهبود می‌بخشد
پیاده روی بعد از خوردن غذا یک روش فوق العاده برای تقویت سیستم هضم غذا است، به خصوص اگر احساس سنگینی دارید.

تحرک به غذا کمک می‌کند تا از طریق دستگاه گوارش شما حرکت کند و همچنین می‌تواند از یبوست جلوگیری کند.

3- کمک به کاهش اضطراب با مراقبه پیاده روی
اگر به دنبال کاهش استرس هستید، ممکن است انجام یک تمرین مدیتیشن نشسته قبل و بعد از کار کردن، مفید باشد.

یک مطالع در سال 2017 بر روی جوانان نشان داد که پیاده روی در کاهش اضطراب هنگام ترکیب با مراقبه موثر است.

شرکت کنندگانی که مهم‌ترین تغییر در سطح اضطراب خود را نشان می‌دادند یا مراقبه می‌کردند، قبل از راه رفتن مراقبه می‌کردند، یا قبل از مدیتیشن راه می‌رفتند. گروه کنترل، به همراه افرادی که فقط پیاده روی می‌کردند، پیشرفت‌های خوبی نشان ندادند. هر جلسه مراقبه یا پیاده روی 10 دقیقه بود.

مزایای مدیتیشن
4- سطح قند خون و گردش خون را بهبود می‌بخشد
مطالعه کوچکی در سال 2016 به این نتیجه رسید که تمرین مراقبه راه رفتن مبتنی بر بودایی تاثیر مثبتی روی سطح قند خون و گردش در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 داشته است.

افراد به مدت 30 دقیقه، 3 بار در هفته به مدت 12 هفته پیاده روی آگاهانه و سنتی را تمرین کردند. گروهی که عمل پیاده روی با مراقبه و یا بودایی را انجام می‌داند، نسبت به گروهی که پیاده روی ساده انجام می‌دادند، پیشرفت بیشتری داشتند.

5- افسردگی را کاهش می‌دهد
فعال بودن و داشتن تحرک، خصوصا با افزایش سن بسیار مهم است. ورزش منظم به ارتقای سطح تناسب اندام و بهبود خلق و خوی کمک می‌کند – هر دو در بزرگسالان رو به کاهش است.

طبق یک مطالعه کوچک در سال 2014، افراد مسن بعد از تمرین مدیتیشن ، راه رفتن بودایی 3 بار در هفته به مدت 12 هفته علائم افسردگی کمتری داشتند. آن‌ها همچنین فشار خون و سطح آمادگی جسمانی خود را بهبود بخشیدند.

6- بهبود وضعیت سلامت جسم
در صورت امکان، در طبیعت قدم بزنید مانند: پارک، باغ، یا مکان با درختان، که ممکن است احساس کلی وضعیت سلامت شما را تقویت کند و به شما کمک کند احساس متعادل‌تری داشته باشید.

عمل پیاده روی در جنگل در ژاپن به دلیل جوانب مثبت آن مانند آرامش و افزایش فعالیت مغز رواج دارد.

با توجه به مطالعه‌ای در سال 2018 صورت گرفت ، افرادی که 15 دقیقه در یک جنگل بامبو به راه رفتن پرداختند، بهبودی در حالت روحی، اضطراب و فشار خون را نشان دادند.

7- پیاده روی همراه با مراقبه کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد
برای به دست آوردن مزایای ورزش لازم نیست یک تمرین شدید انجام دهید، تحقیقات سال 2019 نشان داد که ورزش منظم متوسط بر کیفیت خواب تأثیر مثبت دارد.

پیاده روی ممکن است به بهبود انعطاف پذیری و کاهش فشار عضلات کمک کند، بنابراین از نظر جسمی احساس بهتری خواهید داشت. به علاوه، احتمال کاهش استرس و اضطراب به خصوص اگر در صبح پیاده‌روی کنید، بیشتر خواهد بود. همه این مزایا می‌تواند شما را با ذهنی آرام رها کند، بنابراین شما آماده هستید تا هر شب به طور عمیق بخوابید.

پیاده روی و مراقبه
8- ورزش را لذت بخش می‌کند
گنجاندن جنبه‌های ذهن آگاهی و مراقبه در برنامه تناسب اندام روزمره ممکن است ورزش را لذت بخش‌تر کند.

مدیتیشن پیاده روی

محققان در یک مطالعه کوچک در سال 2018 به نقل از منبع معتبر دریافتند افرادی که هنگام انجام 10 دقیقه پیاده روی بر روی یک تردمیل همراه با یک حرکت ذهن آگاهی تمرین می‌کردند، این فعالیت را لذت بخش‌تر کردند. آن‌ها به سوء استفاده از احساسات جسمی خود به روشی غیرقانونی هدایت شدند.

این نکته به این احتمال اشاره دارد که ذهن آگاهی ممکن است باعث ایجاد اتصال به ورزش به روشی متفاوت باشد.

9- الهام بخش خلاقیت است
تمرین ذهن آگاهی یا مراقبه ممکن است شفافیت و تمرکز بیشتری به الگوهای فکری شما ببخشد، که به نوبه خود می‌تواند خلاقیت را بیشتر کند.

تحقیقات از سال 2015 به ارتباط بین ذهن آگاهی و خلاقیت اشاره دارد. مطالعات بیشتری لازم است که جنبه‌های خاص خلاقیت را در رابطه با ذهن آگاهی بررسی کند.

در ضمن، می‌توانید کشف کنید که چگونه یک عمل ذهن آگاهی مهارت‌های حل مسئله یا پرورش ایده‌های جدید را تقویت می‌کند.

10- تعادل را تقویت می‌کند
یک مطالعه از سال 2019 در مورد زنان مسن نشان می‌دهد ، مراقبه هنگام راه رفتن می‌تواند تعادل بهتری و همچنین آگاهی و هماهنگی مچ پا را تحریک کند.

این عمل شامل آگاهی از حرکات پا و مچ پا هنگام آهسته راه رفتن است.

بخشی از روز خود را پیاده روی با مراقبه انجام دهید
در اینجا چند نکته برای کمک به شما در شروع یک روال مداوم مراقبه پیاده روی ذکر می‌کنیم:

از حال حاضر آگاه باشید
ماندن به هر لحظه عادت است که برای پرورش زمان نیاز دارد.

تا آنجا که می‌توانید، ذهن خود را به لحظه حال زمانی که در هر نقطه از روز پیاده‌روی می‌کنید، بیاورید، بر روی صداهای اطراف خود تنفس و یا هر گونه احساسات بدنی تمرکز کنید. به افکار خود نگاه کنید و زمانی که می‌آیند، آن‌ها را مشاهده کنید.

تمرین مدیتیشن را نیز انجام دهید
مدیتیشن راه رفتن اغلب در ارتباط با مدیتیشن نشسته استفاده می‌شود. پس ممکن است متوجه شوید که این کار ارزش یادگیری مراقبه نشستن و مدیتیشن را دارد.

نکات مراقبه نشسته و مراقبه پیاده روی:

یک جلسه 5 تا 10 دقیقه مراقبه انجام دهید و به دنبال آن مراقبه پیاده روی یا برعکس انجام دهید
به تفاوت‌های این دو عمل توجه کنید و فکر کنید کدام یک را ترجیح می‌دهید و چرا؟
با پیشرفت می‌توانید مدت زمان هر جلسه را افزایش دهید.
آهسته
اغلب وقتی ذهن ما به سرعت در حال حرکت است، ما نیز با عجله حرکت می‌کنیم. حتی وقتی ذهن شما کوتاه می‌شود، سرعت خود را برای چند دقیقه کاهش دهید.

توجه داشته باشید که اگر مقاومتی دارید که به نفس خود گوش می‌دهید، با قدم‌های آهسته و یکنواخت نفس بکشید.

هرچقدر زمان دارید پیاده روی کنید، مهم نیست چقدر کوتاه است.

مسئولیت پذیر باشید
تمرین و اهداف خود را با یک معلم، مشاور، یا دوست در میان بگذارید. به طور مرتب بر روی پایه تماس کار کنید تا ببینید آیا دیدگاه و نحوه پیشرفت شما توسعه یافته است یا خیر. باهم می‌توانید نحوه بهتر تمرین خود را مشخص کنید.

همچنین می‌توانید مواردی را در یک دفتر یادداشت کنید و از آن به عنوان ابزاری برای منعکس کردن تجربه یا پیشرفتتان استفاده کنید.


اگر احساس می‌کنید که در مسیر مدیتیشن گیر کرده‌اید، ممکن است بخواهید مدیتیشن پیاده روی را امتحان کنید.

مدیتیشن پیاده روی مانند جلسه مدیتیشن معمول شما است، اما با یک پیچ، شما در حال حرکت هستید! نه تنها از تمام مزایای فوق العاده تمرین منظم نشسته خود بهره مند می شوید، بلکه امتیاز اضافی حرکت دادن بدن خود را نیز دریافت می کنید.

مدیتیشن پیاده روی چیست؟
مدیتیشن پیاده‌روی به معنای آوردن ذهن آگاهی و آگاهی به فعالیتی است که اغلب در ذهن خودکار انجام می‌دهیم. چند وقت یکبار در حین انجام آن به پیاده روی فکر می کنید؟ وقتی جنبه مدیتیشن را وارد می کنید، بر لحظه حال تمرکز می کنید و با حواس خود درگیر می شوید. شما در واقع از احساس زمین در زیر پای خود، ریتم قدم های خود، حرکت بدن و احساس هوا در برابر پوست خود آگاه می شوید.

زیبایی مدیتیشن پیاده روی این است که می توان آن را در هر جایی تمرین کرد، چه پیاده روی در پارک، در خیابان های شهر و یا حتی در خانه. این در مورد راه رفتن در یک راه خاص یا با سرعت خاصی نیست. این یک تمرین همه کاره است که می تواند با سبک زندگی و ترجیحات شما سازگار شود.

ممکن است ساده به نظر برسد، اما راه رفتن آگاهانه می تواند به طور منحصر به فردی چالش برانگیز باشد. ما آنقدر به راه رفتن بدون فکر کردن یا فکر کردن به چیزهای دیگر عادت کرده ایم، که تنظیم جزئیات نیاز به تلاش دارد. اما اینجاست که جادو اتفاق می افتد. در آن لحظات آگاهی عمدی، ما واقعاً با زمان حال ارتباط برقرار می کنیم.

 طریقه ی مدیتیشن راه رفتن

فواید مدیتیشن پیاده روی
مدیتیشن پیاده روی فقط راهی برای قرار دادن ذهن آگاهی در یک برنامه شلوغ نیست. همچنین دارای فواید زیادی برای سلامت جسمی، ذهنی و عاطفی شماست. چند تا از این فواید:

1. مدیتیشن پیاده روی سلامت جسمی را افزایش می دهد.
پیاده روی یک ورزش کم تاثیر است که می تواند سلامت جسمانی را از طرق مختلف بهبود بخشد. می تواند جریان خون را تقویت کند، هضم و تعادل را بهبود بخشد و حتی به تنظیم سطح قند خون کمک کند. همه اینها باعث می شود که شما احساس شادی و سلامتی بیشتری داشته باشید. به‌علاوه، پیاده‌روی راهی عالی برای دریافت هوای تازه و ارتباط با طبیعت است که می‌تواند مزایای بیشتری مانند بهبود خواب داشته باشد.

2. مدیتیشن پیاده روی تمرکز، وضوح ذهنی و حافظه را بهبود می بخشد.
مدیتیشن پیاده روی می تواند تاثیر مثبتی بر توانایی های شناختی شما داشته باشد. با تمرکز بر احساسات پیاده روی و محیط اطراف خود، ذهن خود را آموزش می دهید که حاضر و حواستان باشد. با گذشت زمان، این می تواند منجر به بهبود تمرکز، وضوح و حافظه شود.

3. مدیتیشن پیاده روی می تواند استرس، اضطراب و افسردگی را کاهش دهد.
ترکیبی از فعالیت بدنی، تنفس عمیق و تمرکز حواس می تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند . در حین راه رفتن، نه تنها بدن خود را به حرکت در می آورید، بلکه ذهن خود را به سمت حالت آرامش سوق می دهید. این می تواند منجر به بهبود قابل توجهی در خلق و خو و وضعیت عاطفی شما شود.

💙 استرس خود را کاهش دهید. با پیاده روی های مختلف (از جمله راه رفتن با سگ) سطح استرس خود را کاهش دهید.

4. مدیتیشن پیاده روی باعث تقویت ذهن آگاهی و قدردانی عمیق تر می شود.
هنگامی که مدیتیشن پیاده روی را تمرین می کنید، ممکن است احساس هیبت و قدردانی داشته باشید. این می تواند قدردانی از بدن شما و توانایی آن در حرکت، زیبایی محیط اطراف شما یا عمل ساده تنفس باشد. پرورش قدردانی از این طریق می تواند بر دیدگاه کلی شما در زندگی تأثیر مثبت بگذارد.

💙 سپاسگزاری را تمرین کنید.

5. مدیتیشن پیاده روی ارتباط با محیط شما را عمیق تر می کند.
مدیتیشن پیاده روی به شما این امکان را می دهد که عمیق تر با محیط خود ارتباط برقرار کنید. همانطور که آگاهانه راه می روید، از مناظر، صداها و بوها بیشتر آگاه می شوید. این آگاهی افزایش یافته می تواند منجر به قدردانی بیشتر از دنیای اطراف و احساس عمیق تر ارتباط با طبیعت شود.

حمام کردن در جنگل، یا «شینرین یوکو» در ژاپن، تمرین غوطه ور شدن در طبیعت برای افزایش تندرستی است. این در مورد کاهش سرعت، تنفس عمیق و درگیر کردن تمام حواس با محیط طبیعی اطراف است. این تعامل ذهنی با طبیعت می تواند به کاهش استرس و بهبود خلق و خوی کمک کند.

مزایای مدیتیشن پیاده روی را تقریباً هر کسی، صرف نظر از سن یا سطح آمادگی جسمانی، می تواند تجربه کند. این یک تمرین ساده و در دسترس است که می تواند در برنامه روزانه شما گنجانده شود. چه پیاده روی تا محل کار، استراحت از کار، یا صرفاً لذت بردن از قدم زدن در پارک، هر قدم فرصتی است برای تمرین ذهن آگاهی و بهره مندی از مزایای این تمرین قدرتمند.

آموزش نحوه ی مدیتیشن مراقبه پیاده روی

مدیتیشن پیاده روی در مقابل مراقبه سنتی
در حالی که مدیتیشن پیاده روی و مدیتیشن نشسته سنتی هدف مشترک پرورش ذهن آگاهی و حضور دارند، تجربیات متفاوتی را ارائه می دهند. در اینجا چگونگی آن است.

حرکت در مقابل سکون: مدیتیشن نشسته باعث سکون و رفتن به درون می شود. مدیتیشن پیاده روی بر حرکت ذهنی و آگاهی بیرونی تأکید دارد. مدیتیشن پیاده‌روی به بدن انرژی می‌دهد و گردش خون را تحریک می‌کند، در حالی که مدیتیشن نشسته معمولاً یک اثر آرام‌بخش دارد.

آگاهی از محیط اطرافتان: مدیتیشن پیاده روی شما را با محیط اطرافتان مرتبط می کند، چه منظره شهری یا روستایی. مدیتیشن نشسته به طور کلی بر تجربیات درونی مانند نفس تمرکز دارد. هر دو تمرین می توانند ذهن آگاهی کلی شما را افزایش دهند.

انعطاف پذیری: پیاده روی به مراقبه در حرکت برای زندگی های پرمشغله اجازه می دهد. مدیتیشن نشسته سنتی به یافتن سکون و نیاز به زمان برای تمرکز صرفاً بر خود مراقبه اولویت دارد.

در اصل، راه رفتن آگاهانه بسیاری از مزایای مدیتیشن نشسته را به شکلی پویا و متحرک فراهم می کند. این دو مکمل یکدیگر هستند، بنابراین برای تازه نگه داشتن آن، بافت هر دو سبک را در تمرین مدیتیشن خود در نظر بگیرید.

نحوه تمرین مدیتیشن پیاده روی


آماده اید مدیتیشن پیاده روی را امتحان کنید؟ در اینجا یک راهنمای گام به گام ساده برای شروع شما آورده شده است:

1. مسیر خود را انتخاب کنید.

با انتخاب مکانی برای مدیتیشن پیاده روی خود شروع کنید. این می تواند یک مسیر آرام در یک پارک، یک ساحل آرام، یا حتی یک راهرو در خانه شما باشد. نکته کلیدی انتخاب مکانی است که در آن احساس راحتی کنید و بتوانید بدون حواس پرتی راه بروید.

2. با نفس خود ارتباط برقرار کنید.

قبل از شروع راه رفتن، لحظه ای روی نفس خود تمرکز کنید. احساس ورود و خروج هوا به بدن خود را داشته باشید. این می‌تواند به منحرف کردن ذهن شما از تمام نگرانی‌ها، تمرکز در گذشته و برنامه‌ریزی‌هایی که تمایل داریم به آن‌ها بیفتیم کمک کند.

💙 تنفس درست و آرامش بخش را تمرین کنید.

3. به حواس و بدن خود توجه کنید.

بر خلاف سایر انواع مدیتیشن، مدیتیشن پیاده روی نیازمند این است که چشمان خود را باز نگه دارید. همانطور که شروع به راه رفتن می کنید، توجه خود را به حواس خود (بینایی، بویایی، لامسه، شنوایی و چشایی) جلب کنید. و سپس بر روی احساسات بدن خود تمرکز کنید. تماس پاهایتان با زمین، حرکت پاها و ریتم قدم هایتان را احساس کنید. نیازی نیست در این مورد زیاد فکر کنید به سادگی مشاهده کنید و ادامه دهید.

💙 هماهنگی با حواس می تواند به شما در توسعه آگاهی حسی کمک کند.

4. حالت ذهنی خود را حفظ کنید.

با سرعت راحت راه بروید و به وضعیت بدن خود توجه کنید. پشت خود را صاف نگه دارید، شانه های خود را شل کنید و نگاه خود را به آرامی روی مسیر پیش رو متمرکز کنید. این وضعیت ذهنی می تواند به افزایش آگاهی و حضور شما کمک کند.

5. ریتم خود را پیدا کنید.

سعی کنید تنفس خود را با قدم هایتان هماهنگ کنید. به عنوان مثال، ممکن است برای سه مرحله دم و سه مرحله بازدم کنید. ریتمی را پیدا کنید که برای شما راحت و طبیعی باشد.

6. مدیتیشن پیاده روی هدایت شده را امتحان کنید.

جلسات مدیتیشن پیاده‌روی هدایت‌شده می‌تواند بسیار مفید باشد، به خصوص اگر پیاده‌روی آگاهانه تمرین جدیدی برای شما باشد. آرام تعداد انگشت شماری از تمرین های مدیتیشن هدایت شده برای پشتیبانی از تجربه شما از راه رفتن آگاهانه دارد.

آگاهانه طریقه ی مدیتیشن

💙 شما طول پیاده روی مورد نظر خود را انتخاب می کنید (5-30 دقیقه) و در سکوت هستید!

به یاد داشته باشید، مدیتیشن پیاده روی به معنای دستیابی به یک وضعیت خاص یا رسیدن به مقصد نیست. این در مورد حضور کامل در هنگام راه رفتن، لحظه به لحظه است. این یک سفر ذهن آگاهی است، یک قدم در یک زمان.

چالش های رایج با مدیتیشن پیاده روی
مانند هر تمرین جدید، ممکن است هنگام شروع راه رفتن آگاهانه با سکسکه مواجه شوید. در اینجا نکاتی برای عیب یابی موانع رایج وجود دارد:

متمرکز بمانید: از نشانه های ریتمیک مانند هماهنگ کردن مراحل با نفس یا مانترا استفاده کنید. هنگامی که ذهن سرگردان است، به آرامی تمرکز را برگردانید.
کمبود وقت: حتی 5 تا 10 دقیقه پیاده روی آگاهانه در طول برنامه های روزمره کمک می کند. سعی کنید آن را در بلوک های تمرینی یا استراحت بگنجانید.
پیدا کردن مکان: با فضاهای خانه، مسیرهای در فضای باز، پارک ها و حتی راهروهای فروشگاهی بزرگ. خلاق باشید!
مشکلات آب و هوا: در آب و هوای سرد بسته بندی کنید، مسیرهای سایه دار را در روزهای آفتابی انتخاب کنید و در صورت نیاز در داخل خانه پیاده روی کنید.
خودآگاهی: به خود یادآوری کنید که اکثر دیگران بیش از حد به درون متمرکز هستند که متوجه آن نمی شوند. یا مسیرهای خصوصی را انتخاب کنید.
ناراحتی جسمی: ​​سرعت یا وضعیت بدن خود را تا زمانی که طبیعی به نظر برسد تنظیم کنید. مطمئن شوید که کفش‌های راحت به پا دارید و از کفش‌های شیک استفاده کنید.

با حوصله و خلاقیت می توان بر اکثر این موانع رایج غلبه کرد. مزایای آن ارزش آن را دارد!

آیا مدیتیشن پیاده روی برای من مناسب است؟
مدیتیشن پیاده روی می تواند یک تمرین عالی برای بسیاری از افراد باشد، اما مانند هر شکلی از مدیتیشن، ممکن است برای همه مناسب نباشد. برای افرادی که مشکلات حرکتی یا شرایط فیزیکی خاصی دارند، مدیتیشن پیاده روی ممکن است چالش هایی ایجاد کند. همیشه مهم است که به بدن خود گوش دهید و اقداماتی را که باعث ناراحتی یا درد می شوند اصلاح کنید یا از آنها صرفنظر کنید.

در نهایت، بهترین تمرین مراقبه، تمرینی است که با نیازها و ترجیحات فردی شما مطابقت داشته باشد. همه چیز در مورد یافتن بهترین چیز برای شماست.

سوالات متداول مدیتیشن پیاده روی

مدیتیشن پیاده روی چیست؟
مدیتیشن پیاده روی نوعی تمرین ذهن آگاهی است که شامل آگاهی دادن به عمل راه رفتن است. این در مورد تمرکز بر لحظه حال و تجربه حسی راه رفتن است.

هنگام راه رفتن چگونه مدیتیشن می کنید؟


مدیتیشن پیاده روی شامل تمرکز بر احساسات راه رفتن مانند گرمای خورشید بر روی پوست شما، صدای ضربه زدن به قدم های شما و احساس نسیم بر روی پوست شما است. این در مورد حضور کامل در لحظه و درگیر شدن با تجربه حسی شماست.

آیا چیزی به نام مدیتیشن پیاده روی وجود دارد؟
بله، مدیتیشن پیاده روی یک شکل شناخته شده تمرین ذهن آگاهی است. این راهی برای وارد کردن ذهن آگاهی به فعالیت های روزمره است و می تواند گزینه ای عالی برای کسانی باشد که برای مدیتیشن سنتی بی حرکت بنشینند، چالش برانگیز است.

چگونه یک مدیتیشن پیاده روی بودایی انجام می دهید؟
مدیتیشن پیاده روی بودایی شبیه سایر اشکال مراقبه پیاده روی است. این شامل راه رفتن آهسته و آگاهانه، اغلب در یک مسیر یا دایره مشخص، و تمرکز بر احساسات راه رفتن است. معمولاً بین دوره های مدیتیشن نشسته تمرین می شود.

مراقبه پیاده روی یا پیاده روی آگاهانه
مراقبه پیاده‌ روی باعث می شود تمام افکار منفی و استرس ها و نگرانی ها از ذهن شما پاک شود و شما را به آرامشی لایتناهی می‌رساند بنابراین میتوانید با مراقبه پیاده‌ روی از لحظات حال خود لذت ببرید. این مراقبه به ما کمک می‌کند نسبت به خودمان آگاهی بیشتری پیدا کنیم و با تمرکز به ساتوری (گشودن جهانی نو) به آرامش جسمی و روحی و پاک کردن ذهن برسیم.

مدیتیشن راه رفتن چیست

روش مراقبه پیاده روی آگاهانه:
در کتاب صوتی ماورای طبیعی شدن روش های مراقبه را آموزش می دهد
برای اینکه یک مراقبه پیاده روی آگاهانه انجام دهید باید باید تمرکزتان روی اندام‌های بدنتان باشد، اگر احساس کردید قسمتی از بدنتان خوب کار نمی‌کند یا حس بدی به شما می‌دهد آرامش خود را حفظ کنید و جملات تأکیدی تکرار کنید.

پیاده روی در فضای باز می‌تواند به طور مستقیم به کاهش سطح اضطراب و استرس ما کمک کند (به لطف ترشح هورمون های “شادی” یعنی سروتونین و دوپامین). در واقع، در عرض پنج دقیقه قدم زدن، این اثرات ضد اضطرابی شروع به نشان دادن خود می‌کنند.

همچنین بیرون رفتن در فضای باز و دریافت نور طبیعی خورشید می‌تواند خواب ما را نیز با کمک تنظیم ریتم‌های شبانه روزی بدنمان، بهبود بخشد. که اگر تمام وقت خود را در داخل خانه بگذرانیم، این تنظیمات ممکن است به‌هم بخورند.

چگونه در پیاده روی روزانه خود مدیتیشن کنیم
در این مقاله ما داریم در مورد یک تیر با دونشان صحبت می‌کنیم! ما همیشه به دنبال راه‌هایی برای ترکیب عادت‌های سلامتی مفید مانند گوش دادن به پادکست در حین مسواک زدن هستیم. بنابراین اگر می‌خواهید همزمان پیاده‌روی، مدیتیشن انجام دهید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

دلیل دیگری که برای لزوم تجربه مدیتیشن همراه با پیاده روی وجود دارد، این است که ممکن است شما در خانه خود فضایی کافی و ساکت برای انجام مدیتیشن نشسته نداشته باشید.

تکنیک 5 مرحله‌ای آموزش مدیتیشن در حین قدم زدن
walking meditation

شماره 1: ابتدا یک هدف تعیین کنید
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که ذهنتان با سرعت یک میلیون کیلومتر در دقیقه، به خصوص وقتی سعی می‌کنید آن را در حین مدیتیشن آرام کنید، کار می‌کند، قبل از بستن بند کفش‌های کتانی خود برای شروع پیاده‌روی، یک هدف برای خود تعیین کنید. این می‌تواند به سادگی یادآوری سلامتی خود، یافتن و نوشتن دلایلی برای قدردانی در آن روز یا چند دقیقه تنفس عمیق باشد.

شماره 2: مکانی را انتخاب کنید که به شما امکان دهد در یک خط مستقیم راه بروید
شهر یا روستا، تپه یا دشت، سنگفرش یا چمن و… جزئیات مکانی که در حال پیاده روی هستید واقعاً مهم نیست. اما بهتر است مسیر انتخابی شما به شما اجازه دهد حداقل 15 دقیقه یا بیشتر در یک خط مستقیم راه بروید. اگر هم در داخل یک خانه گیر کرده اید و فقط می‌توانید طول سالن خود را طی کنید، این هم اشکال ندارد و کاملاً کار می‌کند! اگر موقعیت مکانی به شما اجازه می‌دهد، می‌توانید مستقیم قدم بزنید یا در انتهای هر میدان، خیابان، یا کوچه بچرخید و گام‌های خود را دوباره طی کنید. هدف در اینجا متر کردن زمین نیست، بلکه توجه آگاهانه به آن است!

شماره 3: آگاهی از بدن، محیط اطراف و احساسات را تمرین کنید
به آخرین پیاده روی خود فکر کنید. آیا با تلفن صحبت می‌کردید، ایمیل‌های خود را چک می‌کردید، به کارهایی که باید انجام دهید فکر می‌کردید و اصلاً روی پیاده‌روی خود تمرکز نداشتید؟

در پیاده‌روی همراه مدیتیشن، باید روی هر قدمی که از پیاده‌رو برمی‌دارید و دوباره روی زمین می‌گذارید، تمرکز کنید. گام‌های خود را مشاهده کنید. به بازوها، پشت و وضعیت بدن خود توجه کنید. باد را حس کنید یا بوهای اطراف را استشمام کنید. می‌توانید انتخاب کنید که هر بار فقط بر روی یک عنصر تمرکز کنید و در هر خیابان یا تپه به سراغ عنصر دیگری بروید. هر طور که می‌توانید تمرکز خود را حفظ کنید.

شماره 4: از یک مسیر شناخته شده استفاده کنید
یک نکته مفید برای کسانی که در تلاش هستند بدانند چگونه همراه با قدم زدن می‌توان مراقبه داشت، استفاده از مسیرهای شناخته شده است. بسیاری از افراد، یک مدیتیشن هدایت‌شده را به‌عنوان راهی برای در مسیر ماندن، بسیار مفید می‌دانند؛ چرا که از ایجاد مشغولیات ذهنی برای چند دقیقه جلوگیری می‌کند.

شماره 5: قدر زیبایی اطراف خود را بدانید
فرقی نمی‌کند در خیابان‌های شهر قدم می‌زنید یا در راهروی خانه خود یا در زیباترین جنگل‌ها، همیشه چیزی برای قدردانی در اطراف شما وجود دارد. همزمان با تمرکز و توجه به احساسات خود، به دنبال نمونه های کوچک زیبایی باشید. ممکن است درختان بالای سر، باغی که از آن عبور می‌کنید، پرنده‌ای که صدای آن را می‌شنوید یا اگر در خانه خود هستید، دکوراسیون یا وسایل شخصیتان، هر کدام به طریقی بتوانند به شما آرامش ‌دهند.

خلاصه بحث: به ما بگویید چگونه از مدیتیشن خود حین پیاده روی لذت می‌برید؟
پیاده روی سریع روزانه فواید زیادی دارد، اما تبدیل آن به پیاده روی همراه با مدیتیشن، همه چیز را به یک سطح بالاتر می‌برد. بنابراین همین الان بیرون بروید و مدیتیشن با پیاده روی را امتحان کنید. ممکن است این دقیقاً همان چیزی باشد که شما نیاز دارید تا به‌وسیله آن کمی تمرکز کنید، استرستان را کاهش دهید و خواب بهتری به‌دست آورید! اگر علاقمند به یادگیری مدیتیشن از مبتدی تا حرفه ای هستید می‌توانید با رفتن به صفحه خرید دوره ورزش در خانه دوره ورزشی مورد نظر خود را خریداری نمایید.

مدیتیشن مراقبه راه رفتن

حالا در مدیتیشن پیاده روی هم به همین شکل، ما سعی می‌کنیم روی چیزی در لحظه حال تمرکز کنیم. چطور؟ در این تمرین، ما باید حین راه رفتن تمرکزمان را به جای افکار، به چیزهایی بدهیم که در اطرافمان وجود دارند!

مثلا به درختان پارک توجه کنیم، برگ‌های‌شان، رنگ تنه‌شان و… آنها را ببینیم.
به حیواناتی مثل گربه‌هایی که اطراف‌مان می‌بینیم توجه کنیم،
به رنگ‌هایی که در و دیوار و گیاهان دارند توجه کنیم،
اصلا به قدم‌هایی که برمی‌داریم و احساس برخورد پاها به زمین،
به دمای هوا،
به بدن خودمان،
و به هر چیزی که در لحظه حال است، توجه کرده و روی آن تمرکز می‌کنیم! این دقیقا مدیتیشن پیاده روی است.
تنفس حین مدیتیشن پیاده روی
اگر قبلا تجربه مدیتیشن کردن، مثلا مدیتیشن آرامش را داشته باشید، می‌دانید که در این تمرین ما سعی می‌کنیم تنفس درستی داشته باشیم و همین تنفس درست هم باعث افزایش آرامش‌مان می‌شود. اما نقش نفس کشیدن در مدیتیشن پیاده روی چیست؟

ببینید، اگر برای‌تان نفس کشیدن صحیح حین مدیتیشن پیاده روی سخت است، الزامی به انجامش نیست. اما خب اگر توانایی‌اش را دارید، پیشنهاد می‌کنم حین راه رفتن سعی کنید به آرامی نفس کشیده و البته، تنفس‌تان را از نوع شکمی کنید. تنفس شکمی روش صحیح تنفس است که در آن، هوا را به شکم می‌دهیم نه سینه! اگر متوجه نشدید، همین حالا به نفس کشیدن‌تان توجه کنید. اگر دقت کنید، احتمالا حین نفس کشیدن سینه‌تان بالا و پایین می‌شود. اما در تنفس درست که با اسم تنفس دیافراگمی هم شناخته می‌شود، باید هوا به شکم رفته و از آن خارج شود.

چند دقیقه مدیتیشن پیاده روی کنیم؟
اصولا تمرکز کردن برای افرادی که تا الان تجربه زیادی در انجام تمرین های مدیتیشن نداشته‌اند، سخت است. بنابراین برای شروع، حتی انجام مدیتیشن پیاده روی و بودن در لحظه حال به مدت 1 دقیقه هم بسیار عالی است! حالا در دفعات بعدی هر چه این زمان بیشتر شود، خب قطعا بیشتر فواید مدیتیشن شامل حال‌تان می‌شود.


مدیتیشن در هنگام پیاده روی، جایگزین عالی مدیتیشن نشسته
وقتی که در مورد مدیتیشن فکر می‌ کنید، احتمالاً تصورتان این است که در یک جای آرام و ساکت نشسته اید و نفس عمیق می کشید. درسته که این تمرین ارزشمند است اما شاید به دور از چیزی باشد که دلتان می خواهد. اگر به نشستن عادت ندارید، می‌ توانید از مدیتیشن پیاده روی استفاده کنید. با ما در این بخش از نمناک همراه باشید تا به شما بگوییم که دقیقا باید چه کار کنید.


مدیتیشن در هنگام پیاده روی چیست؟
پیاده روی همراه با مدیتیشن راه خوبی برای شروع است و باعث می‌ شود که آگاهی بیشتری داشته باشید. پیاده روی نه تنها از لحاظ جسمی تاثیر مثبتی دارد، بلکه تمرین شهودی هم محسوب می ‌شود. ایجاد آگاهی در بدن و جهان اطراف، اهمیت زیادی در مدیتیشن پیاده روی دارد؛ اما تنها هدفِ تمرینی شما نیست.

این مدیتیشن باعث می شود برای خودتان زمان بگذارید و به درونیات خود بیشتر توجه کنید. فرقی ندارد که پیاده روی چقدر طول بکشد؛ در هر صورت به شما حس خوبی می دهد و باعث می شود به چیزی تبدیل شوید که دل تان می خواهد و روی چیزهایی که دوست دارید؛ تمرکز بیشتری پیدا خواهید کرد.

مدیتیشن پیاده روی را چگونه انجام دهیم؟
برای انجام مدیتیشن در هنگام پیاده روی کافیست موارد عنوان شده در زیر را با دقت اجر کنید:

یک اسکن از بدن تان داشته باشید
بهترین حالت این است که توجه و تمرکز شما روی بدن تان باشد. از اسکن بدن به صورت ایستاده استفاده کنید؛ یعنی آگاهی از حالتی که ایستاده اید. آگاهی از ارتباط پا روی زمین و ارتباط بدن با طرز ایستادن. سپس وزن تان را از جلو به عقب، از پاشنه به انگشت پا، از پهلو به پهلو و از یک پا به پای دیگر ببرید.

روی حرکت تمرکز کنید
باید توجه شما روی حرکات بدن تان باشد. هنگام مدیتیشن باید آگاهی بدن خود را بالا ببرید و کاری کنید که پاهای تان عملکرد بهتری داشته باشند. به جزئیات خیلی توجه کنید؛ قدم های آگاهانه و آرام بردارید و زمانی که حرکت می کنید، این حرکت را در کل بدن تان احساس کنید؛ یعنی زمانی که پایتان را بلند می کنید تا مجدد روی زمین بگذارید، تعادل را در کل بدن به وجود بیاورید و همه ‌چیز را حس کنید؛ حتی زمینی که پای شما روی آن قرار می گیرد.

تمرینات تنفسی را امتحان کنید
همان گونه که باید روی حرکت تمرکز داشته باشید، به تمرینات تنفس تان هم دقت کنید و همزمان با راه رفتن، تمرینات تنفسی را به انجام برسانید.

نفس عمیق

به احساسات تان توجه کنید
باید ذهن خود را خاموش کنید. به احساسات خود در لحظه بیشتر توجه داشته باشید. سعی کنید که سکوت و آرامش را در ذهن تان ایجاد کنید و روی راه رفتن تمرکز نمایید. اجازه دهید که افکار بیایند و بروند و به صداهای اطراف گوش دهید و کاملاً در لحظه حضور داشته باشید.

آرام و آهسته باشید
هدف از مدیتیشن پیاده روی تند و سریع نیست، بلکه باید آگاهی شما در زمان حال باشد و از گذشته و آینده خودتان را دور کنید. در آرام ترین حالت ممکن که می توانید راه بروید و سعی کنید که از احساسات تان خود آگاهی داشته باشید.

فواید مدیتیشن در هنگام پیاده روی
مدیتیشن پیاده روی تاثیرات مثبتِ بسیار زیادی برای شما دارد و فوایدش شامل موارد زیر است:

جلوگیری از استرس و گاها بهبود استرس
افزایش خودآگاهی
کاهش احساسات منفی
بهبود وضعیت تصور و خلاقیت
کاهش تپش قلب و فشار‌ خون
بهبود وضعیت خواب

گردنبند اسکالر کوانتوم اصل

به شما پیشنهاد می‌شود در کنار استفاده از مدیتیشن محصولات بایوانرژیک را هم استفاده کنید 😍

ضمنا استفاده از این محصولات به علت محافظت در برابر ورود امواج مضرر الکترومغناطیسی و استحکام سیستم دفاعی بدن حتما توصیه میگردد.

 قیمت گردنبند انرژی زا


 

نقاط انرژی بدن که با فکوس کردن اموند روی آنها میتوانید تمام بیماری های توضیح داده شده را در حد مطلوبی بهبود و در نهایت درمان کنید.

قلم اسکالر چاکرا هاله نانو

امگا اسکالر اموند انرژی درمانی

تقویت هاله انرژی و چاکرا های بدن با گردنبند مغناطیسی سلامتی

 

 

گردنبند هاله چاکرا

 

چاکرا ها در بدن انسان مراکز اصلی انرژی می باشند.وقتی این هاله یا میدان بایو انرژی در حالت تعادل خودش قرار داشته باشد ما در سلامت کامل به سر میبریم.

به این حالت اصطلاحا حالت تعادل یا هموستاز میگویند.

 

محیط زندگی ما, زندگی شهریست که متاسفانه پر از آلودگی هاست.

.

❌آلودگی ها از قبیل آلودگی هوا، آبهای آلوده، غذا های که فاقد ارزش غذای هستند و از همه شایع تر تشعشعات مغناطیسی دستگاه های مثل: دکل های مخابرات و پارازیتهای ماهواره, موبایل، کامپیوترها،کابل های فشار قوی برق و غیره.

.

همه این دستگاهها میدان مغناطیسی مضری تولید می کنند که فرکانسشان از میدان مغناطیس بدن ما بالاتر است. این امواج ها باعث به وجود آمدن تاثیر منفی در بدن می شود.

 

عکسهای گرفته شده توسط دستگاه "عکسبرداری از هاله بدن  GDV " قبل و بعد از استفاده از گردنبند بایو مغناطیسی امپندنت

گردنبند سلامت بایو انرژی هاله چاکرا

گردنبند سلامت اصل ضد تشعشع استرس

گردنبند ضد تشعشع امواج پارازیت سقط جنین

✅ گردنبند کوانتوم باعث میشود هاله بدن شما دوبل و قویتر شود و در نتیجه این امواج مضر وارد بدنتان نشود.

 

همچنین چاکراهای شما را منظم نموده و انرژی های منفی را خارج و اصلاحا چاکراها را ریست و هاله بدن را تقویت میکند.

 

اطلاعات کامل در مورد تاثیرگزاری و عملکرد گردنبند کوانتوم امپندنت را از لینک زیر مشاهده فرمایید.

 

https://amega.ir/products1/nano/ampendant

بازگشت به بالا
شماره تلفن های پشتیبانی: ۰۹۱۲۶۲۲۲۶۱۱ - ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۱۶
7/24 ساعت شبانه روز (حتی تعطیلات) پاسخگو و آماده ارائه مشاوره رایگان خدمت شما عزیزان تلفنی و یا در واتساپ/تلگرام هستیم 😊🙏

همراه ما باشید!

Copyright AMEGA © 2016 - 2024
ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید