آهن ربا در طب سنتی مغناطیس مگنت تراپی چیست آهنربا درمانی نظر افسردگی دیسک کمر درد مغز پوست تاثیر آهنربا بدن انسان گذاشتن سر

آهن ربا در طب سنتی


آهن ربا در طب سنتی مغناطیس مگنت تراپی چیست آهنربا درمانی نظر افسردگی دیسک کمر درد مغز پوست تاثیر آهنربا بدن انسان گذاشتن سر

کاملترین مقاله مغناطیس درمانی مگنت تراپی اهنربا سنتی چیست ؟

 

ما همگی با مغناطیس آشنا هستیم. همه ی ما در طول زندگی خود با آن بازی کرده ایم و یا آن را به کار برده ایم. حتی ممکن است در مطب پزشکان، محل آزمون پزشکی یا سایر اماکن نیز ناخواسته با مغناطیس مواجه شده باشیم ولی هرگز به طور جدی به آن فکرنکرده ایم.

آیا لحظه ای تصورکرده اید که تمام محیط پیرامون ما وحتی وجود ما از مغناطیس تشکیل شده است؟ زمین یک نیروی آهنربایی دارد، سیارات نیز نیروی آهنربایی دارند، هر اتم کوچکی در بدن ما یک نیروی آهنربایی مختص به خود را دارد.

هرموجود زنده ای درمنظومه ی شمسی یک نیروی مغناطیسی دارد. حضور و وجود آن در جهان آنچنان وسیع و نامرئی است که همچون هوا می ماند که آن را استنشاق می کنیم و اغلب آنچنان موضوع بدیهی است که هرگز به آن نمی اندیشیم.

 

 

 کتاب مغناطیس درمانی

 

 


چه طور می توان از مغناطیس به عنوان ابزاری شفا بخش استفاده کرد؟

وقتی بچه بودیم و می دیدیم برخی انواع فلزات یکدیگر را با نیروی غیرقابل تصوری جذب یا دفع می کنند به هیجان می آمدیم. ما فکرمی کردیم آنها نیرویی جادویی دارند تا اینکه والدین و آموزگاران به ما توضیح دادند که چنین فلزاتی مغناطیسی هستند و ویژگی طبیعی آنها است که قابلیت جذب و دفع دارد.

قطعا این مغناطیس است که کل جهان هستی را که از منظومه ها و کهکشانهایی ازستارگان یا سیارات تشکیل شده است، درحال تعادل نگه می دارد. از آنجایی که انسان نیزچنین نیروهای پیچیده و ناخالصی را در وجود خود دارد، منطقی است چنین تصورکنیم که خاصیت آهنربایی باعث ایجاد تعادل بین اجزای بدن انسان می شود.

مغناطیس درمانی یک سیستم بالینی است که با استفاده از مغناطیس ناخوشی های بدن انسان را درمان یا معالجه می کند. این نوع سیستم، ساده، ارزان و کاملا بی درد جهت درمان است که هیچ عوارض جانبی یا عوارض پس از کاربرد ندارد.

مغناطیس تنها ابزاری است که در کل روند این درمان به کارگرفته می شود. قدیمی ترین سوابق و تاریخچه ای که از مغناطیس به عنوان یک وسیله ی شفابخش می توان یافت، مربوط به دوره ی آتارواودا است، یکی از چهار ودایی بود که حاوی رساله ای در خصوص طب و پزشکی و کاربردهای شیوه های درمانی می باشد.

چنین تصور می شود که سازندگان اهرام ثلاثه ی مصر کاملا با ویژگی های نیروهای آهنربایی آشنا بودند و از آن برای حفظ بدن مرده ها استفاده می کردند.

ملکه کلئوپاترای مصر(که درسالهای 30 تا 69 قبل ازمیلاد می زیست) برای حفظ زیبایی خودش یک مغناطیس کوچک روی پیشانی اش قرارمی داد.

مثال های بی شماری در خصوص کاربرد مغناطیس در دوران باستان وجود دارند.


در نوشته های تاریخی یونانیان که به قرن 80 قبل ازمیلاد بازمی گردد، نکاتی درباره ی مغناطیس معدنی ذکرشده است.

طبق مطالب دائره المعارف بریتانیکا، چینیها از قرن دوم با ویژگی های مغناطیس آشنا بودند. ولی درسال 1300 پس ازمیلاد از مغناطیس، قطب نما ساختند.


قدیمی ترین مطلبی که در مورد مغناطیس وجود دارد، مطلبی به قلم ویلیام گیلبرت است با عنوان ((درباره ی مغناطیس)) (که مربوط به سال 1600 پس از میلاد می شود).

او ثابت کرد که یک تکه فلز آهنربایی وقتی حرارت داده شود، ویژگی های آهنربایی خود را از دست می دهد. ولی وقتی سرد شود دوباره آنها را به دست می آورد. قطب نما مدتها پس از آن دراروپا اختراع شد.

 


مایکل فارادی کاشف برق در اروپا اولین شخصی بود که به مطالعه ی مغناطیس پرداخت و حیطه ی نفوذ آن را میدان آهنربایی نامید.

کشف مغناطیس کاملا تصادفی بود. مردم در دوران باستان ناآگاهانه ازویژگی های آن استفاده می کردند. آنها از نیروهای آهنربایی درطبیعت اطلاعی نداشتند و هر چیز حیرت انگیزی را به دخالت نیروهای ماوراءالطبیعه ربط می دادند.

مغناطیس درمانی هرگز تا آغازقرن شانزدهم مورد تحقیقات علمی قرار نگرفت. درآن زمان بود که یک شیمیدان و فیزیکدان سوئیسی به نام پی ای پاراسلسوس تحقیقاتی دراین زمینه انجام داد و نیروهای شفابخش مغناطیس را شرح داد.

او در مشاهده ی خود به نتایج تکان دهنده ای دست یافت مبنی براینکه مغناطیس می تواند همه ی عفونت ها، جریان های رو به داخل، زخم ها و اکثر بیماری های دل و روده، امحاء و احشاء و رحم را درمان کند. اوپس از انجام تحقیقات زیاد چنین اظهار نظر کرد که مغناطیس می تواند در درمان ناخوشی های داخلی و بیرونی بدن مفید واقع شود.

 

 


پدرهال که پروفسور اتریشی رشته ی نجوم در قرن 17 بود، از این مطالب پاراسلسوس درسهایی گرفت و با استفاده از مغناطیس به عنوان وسیله ی درمانی، مردان و زنان عصبی را معالجه می کرد.

دکتر فریدریش آنتون مسمر که به خاطر شیوه ی خواب کردن افراد به سبک مغناطیسی خودش (1816-1733) معروف بود شیوه ی هال را مورد دقت و توجه قرارداد.

دکتر ساموئل هانمان (1843-1755) پدرعلم هومیوپاتی ازهمان زمان دست به کار شد و اصول مغناطیس درمانی را در آماده سازی داروهای هومیوپاتی به کارگرفت. کلیه ی این موارد باعث شروع پژوهش های زیادی شد و مغناطیس درمانی جایگاه واقعی خود را در تحقیقات پزشکی آن زمان یافت.

 

 

خواص آهنربا برای پوست صورت


دکتر ویلیام گیلبرت (1600-1540) اهل انگلیس که پزشک دربار الیزابت اول بود، پیشکسوت و طلایه دار تحقیقات علمی در خصوص برق و خواص آهنربایی شد.

او اولین کسی بود که اعلام کرد خود کره ی زمین نیز یک مغناطیس بزرگ است.

مایکل فارادی (1867-1791) پایه های علم زیست شناسی و شیمی مغناطیسی را بنا نهاد و ثابت کرد که هر ماده ای یا به نحوی آهنربایی است یا جذب مواد دیگرمی شود و یا آنها را ازخود می راند.

لوئی پاستور در سال 1862 متوجه شد که میدان آهنربایی زمین تاثیر مثبتی بر رشد گیاهان دارد.

همه ی این اکتشاف ها باعث جنجال زیادی شد. حالا دیگر هیچ چیزی نمی توانست راه انجام تحقیقات بیشتر را سد کند. از این برحه به بعد زیست شناسان مغناطیس شناس در آمریکا، روسیه، ژاپن، انگلیس و فرانسه تحقیقات وسیعی را دراین زمینه روی طبیعت و حیطه ی میدان آهنربایی و تاثیر آن برموجودات زنده انجام دادند.

هزاران آزمایش بر روی باکتریها، مگس ها، موش ها، پرنده ها، ماهی ها، کبوترها و خرگوش ها و همچنین گیاهان و کشت بافت های زنده به نتایج حیرت انگیزی منجر شد.

حالا دیگر اثبات شده بود که آهنربا می تواند برخی بیماری ها و ناخوشی های وخیم انسان ها را بدون استفاده از هیچ وسیله ی کمکی پزشکی درمان کند.

تجارب زیست شناسان مغناطیس شناس و افرادی که عملا مغناطیس درمانی را اجرا می کردند، اثبات کرد که مغنایس درمانی کلیه ی درد های بدن را برطرف می کند، به التیام یافتن سریع زخم ها و استخوان های شکسته کمک می کند، هر لخته خونی را در رگهای خونی حل می کند، سنگ های کلیه و کیسه صفرا را می شوید و بیماری هایی همچون عفونت مفاصل، تنگی نفس، پوست افروختگی، آماس، فلج، فلج اطفال، جا به جا شدگی مهره ها، ورم مهره های ستون فقرات، سفتی، تورم، ورم کردگی، غدد و... را درمان می کند.

 


حتی گزارش هایی مبنی بر درمان سرطان با استفاده از مغناطیس در اوایل مراحل رشد آن وجود دارد. همان طور که شرح خواهیم داد آهنرباها یک ابزار مکمل مطمئن قابل اطمینان و راحت در درمان بیماری ها هستند. مغناطیس ها عملکرد طبیعی بدن را تنظیم می کنند و به تاثیر داروها می افزایند.

لذا هنگامی که در حال مغناطیس درمانی هستید، نیازی نیست شیوه ی جاری درمان خود را قطع کنید. مغناطیس درمانی ریشه در قوانین طبیعی دارد. لذا به کارگیری آن ساده و ارزان است.برای شروع وادامه ی کارهیچ نیازی به مقدمه چینی یا آماده سازی طولانی وپویا ندارید،فقط دوعدد آهنربا تجویزمی شود. با استفاده از این دو آهنربا می توانید افراد زیادی را در طی سالهای طولانی درمان کنید. با همان آهنرباها می توانید آب یا هرمایع دیگری را نیز آهنربایی کنید و آن را در روند اصلی درمان به کار بگیرید.

اگر خواص آهنربایی این یک جفت آهنربا پس از سالها استفاده ضعیف شد، می توانید آنها را تقویت کنید و عمر دوباره به آنها بدهید. برای این کار هیچ نیازی به مخارج مجدد نخواهید داشت. آهنربا وسیله ای است که با آن می توان در زمان نیزصرفه جویی کرد.

دیگر نیاز نیست در صف انتظار برای درمان شدن بایستید و می توانید ناخوشی های متداول را درخانه درمان کنید. اگر علاوه بر نوشیدن آب مغناطیسی روزی ده دقیقه از مغناطیس استفاده کنید، می تواند تاثیر بازدارنده علیه بیماری ها و خستگی داشته باشد.

اگر پیوسته از مغناطیس استفاده کنید، هیچ خطر اعتیاد به آن نیزوجود ندارد. اگر مغناطیس را مدت زیادی روی بدن خود استفاده کنید، به هیچ وجه تاثیر آن به دلیل استفاده ی طولانی کاهش نمی یابد و هیچ عوارض جانبی نیز ندارد.

حتی اگر از آهنربایی قوی به مدتی طولانی تر ازحدی که تجویز شده است استفاده کنید، تنها واکنشی که ممکن است به آن نشان دهید خستگی اندکی است که بلافاصله پس از به کارگیری آن ممکن است حس کنید که آن هم پس از اندک زمانی برطرف خواهد شد.

 


یک اتفاق تصادفی باعث شد تحقیقات علمی بر روی آثار مغناطیسی شدن آب انجام گیرد. این تحقیقات علمی به سرعت گسترش یافت. فن آوران و دانشمندان روسی، چند دهه قبل به دنبال روش ساده ای می گشتند تا دیواره های داخلی لوله ها را از رسوبات نمک پاک کنند. آنها در طی آزمایش های خود با کمال حیرت متوجه شدند که اگر آب مغناطیسی از داخل لوله ها عبورکند، رسوبات سفت نمک می افتند و در آب حل می شوند.

علاوه بر این مسئله ی متراکم شدن رسوبات نیز کاهش می یافت و یا اصلا قطع می شد. آنها در مورد رادیاتور خودروها نیز به چنین نتایجی دست یافتند. به این ترتیب ثابت شد که خاصیت مغناطیسی می تواند آب را به مایعی پرجاذبه تبدیل کند.

طبق این پژوهش ها معلوم شد که پس از قرار گرفتن آب در معرض میدان آهنربایی دما، غلظت، تنش سطحی چسبندگی و خاصیت رسانایی جریان برق در آن تحت تاثیر قرارمی گیرد. تاثیر آهنربایی باعث افزایش سرعت میزان رسوب گذاری ذرات ریز معلق در آب و تشدید خاصیت رسانایی آن می شود.

این امر روند یونیزاسیون در آب را نیز سرعت می بخشد. مطالعه ی تاثیر خاصیت آهنربایی بر آب به طور طبیعی توجه زیست شناسان مغناطیس شناس را به خود جلب کرد. بعد آنها مهمترین مایع بدن یعنی خون را مورد مطالعه ی مشابهی قراردادند. نتایج آن نیزحیرت انگیز بود. آنها متوجه شدند که تماس آن با مغناطیس بلافاصله باعث فعال شدن مقدار آهن موجود در خون می شد و در نتیجه جریان ضعیفی ایجاد می کرد.

این افزایش از نظر تعداد کانون های بلورسازی که به وجود می آورد، نسبت مستقیمی با قدرت میدان آهنربایی داشت. روند یونیزاسیون (یعنی جدا شدن اتم ها و مولکول ها به ذرات باردار الکتریکی) نیز سریعتر انجام می شد. این امر خطر انعقاد خون در رگ ها را کاهش می داد و باعث جریان فی البداهه و آسانتر خون در سرخرگ ها و سیاهرگ ها می شد.

جریان مغناطیسی ایجاد شده در خون منجر به افزایش گلبول های قرمز و گلبول های فاسد غیر فعال خون می شد و آنها را تقویت می کرد. حرکت هموگلوبین در رگ های خونی تسریع می شد و رسوبات کلسیم و کلسترول خون به حداقل می رسید.

علاوه بر این، متوجه شدند که خاصیت مغناطیسی، تاثیر مشابهی بر همه ی مایعات دیگر بدن دارد. این امرهمچنین به ترشح هورمون ها کمک می کرد، یاخته های جدید می ساخت و بافتها را دوباره جوان می کرد و بر کدهای ژنتیکی نیز تاثیر پایداری می گذاشت.

پدیده های مغناطیسی در تمام اعصار، تاثیر مسحور کننده ای بر ذهن انسان داشته است. سنگ ماگنتیتی (که نوعی سنگ آهنربا است) به صورت رسوب در رگه های آهنی مغناطیس دارجمع شده و اولین ماده ی مغناطیسی بوده که بشر از آن آگاهی یافته است.

 

 آهنربا همراه داشتن


کلمه ی انگلیسی لودستون ازکلمه ی قدیمی انگلیسی لود به معنی (راه) مشتق شده است چون که در طی قرون وسطی متوجه شده بودند که وقتی یک تکه از این سنگ را با نخ آویزان می کردند یک طرف آن همیشه به سمت شمال و طرف دیگر آن همیشه به سمت جنوب بود. چینی ها آن را 4000 سال پیش ارابه ی جنوب نما می نامیدند و از آن برای جهت یابی استفاده می کردند.

این کشف -که سنگ ماگنتیت تکه های آهن را جذب می کند- این سنگ به عنوان طلسمی برای شفای سردرد، گرفتگی عضلات، نقرس و انواع ناخوشی های دیگر نیز به کار می رفت. طبق اسطوره های باستانی یونان، یک پسرک چوپان به نام مگنس وقتی عصای فلزی اش را روی یک تکه از این سنگ ها گذاشت متوجه شد که دیگر نمی تواند آن را از سنگ جدا کند. واژه ی مغناطیس نیز ممکن است از نام همین پسرک چوپان گرفته شده باشد.

ولی طبق روایتی دیگر که به حقیقت نزدیکتراست واژه ی مغناطیس از کلمه ی مگنزیا که نام شهری در آسیای صغیر (ترکیه) است گرفته شده است. در این محل رگه های آهن مغناطیسی به وفور یافت می شود.

مشکل است که دریابیم مردم باستان چگونه به خاصیت مغناطیسی زمین و اجرام سماوی دیگر در جهان هستی و تاثیر آن بر زندگی و بیماری ها پی بردند. حالا فلسفه ی روزه گرفتن در زمانی که ماه تازه است و یا هلال ماه نو است از لحاظ علمی معلوم شده است


در چنین مواقعی تاثیر کره ی ماه بر کلیه ی مایعات به بیشترین مقدارمی رسد. در چنین روزهایی کلیه ی مواد (مواد مایع و نیمه مایع آهن دار بدن) تحت تاثیر ماه جذب می شوند و می توانند منجر به مسائل احساسی و ذهنی حاد شوند. این نوع روزه گرفتن باعث می شود مایعات بدن طی اقدامی احتیاطی علیه چنین آثار ناهنجاری کاهش یابند.

به همین دلیل اجداد ما چنین تصور می کردند که شخصی که در آخرین دقایق حیاتش است باید طوری بخوابد که سرش رو به شمال و پاهایش رو به جنوب باشد تا هم راستایی مغناطیسی بین زمین و بدن او ایجاد شود. این امر باعث می شد خروج روح از بدن با آرامش، کاهش درد و رنج کمتر انجام شود.

برخی دانشمندان که روی آثار خواص مغناطیسی زمین و تاثیرات آتش پاره ها و لکه های خورشید تحقیق می کنند، متوجه شده اند که عوامل فوق باعث برهم خوردن آرامش مغناطیسی زمین و منجر به تغییرات زیستی حاد در موجودات زمین می شود.

همچنین به این نکته پی برده اند که اندام های متفاوت بدن انسان به دلیل فعالیت های شیمیایی متفاوتی که در بدن انجام می شود، میدان های مغناطیسی متناوبی ایجاد می کند. این امر ثابت می کند که هر سلولی در بدن انسان یک ارزش مغناطیسی خاصی دارد.

بیشترین میدان مغناطیسی را مغز در حین خواب ایجاد می کند. پس از آن قلب در مقام دوم قراردارد که می توان میدان مغناطیسی آن را از لحاظ علمی اندازه گرفت. همچنین متوجه شده اند که قطب شمال اهنربا خواص آنتی بیوتیک دارد. (یعنی می تواند عفونت را مهار یا روند آن را کند نماید) و قطب جنوب خواص انرژی زا دارد (یعنی می تواند حرارت و انرژی دراختیار اندام های مختلف بدن قرار دهد). لذا قطب شمال برای درمان بیماری هایی مفید است که عفونت ریشه ی اصلی آنها است.

در حالی که قطب جنوب اهنربا برای درمان درد ها، ورم ها، سفتی اندام ها و مسائل مربوط به عملکرد کند آنها مفید است. سالها است که آهنرباهای دست ساز بشر جای سنگ های مگنتیت را گرفته اند. آهنرباهای امروزی شکل ها و قدرت های مختلفی دارند. برخی به شکل میله، نعل اسب، سوزن و دیسک هستند.

 

کتاب مغناطیس درمانی


تاریخچه ی مغناطیس: 


آهنربا هزاران سال برای درمان، مورد استفاده قرارگرفته است. چنین روایت شده است که نجبای مصری برای حفظ زیبایی وجوانی خود جواهرات مغناطیسی به خود آویزان می کردند. قبایل آفریقایی برای آماده کردن غذا از سنگ های معدنی مغناطیسی استفاده می کردند.

طبق اظهارات (میندا هسو) و (چیکوو فونگ) دو محقق مغناطیس شناس، مغناطیس درمانی بیش از 2000 سال در چین به کار می رفته است.

قدیمی ترین کتاب پزشکی چین به نام کتاب (پزشکی داخلی) مربوط به دوره ی امپراطور زرد پوست چین حدود 2000 سال قبل از میلاد نوشته شده که به کاربرد مغناطیس در طب سوزنی اشاره می کند.

البته اگر از زمان حال دور شویم، باید بگوییم که ارسطو 300 سال قبل ازمیلاد، از کاربرد مغناطیس برای درمان صحبت کرد.

(پلاینی) جوان پزشک یونانی نکاتی درباره ی نحوه ی درمان بیماری ها با مگنت در یونان 100 سال پس از میلاد مسیح نوشت.

(گلن) پزشک رومی قرن سوم متوجه شد که مردم برای رها شدن از بیماری یبوست از آهنربا استفاده می کردند.

پزشکان فرانسوی 400 سال پس از میلاد درباره ی کاربرد گلوبندهای مغناطیسی مطالبی نوشتند.

سالیان سال پس از آن آهنربا همچنان جنبه ی درمانی خود را حفظ کرده بود. درسال 1530 پزشکی به نام پاراسلسوس از قطب های مختلف آهنربا برای درمان استفاده کرد.

اخیرا در سال 1977 انجمن سلطنتی پزشکان فرانسه دو متخصص را مامور تایید ارزش شفابخش آهنربا برای درمان بیماری ها کرده است. این دو متخصص پس از دقت و بررسی زیاد متقاعد شدند که آهنربا خواص شفا دهنده دارد. به تدریج شیوه های علمی و افکار منطقی شکل گرفت. حتی افراد بدبین متوجه شدند که وقتی آهنربا به شکل درستی به کار رود، خواص شفا دهنده دارد.

در سال 1936، آلبرت دیویس متوجه شد که دوقطب آهنربا خواص زیستی مختلفی دارند. او آزمایش های متعددی را روی حیوانات، بذرها و گیاهان انجام داد. اساس یافته های دیویس بر آن بود که یک قطب آهنربا اندام های جانداران را تحریک و قطب دیگر آنها را آرام می کند.

در سال 1948 طبق اظهارات پزشکان شوروی سابق، مغناطیس درمانی می توانست درد ناشی از قطع شدن اعضای بدن را کاهش دهد.

در دهه ی 1960 طبق گزارش های وزارت کشاورزی کانادا رویش بذرها و دانه ها پس از قرار گرفتن آنها در معرض نیروی آهنربا بهبود می یافت.

ژاپنی ها نیز در این زمینه عقب نماندند. آنها پژوهش های پزشکی جدیدی آغاز کردند و به تولید انبوه وسایل آهنربایی همچون گردنبند، النگو و دانه ی تسبیح اقدام کردند. تقریبا 100% مردم ژاپن برای سالم ماندن از وسایل مغناطیسی استفاده می کنند.

وزارت بهداشت ژاپن کاربرد مغناطیس درمانی را کاملا تایید کرده است و این صنعتی بزرگی در ژاپن است.

مغناطیس درمانی حالا دیگر در قسمت های مختلف دنیا کاربرد دارد. در اروپا از دهه ی 1970 در چشمه های آب معدنی از آهنرباهای الکتریکی استفاده می شود.

در آمریکا نیز که این نوع درمان جایگاه ویژه ی خود را دارد اکثر پزشکان از خواص شفابخش آهنربا به عنوان وسیله ی جانبی دگردرمانی استفاده می کنند.

مارکوس وبر پزشک سوئیسی در سال 1992 به مطالعه ی نتیجه ی میدان های مغناطیسی بر هزاران بیمار پرداخت که از مسائل حاد و مزمن از عفونت گرفته تا اختلالات جریان خون رنج می بردند.

پزشکانی که این نتایج را ارزیابی کرده بودند از ویژگی های شفابخش آهنربا به شگفت آمده بودند. هیچ عوارض جانبی نیز مشاهده نشد.

 


نیروی مغناطیس: 


مغناطیس نیرویی جهانی است که همه جا وجود دارد. ما با آن زندگی و آن را تنفس می کنیم. مغناطیس یکی از اصول حیات است. کره ی زمین یک آهنربای بزرگ است که میدان مغناطیسی آن تا 10 هزار کیلومتر قابل ردیابی است.

نه فقط زمین بلکه بدن انسان و ریزترین اتم ها در طبیعت آهنربایی هستند. خورشید، ماه و سایر اجرام آسمانی نیز آهنرباهای غول پیکری هستند. لذا نیروی مغناطیس نیرویی است که همه جا در اطراف ما وجود دارد. میدان مغناطیسی خورشید 100 بار قوی تر از میدان مغناطیسی زمین است.

نفوذ و تاثیر خورشید بر زندگی ما قابل سنجش نیست در عین حال آن را زیاد مورد تاکید قرار نمی دهیم. کره ی ماه نیز همانند خورشید رابطه ی نزدیکی با زندگی ما دارد. تقویم های ما پر از مطالبی است که اشاره به خورشید و ماه دارند و دروس علمی و تاریخی پر از مثال هایی هستند که نشان می دهند چگونه این اجرام آسمانی همواره بر زندگی ما اثر می گذارند.

حتی ستارگان نیز آهنرباهای غول آسایی هستند که بر زندگی و سرنوشت ما به نحو عجیبی تاثیر می گذارند. به همین دلیل است که ستاره شناسی (یعنی مطالعه تاثیر ستارگان و سیارات بر زندگی و جامعه ی ما) جایگاه ویژه ای دارد. بشر نمونه ی تکثیر یافته ریزی از جهان هستی است. ساختمان بدن انسان و هر موجود کوچک و ریزی هرچه قدر هم کوچک و بی اهمیت باشد، به وسیله ی همان نیروی مغناطیسی که جهان هستی را نگه می دارد،

حفظ می شود. مردم نیروی آهنربایی در وجود خود دارند و می توانند عده ای را جذب و عده ای را دفع کنند. خودشان هم نمی دانند دلیل آن چیست. معمولا شنیده ایم که می گویند بعضی ها شخصیت جذابی دارند و عده ای نیز در نگاه اول یکدیگر را جذب یا دفع می کنند.

 

 مغز قلب خرید آهنربا

 

این امر ارتباط با نیروی آهنربایی نامرئی دارد که در وجود ما یا اطراف ما فعال است. ماهیت درونی انسان یعنی حالات روحی، ذهنی و عاطفی او در میدان مغناطیسی بدنش نمایان می شود. حتی رایحه ها و هاله های نورانی که در افراد دیده می شود بستگی به میدان مغناطیسی وجود آنها دارد.

جریان های الکتریکی که در بدن انسان تولید می شوند بدن را کنترل می کنند. نیروی مغناطیسی هم زمانی در طی این فرآیند تولید می شود. هر موجود زنده ای دارای عناصری الکتریکی و خصوصیات آهنربایی دیگری است که با آن عناصر تداعی می شوند. ساده تر بگوییم برق و نیروی آهنربایی دو جلوه از یک نوع انرژی هستند.

کلیه ی اندام های بدن برای انجام کارشان برق تولید می کنند. بدن انسان را می توان با یک باتری مقایسه کرد که می تواند امواج الکترو مغناطیس با سرعت 80 میلیون چرخه در ثانیه تولید کند. کلیه ی اندام های بدن میدان های مغناطیسی با شدت مربوط به خود تولید می کنند. این میدان های مغناطیسی در بدن و ذهن اشخاص نوسان دارند و بلافاصله در میدان مغناطیسی کل بدن نمایان می شوند.

حالا علم می تواند میدان مغناطیسی اندام های افراد را بسنجد که در تشخیص ناخوشی های مختلف کمک بزرگی به حساب می آید. هدف، حفظ تعادل میدان های مغناطیسی در بدن است. وقتی این میادین مغناطیسی به هر دلیلی دچار اختلال می شوند بدن دچار بیماری می شود. مغناطیس درمانی در حالت پیشرفته آن سعی می کند تعادل میادین مغناطیسی بدن را با استفاده از آهنرباهای ساخته ی دست بشر حفظ کند.


کاربردهای مغناطیس: 


همانطور که گفتیم آهنرباها دو قطب شمال و جنوب دارند. حالا بیایید ببینیم وقتی که این دو قطب را روی بدن می گذاریم تاثیر یکسانی دارند یا خیر. دکتر هانمان بنیانگذار هومیوپاتی به این تفاوت پی برده و دو نوع شیوه ی درمان با استفاده از این دو قطب آهنربا برای دو نوع بیماری با عوارض کاملا متفاوت تهیه کرده بود.

در همان زمان دانشمندان متوجه شدند که اگر آب را با قطب شمال آهنربا مغناطیسی کنند، فعالیت باکتری های داخل آن خنثی می شد در حالی که قطب جنوب آهنربا عکس این کار را انجام می داد و باعث توسعه و تسریع فعالیت باکتری ها می شد. در سال های اولی که مغناطیس درمانی به کار می رفت نمی دانستند چرا یک قطب آهنربا در مورد یک بیماری کارایی ندارد در حالی که قطب متضاد آن کاملا موثر عمل می کرد.

تحقیقات بعدی نشان داد که قطب شمال آهنربا برای درمان بیماری هایی موثر است که منشا آن ها عفونت باکتری ها است و قطب جنوب در تسکین انواع دردها موثر است.

برای به کارگیری نیروی قطب های آهن ربا برای بدن دو فرضیه وجود دارد. طبق فرضیه ی تک قطبی در هر زمان فقط باید از یک قطب آهنربا استفاده شود ولی طبق فرضیه ی دو قطبی استفاده از هر دو قطب آهنربا به طور همزمان برای درمان بیماری موثرتر است. فرضیه ی دو قطبی بهتر تایید شده و در حال حاضر به شکل متداولی اجرا می شود.

از قطب های آهنربا برای درمان موضعی و درمان عمومی می توانید استفاده کنید. در درمان موضعی قدرت قطب مورد نظر مستقیما به قسمت آسیب دیده ی بدن اعمال می شود. وقتی بیماری موضعی نیست و گسترده است باید از درمان عمومی استفاده کنید.

در این حالت هر دو قطب آهنربا با کف دست یا کف پا تماس می یابند نیروی مغناطیسی از طریق کف دست و پا که انتهای اعصاب بدن به آنها ختم می شود فورا به تمام قسمت های بدن منتقل می شود. اگر بیماری در نیمه ی بالای بدن است آهنرباها باید در زیر کف دست قرار داده شوند و اگر در نیمه ی پایین بدن است آهنربا ها باید در کف پا قرار داده شوند.

تعداد دفعات و مدت زمان استفاده از آهنربا بستگی به میزان وخامت بیماری دارد. خود بدن ما یک آهنربا است و دارای قطب های آهنربایی است. هنگام درمان نیروی قطب شمال آهنربا باید به قسمت راست بدن و نیروی قطب جنوب به قسمت چپ بدن اعمال شود. به همین ترتیب نیروی قطب شمال باید به نیمه ی بالای بدن و نیروی قطب جنوب آهنربا باید به نیمه ی پایین بدن اعمال شود.

 

ولی در عین حال هیچ قانون ثابتی وجود ندارد و این امر بستگی به تشخیص پزشک و حالتی دارد که بیمار در آن حال خود را راحت حس می کند. مغناطیس درمان ها از شیوه های مختلفی استفاده می کنند و معالجه های آنها سرانجام بستگی به بیمار، نوع بیماری، میزان وخامت آن و برخی عوامل و متغیرهای دیگر دارد.

در مغناطیس درمانی از نقاط هدایت استانداردی که در بررسی الکترونیکی بیماری های قلبی استفاده می شود نیز بهره می بریم. جریان های مثبت و منفی برق به ترتیب مطابق با قطب های شمال و جنوب آهنربا هستند. در تهیه ی الکتروکاردیوگرام قلب از ساعدها و ساق پای چپ استفاده می شود.

دو نوع مسیر همزمان کشیده می شوند. دو الکترود یکی مثبت و دیگری منفی استفاده می شوند. بنابراین با استفاده از دو ساعد و ساق پای چپ سه ترکیب ساخته می شوند: بازوی راست - بازوی چپ، بازوی راست - ساق پای چپ، بازوی چپ - ساق پای چپ. متخصصان قلب این سه ترکیب را نقاط هدایت استاندارد الکتروکاردیوگرام می نامند. در مغناطیس درمانی از این نقاط هدایت استاندارد استفاده می شود و دو ترکیب دیگر نیز به آنها افزوده می شود: دست راست - پای راست و پای راست - پای چپ.

لذا همانند فرضیه ی نقاط هدایت گر استاندارد، پنج شیوه ی به کارگیری آهنربا در مغناطیس درمانی وجود دارد. اگر قرار باشد آهنربا برای قسمت های مختلفی از بدن به کار رود ابتدا باید کار را از اندام های فوقانی شروع کرد و بعد به سمت اندام های پایین آمد.

 

 

ابتدا باید آهنرباها را زیر کف دست ها، سپس روی پشت و روی زانوها و در آخر نیز زیر کف پاها قرار دهید. وقتی آهنرباهای قوی یا متوسط را زیر کف دست قرار می دهید، بیمار باید روی نیمکت یا چهارپایه بنشیند و هر دو آهنربا روی هر دو طرف بیمار یا جلوی او قرار داده شوند. قطب شمال آهنربا باید طرف راست و قطب جنوب باید طرف چپ باشد. کف دست راست باید روی قطب شمال وکف دست چپ روی قطب جنوب باشد.

نحوه ی دیگر به کارگیری آهنربا، آن است که قطب شمال آهنربا روی نیمکت یا چهارپایه باشد و دست راست روی آن قرار بگیرد و قطب جنوب را می توانید روی یک تخته یا الوار چوبی روی زمین قرار دهید وکف پای چپ روی آن قرار بگیرد.

در روش سوم نیز کف دست باید روی قطب شمال باشد که در قسمت چپ یا راست بیمار قرار دارد و کف پا باید روی قطب جنوب باشد که روی تخته یا الوار چوبی در همان طرف بدن وجود دارد اگر از آهنربای سرامیکی استفاده می کنید، بیمار باید بنشیند یا دراز بکشد و قطب شمال باید در سمت راست او باشد، به همین ترتیب قطب جنوب آهنربا باید سمت چپ بیمار باشد. بهتر آن است که پاها را روی یک تخته یا الوار چوبی بگذارد.

 

 

 تاثیر آهنربا درمانی


درمان های موجود برای برخی بیماری های خاص با مغناطیس: 


 رگ به رگ شدگی، کوفتگی و شکستگی استخوان ها، شکستگی ها، زخم، گزش حشرات، بیماری یرقان یا زردی، نارسایی غدد فوق کلیوی، بیماری ورم مفاصل، بیماری تنگی نفس، زخم کمر، انواع کمردردها، مو، سرما خوردگی، سرفه، اسهال و اسهال خونی، گوش درد، بیماری های پوستی، بیماری بی رنگی پوستی سرطان، درد مچ دست، یبوست، میخچه، خونریزی بینی، بیماری های چشم، تراخم، آب مروارید، بیماری ورم ملتحمه ی چشم، تب، بیماری قند، سردردها، اوریون، بواسیر، نفخ، فشارخون، قولنج، بی خوابی، پرواز زدگی، عفونت کلیه، نارسایی کلیه ها، درد زانوها، بیماری روماتیسم، درد سیاتیک، سینوزیت، بیماری کبد، کمر درد، کاهش حافظه، فلج چند گانه (MS) ، بیماری های سر و گردن ورم مهره های ستون فقرات (spondylitis) ، جراحی، چاقی، فلج صورت، سینه پهلو یا ذات الریه، پانکراس، بزرگ شدن غده ی پروستات، دندان درد، زخم های دهان یا برفک، زخم، خیس کردن کودکان، بیماری فلج اطفال، کرم های بیمای زا، دندان در آوردن کودکان، عقب افتادگی ذهنی، بیماری های قلبی، بلند شدن قد، بیماری فتق، هیدروسل (hydrocel)، تقویت سیستم عصبی، دردهای عصبی و ورم بافت های عصبی، بیماری سوزاک، یائسگی، لکه بینی، بیماری شقاق نوک پستان، بیماری غدد رحم و...

 

مغناطیس مگنت تراپی


برخی پژوهش ها وشیوه های درمان: 


طبق تحقیقات به عمل آمده، آبی که مغناطیسی شده باشد رشد گیاهان را افزایش می دهد. مشخص شده است گیاهانی که با آب مغناطیسی آبیاری شده بودند، از رشد بیشتری نسبت به گیاهانی که با آب شیر آبیاری شده بودند داشتند. گیاهانی که با آبی که با قطب شمال آهنربا مغناطیسی شده بود آبیاری شده بودند، با سرعت بسیارکمتری رشد می کردند. شاخه های بریده شده ی گل که در آب مغناطیسی شده با قطب شمال آهنربا قرار داده شده بودند به خوبی دوام آوردند ولی شاخه هایی که در آب مغناطیسی شده قطب جنوب آهنربا قرار داده شده بودند گلبرگ خود را از دست دادند.

حتی جوانه هایی که با آب مغناطیسی قطب جنوب آهنربا آبیاری شده بودند رشد بیشتری داشتند. این یافته ها مهم هستند زیرا اثبات می کنند که نیروی آهنربا بر همه ی شکل های مختلف حیات اثر می گذارد. پژوهش های زیادی در مورد آب نیز به عمل آمده است. بلورهای آب بسته به محیطی که در آن شکل می یابند، شکل های مختلفی به خود می گیرند. موسیقی، انرژی های عاطفی، روحانی و فیزیکی موجود در محیط، خلق و خوی مردم و برخی عوامل دیگر بر تشکیل بلورهای آب اثر می گذارد.

آبهای متبلور دو نوع هستند: سالم و ناسالم. 
مصرف آب ناسالم سلامت مردم آن منطقه را به خطر می اندازد. دانشمندان ژاپنی اثبات کرده اند که بلورهای آب می توانند حالت های مختلفی داشته باشند مثلا شاد یا غمگین. وقتی می دانیم که بیش از 70 درصد بدن ما را مایعات تشکیل می دهد، هر نوع یافته ای از این نوع می تواند در درک بدن انسان و درمان بیماری های مفید واقع شود. آب می تواند 9 ساختار سه بعدی مختلف تشکیل دهد. نیروهای مغناطیسی آشکارا بر نوع این ساختارها اثر می کنند. تصاویری که دوربین کرلاین از آب های مغناطیسی گرفته بود نشان می داد که آب های تحت تاثیر نیروی مغناطیس ساختار سازمان یافته تری دارند. علاوه بر این آب، آب میوه، آب جو و شیر را می توان مغناطیسی کرد.

در واقع، هر نوع مایعی را می توان مغناطیسی کرد. در آزمایشی که در دانشگاه توکیو انجام شد عده ای موش را تحت تاثیر میدان آهنربایی قوی با نیروی 4200 گوس به مدت 50 روز قرار دادند. پس از این که آنها را از این میدان مغناطیسی خارج کردند، میانگین طول عمر سلول های خونی قرمز آنها از 70 روز به بیش از 100 روز رسیده بود. این موش ها توانستند یک سوم بیشتر از حالت عادی عمر کنند.

آزمایش با آهنربا روی جوجه، کرم و انواع دیگر حیوانات نیز انجام شده است. نتایج مثبتی روی گیاهان، بازده بذر یا دانه ی آنها، نیروی بقا و میزان رشد آنها به دست آمده است. اگر قطب صحیح آهنربا را در خصوص فعالیت های زیستی جانداران به کار برید می تواند آنها را تقویت کند. وقتی نیروی آهنربایی زمین کاهش می یابد، جانداران نیز از این بابت رنج می برند.

 

 

 

فعالیت پرندگان کمتر می شود و ظرفیت تخم گذاری آنها کاهش می یابد. هرچه موجود زنده ای مدت بیشتری از نیروی مغناطیسی محروم باشد، نیروی زاد و ولد آن کمتر می شود. همچنین طول عمر او نیزکاهش می یابد. گیاهان و برخی جانداران دیگر همچون بچه وزغ ها وقتی در معرض نیروی آهنربایی قرار می گیرند رشدشان سریعتر و بزرگتر می شوند. تجارب مختلف نشان داده است که حیات روی زمین کلا تحت تاثیر نیروی مغناطیسی کهکشان ها است. بیایید یک مثال ساده بزنیم.

حتی اشعه های الکتریکی و مغناطیسی که از صفحه ی تلویزیون به بیرون ساطع می شوند بر بدن انسان اثر می گذارند. قطب های الکتریکی که نزدیک به یک خانه باشند، می توانند بر ساکنان آن خانه تاثیر بگذارند. وقتی تخلیه ی الکتریکی عظیمی انجام شود می تواند منجر به بروز نشانه های بیماری و خستگی مفرط شود. حتی واستو و فنگ شویی که شیوه های سنتی شرقی بهزیستی و خوشبختی هستند نیز این نکته را صراحتا مطرح کرده اند. آزمایش های زیادی روی انسان ها انجام شده است. مشخص شده است که وقتی کرم را همراه با نیروی آهنربایی به کار برند چین و چروک های روی پوست کاهش می یابد. افراد پیری که موهایشان تحت تاثیر نیروی الکترومغناطیس بوده است موهایشان تیره تر شده است. آنها حتی پر انرژی تر نیز شده اند.

میدان های آهنربایی به التیام زخم وکاهش بافت های تشکیل شونده پس از آن کمک می کنند. میدان های آهنربایی که قدرت و بسامد آنها کنترل شده باشد به تک تک اتم های عناصر بدن کمک می کنند. فیزیک دانان زیست شناس مولکول های دخیل در پیر شدن موجودات را مطالعه کردند. نیروی آهنربایی می تواند عوامل موثر در سن را جوان کند، تحریک کند و یا قفل آنها را باز کند.

پژوهش در زمینه ی آهنربا اخیرا به شکلی پیشرفته و هماهنگ درآمده است. در سالهای آینده، بدون شک وقتی مطالب بیشتری در مورد آهنربا و تاثیر آنها بر زندگی کشف شود، استفاده ی دائم از آهنربا بخشی از زندگی آینده ی ما را تشکیل خواهد داد. برل پین که یکی از افراد فعال و کارورزان آهنربا درمانی در ایالات متحده است، تاکنون آزمایش های زیادی انجام داده است .

او یک خوشه انگور را از یک ساقه چید. بعد آنها را شست و به دو گروه بیست عددی تقسیم کرد. سپس آنها را در دو کاسه ی یکسان قرار داد که یکی روی قطب شمال آهنربا و دیگری روی قطب جنوب آن بود. بعد از چند دقیقه طعم و مزه ی آنها به شکل محسوسی تغییر کرده بود.

 

توضیحات کامل دستبند مغناطیسی را در این لینک مشاهده بفرمایید.

Amega.ir/dastband

 

بعد به این شواهد دست یافت که انگورهایی که در معرض نیروی قطب جنوب آهنربا قرارگرفته بودند، شیرین تر از انگورهایی بودند که در معرض نیروی قطب شمال آهنربا قرارداشتند. سپس جای قطب های آهنربا را عوض کرد. دوباره طعم و مزه ی انگورها تغییرکرد. انگورهای بی مزه شیرین شدند و شیرینی انگورهای شیرین کاهش یافت. تجربه ی فوق نمونه ی بسیار ساده ای است. ولی اهمیت نتایج حاصل از آن شگفت انگیز است. اگر قطب های آهنربا می توانند بر یک خوشه ی انگور چنین تاثیر مهمی را داشته باشند، به همین ترتیب می توان تاثیر آهنربا را بر سایر موارد زندگی در نظر گرفت. همین آزمایش را با پرتقال، توت فرنگی و سایر میوه ها انجام داد و به نتایج مشابهی دست یافت. حتی وقتی آب میوه ی منجمد در معرض نیروی قطب جنوب آهنربا قرار می گرفت طعم و مزه اش بهترمی شد. دنیا به اهمیت نیروی شفابخش آهنربا پی برده است.

ولی باید تحقیقات بیشتری انجام شود تا معلوم شود کدام نیروهای آهنربایی تاثیر شفابخش بیشتری دارند. در این تحقیقات باید تعداد بسامد این نیروها، شکل امواج و وسعت آنها در روند درمان مشخص شود. تعداد دفعات موثر درمان باید تعیین شود و مشخص شود که آیا نیروی آهنربایی باعث رشد مجدد بافت های آسیب دیده می شود و یا اینکه فقط باعث بهبود موقت آنها می شود.

یک پزشک ژاپنی در سال 1976 مطالعاتی را روی بیش از 11000 نفر که مبتلا به بیماری های سفتی گردن، دردناک شدن عضلات، روماتیسم و درد اعصاب بودند، انجام داد. قطب شمال آهنربا را به طرف بدن بیمار قرار داد و آهنرباهای دیگر را روی مواضعی قرار داد که در طب سوزنی استفاده می شوند.

بیش از 90 درصد بیماران اظهار داشتند که این درمان موثر بوده است. طی تحقیقی دیگر که یک فرد ژاپنی انجام داد از گردن بند آهنربایی استفاده شد که دو قطب آن از پهلو به طرف پوست بدن قرارداشت. درد اکثر بیماران کاهش یافت. اهمیت این تحقیق از آن جهت است که نشان می دهد اگر از هر دو قطب آهنربا همزمان استفاده کنید تاثیرآن به اندازه ی تاثیر استفاده ی مناسب از یک قطب آن نمی باشد.

در ماه مارس سال 1984، نشریه ی پزشکی معروف بریتانیایی به نام لنست که فقط مطالب علمی مستند تایید شده چاپ می کند مطالبی در مورد نتایج اعمال نیروهای آهنربایی منظم بر بیمارانی که از درد کتف رنج می بردند چاپ کرد.

 

 

  خواص آهنربا مگنت

 

این نوع درمان می تواند کاربرد گسترده ای داشته باشد چون که نشریه ی لنست صرفا تحقیقات علمی کامل را منتشر می کند. چاپ این مقاله قطعا باعث رونق آهنربا درمانی شد. عده ی زیادی از بیمارانی که با تزریق کورتیکوستروئید درمان نشده بودند، پس از قرار گرفتن در معرض نیروی مغناطیسی بهبود یافتند و نکته ی مهم آن اینکه درمان هیچ عوارض جانبی نیز نداشت.

وقتی آهنربا را روی بدن به کار می برید، سرعت جریان خون بیشترمی شود و بافتهای بدن اکسیژن بیشتری جذب می کنند. تحقیقات نشان داده است که میزان جذب اکسیژن می تواند تا 200 درصد افزایش یابد. تحقیقاتی در جریان است تا معلوم شود نیروی مغناطیسی چگونه روش جذب مواد در سلولهای خون را تغییر می دهد. قطعی ترین نتایجی که با آهنربا به دست آمده است در درمان ورم مفاصل است.

در آزمایش های کنترل شده ای که سرتاسر جهان به عمل آمده است، انواع مختلفی از بیماری ورم مفاصل با استفاده از نیروی آهنربا بدون هیچ عوارض جانبی درمان شدند. در تحقیقات مقدماتی تحقیق روی موش هایی به عمل آمد که بیماری ورم مفاصل به طور مصنوعی در آنها ایجاد شده بود، استفاده از نیروی مغناطیسی باعث شد که ورم مفاصل بین 3 الی 4 روز برطرف شود. لذا طبق شواهد، نیروی آهنربا خاصیت شفابخش قدرتمندی دارد.

 شیوه های درمانی تا چه حد مطمئن هستند؟


در سال 1994، چهار پزشک مقاله ای در نشریه ی روماتیسم شناسی در مورد ارزش میدان های مغناطیسی ضربان دار برای درمان بیماری ورم مفاصل ذکر کردند. طبق اظهارات آنها بیش از 200 هزار بیمار با استفاده از میدان آهنربایی ضربان دار بدون هیچ عوارض مسموم کننده ی جانبی بهبود یافته بودند.

دو پزشک و متخصص طب سوزنی در چین به نامهای هسو و فونگ طی گزارشی که در سال 1978 در نشریه ی آمریکایی طب سوزنی چاپ کردند، اظهار کردند که از بین دهها هزار موردی که صدها نوع بیماری داشتند، هیچ مورد تناقض آمیزی مشاهده نکرده بودند.

نیروی آهنربا هیچ عوارض جانبی ندارد. ولی اگر قطب های آهنربا را به شکل صحیح استفاده نکنید می تواند ترکیب شیمیایی بدن را برهم بزند و به کارگیری قطب نادرست آهنربا یا نیروی آهنربایی خیلی قوی موجب بروز حالت تهوع، سردرد یا ناراحتی موقت شود. بهتر است در این باره به علائمی که بدن بروز می دهد توجه شود. تاثیر نیروی آهنربا بر ساختار اتمی یاخته های بدن که خون و سایر مایع های شیمیایی را تولید می کنند و همچنین میدانهای مغناطیسی که در داخل بدن وجود دارند است.

نیروی آهنربایی قطعا تغییراتی را در مایعات بدن باعث می شود و اگر از میدان های آهنربایی قوی استفاده کنید باعث واکنش نشان دادن اندام های بدن می شود. افراد ممکن است احساسات گوناگونی داشته باشند، مثلا احساس سنگین شدن سر، زیاد عرق کردن، خشک شدن زبان و حتی احساس سرگیجه. ولی این واکنش ها موقتی هستند و به هیچ وجه خطرناک نیستند. لذا نیازی نیست نگران باشید.

 

 

مستندات و تحقیقات علمی در مورد مغناطیس درمانی 

Amega.ir/Magnetictherapy

 


انواع آهنرباهای دائمی: 
1- تسبیح آهنربایی
2- تخت خواب های آهنربایی
3- آهنرباهای بلوکی
4- النگوهای آهنربایی
5- آهنرباهای دیسکی
6- کاغذهای فلزی آهنربایی
7- لباس های آهنربایی
8- بالشتک های دارای خاصیت آهنربایی
9- گردنبندهای آهنربایی
10- کمربندهای آهنربایی
11- برس آهن ربایی

آغاز پژوهش های نوین: 
دکتر فیلپات که در تدوین کتاب هایی همچون (حساسیت مغز)، (ارتباط درمان و تغذیه)، (غلبه بر بیماری قند)، (یک پیروزی زیستی و بوم شناسی)، (مبانی زیست شناسی آهنربایی) و (کتاب راهنمای آهنرباهای طبی) و (پزشکی در آینده) و چندین کتاب دیگر مزایای آهنربا را به شکل ذیل به طور خلاصه بر می شمرد. 
1- آهنربا خواب برگشت پذیر را امکان پذیرمی سازد. درد را کاهش یا تسکین می دهد. 
2- رسوب کلسیم اطراف مفاصل ورم کرده را حل می کند. 
3- به یاخته های بدن در مبارزه با عفونت ها کمک می کند. 
4- ضربان قلب را در حالت استراحت کاهش می دهد. 
5- اکسیژن بیشتری در اختیار یاخته های بدن قرار می دهد. 
6- نشانه های بیماری سندرم کمبود میدان آهنربایی را کاهش می دهد. 


بیماری سندرم کمبود میدان آهنربایی در اواخر دهه ی 1950 در ژاپن کشف شد. نشانه های این بیماری سستی، بی خوابی، دردهای موضعی، سفت شدن قسمت فوقانی پشت و گردن، سردردهای متعدد، سرگیجه، یبوست و غیره است. این نشانه ها ارتباط نزدیکی با بیماری سندرم خستگی مزمن دارند. ژاپنی ها طبق معمول در صف اول تحقیق در این زمینه قرار گرفتند. وزیر بهداشت و امور پزشکی ژاپن در سال 1961 موافقت خود را برای ساخت و فروش ابزار درمانی آهنربایی اعلام کرد. صنعت ساخت و فروش ابزار درمانی آهنربایی در حال حاضر بیستمین صنعت بزرگ ژاپن است.

طبق برآورد شرکت نیکن 30 میلیون ژاپنی از ابزار درمانی از این نوع استفاده می کنند. آنها متوجه شده اند که این نوع ابزار آهنربایی برای کمک به درمان درد عمیق عضلانی، سفتی موضعی، نشانه های ورم مفاصل و سایر بیماری ها مفید است.

استفاده از آهنربا مدت زمان شفا یافتن شکستگی های غیر منسجم را نیز کاهش می دهد. میدان آهنربایی که آهنرباهای دائمی ایجاد می کنند یک منبع انرژی طبیعی ایمن است. زیاد قرار گرفتن در معرض این نیرو هیچ اثر زیان باری ندارد و بنگاه های دولتی هیچ محدودیتی برای به کارگیری آن در نظر نگرفته اند. گلن پزشک، نویسنده و مربی برجسته یونانی نیروی آهنربایی را یک نیروی عالی پالایشگر و مسهل می دانست.

 

 مغناطیس درمانی چیست


آهنربا درمانی چگونه عمل می کند؟


طبق مقاله ای که در نشریه ی آمریکایی (پزشکی الکتریکی) در آوریل1955 چاپ شد 30 میلیون نفر در سرتاسر دنیا برای تسکین دردهای خود از آهنربا استفاده می کنند. هنوز مشخص نشده است که آهنربا برای تسکین درد این افراد از چه مکانیسمی استفاده می کند و باید با انجام تحقیقاتی این روند تعریف شود. در مورد آسپیرین نیز هنوز معلوم نیست به چه روندی باعث تسکین درد می شود.

ولی هیچکس برای موثر بودن آسپیرین متوسل به استدلال نمی شود. حالا دانشکده ی پزشکی بیلور در تگزاس اولین تحقیق را بر روی آهنربا انجام می دهد که محققان و آزمایش شوندگان از عوامل یا شناسه های دخیل در آن مطلع نیستند.

طبق این تحقیقات آهنربا درد 76 درصد از آزمایش شوندگان را کاهش داد. انتشار گزارش بیلور در انجمن پزشکی باعث شروع دهها تحقیق پزشکی علمی بر روی آهنربا درمانی شده است. طبق اظهارات ران لارنس پزشک، عصب شناس و رئیس انجمن پزشکی آمریکای شمالی در زمینه ی آهنربا درمانی در کالیفرنیا مطالعات اخیر کاملا روشن کرده است که وقتی یک آهنربای ساده را روی پوست بدن قرار می دهیم جریان خون را افزایش می دهد. آهنربا این کار را با تحریک فعالیت سلول ها انجام می دهد که این امر منجر به علاج موضع آهنربایی شده.

برخی دانشمندان فکر می کنند آهنربا عملکرد سیستم عصبی ارادی را بهبود می بخشد که این امر باعث تحریک جریان خون به سمت موضع مبتلا می شود و بعد درد کاهش پیدا می کند. این امر سبب تسریع در درمان و جذب ترکیبات آدنوزین و تری فسفات می شود. این ماده همچون سوخت عمل می کند که فرآیند های یاخته ها را با حرارت خود فعال می کند و ظرفیت خون برای حمل اکسیژن را نیز تقویت می کند. آهنربا درمانی به تسکین درد مفاصل کمک می کند و زوال غضروف داخل مفاصل ملتهب را کاهش می دهد. آهنربا درمانی در مواردی که طب سنتی قادر به پاسخگویی به آنها نمی باشد به خصوص در مورد دردهای مزمن راه چاره ای دارد. این نوع درمان علاوه بر این که ارزان است عوارض جانبی نیز ندارد.

ولی باید در به کارگیری آن خردمندانه عمل کنیم. بنابراین افرادی که دستگاه ضربان ساز یا سایر وسایل الکتریکی در بدنشان قرار داده شده است نباید از آهنربا استفاده کنند زیرا تاثیرات مضری برای آنها خواهد داشت. زنان حامله نیز باید از به کارگیری آهنربا خودداری ورزند. باید در مورد تاثیر میدان های آهنربایی بر روی جنین مطالعاتی انجام شود.

 

 

قیمت ژرمانیوم

آهنربا درمانی و آسیب های مغزی: 


برای درک مفهوم آهنربا درمانی باید برخی حقایق را بشناسیم: 


علم کشف کرده است که بشر نمی تواند خارج از یک میدان آهنربایی زندگی کند. هرچیزی در طبیعت از جمله بشر برای ادامه ی حیات وابسته به انرژی الکترومغناطیسی است. انسان صرفا یک توده دارای میدان انرژی بیومغناطیسی است که در یک جو آهنربایی زندگی می کند. ما همچون ماهی هستیم که در آب زندگی می کند و آب کل محیط پیرامونش را فر اگرفته است. اقیانوسی از نیروی الکترومغناطیس پیرامون ما را پرکرده است و ما نیز در بدن خود نیروی الکترومغناطیس داریم.

هر یاخته یا واحد بدن ما دارای 80 الی 90 ام ال وی انرژی آهنربایی است. لذا بدن ما همچون یک مولد برق یا انرژی می باشد. در طب متعارف برای تشخیص بیماری ها از الکتروکاردیوگرام یا الکتروانسفالوگرام استفاده می شود. این دستگاه ها انرژی آهنربایی قلب و مغز را روی کاغذ ثبت می کنند. اخیرا دانشمندان کشف کرده اند که مغز نیز انرژی آهنربایی دارد.

در سال 1959 در آغاز عصر فضا، دانشمندان روسی فصل جدیدی را در مبحث خواص آهنربایی گشودند. ارسال سفینه ی اسپوتنیک فصل مطالعاتی جدیدی را در علم زیست شناسی مغناطیسی گشود. از آنجایی که آهنربا درمانی با الکترولیت موجود در خون و در نتیجه با سیستم عصبی ارادی که جریان خون را کنترل می کند فعل و انفعال انجام می دهد، وقتی به شکل درستی به کارگرفته شود، بسیاری از مسائل مربوط به جریان خون تسکین می یابد. بنابراین جای تعجب ندارد که اکثر ما مبتلا به اختلالاتی هستیم که طب معاصر نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای آنها بیابد.

در مورد برخی ناخوشی های متداول همچون سفت شدن کتف، درد کمر، افسردگی، خمودی و خستگی مزمن آهنربا درمانی موثرترین شیوه ی درمان موجود است. اجرای آهنربا درمانی در پزشکی داخلی همچون پزشکی اطفال، جراحی، ادرار شناسی، پوست شناسی، رشته ی گوش و حلق و بینی نتایج عالی داشته است. از آن جایی که در این شیوه ی درمان هیچ نوع مواد شیمیایی استفاده نمی شود لذا هیچ نوع عوارض جانبی مضر نیز وجود ندارد. کارکرد اصلی آهنربا درمانی تحریک و کمک به حفظ عملکرد اندام های گوناگون بدن است که نقش مهمی درکارکرد صحیح اندام ها دارند. 


برخی عوامل که در آهنربا درمانی موثر هستند عبارت اند از: 


1- افزایش جریان خون که منجر به افزایش ظرفیت حمل اکسیژن می شود. هر دو عامل فوق به بدن کمک می کنند جراحات یا سایر موارد را التیام دهد. 
2- تغییر در روند انتقال یون های کلسیم برای التیام دادن استخوان شکسته در مدتی نصف مدت عادی و یا کمک به دور شدن کلسیم از مفاصل ملتهب دردناک. 
3- معمولا وقتی ناخوشی یا بیماری روی می دهد میزان خون از حالت تعادل خارج می شود. میدان آهنربایی می تواند این میزان را دوباره تعدیل کند. 
4- تولید هورمون در غدد درون ریز با تحریک آهنربایی افزایش یا کاهش می یابد. 
5- تغییر فعالیت های آنزیم ها یا سایر فرآیندهای زیست – شیمیایی.

 

http://javaherina.com/1390/09/%D9%85%D8%BA%D9%86%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C

 

 


❇️ مشاهده تمامی ویدیوهای تست نظر دستبند مغناطیسی سلامتی 

Amega.ir/Videos

 

✅ جهت مطالعه تمامی مقالات و تحقیقات درمورد مغناطیس درمانی و بحث چاکرا و هاله انرژی بدن به لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://Amega.ir/mag

بازگشت به بالا
شماره تلفن های پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۱۶ - ۰۹۱۲۶۲۲۲۶۱۱
7/24 ساعت شبانه روز (حتی تعطیلات) پاسخگو و آماده ارائه مشاوره رایگان خدمت شما عزیزان تلفنی و یا در واتساپ/تلگرام هستیم 😊🙏

همراه ما باشید!

Copyright AMEGA © 2016 - 2024
ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید