قیمت و خرید آهنربا نیکن درمانی خواص تاثیر مگنت بایو آموزش کتاب مگنت تراپی مغناطیس درمانی دستگاه TMSمغز قلب پوست

تاثیر مگنت تراپی گردن کمر


قیمت و خرید آهنربا نیکن درمانی خواص تاثیر مگنت بایو آموزش کتاب مگنت تراپی مغناطیس درمانی دستگاه TMSمغز قلب پوست

 نئودیمیوم بهترین قوی

خواص شگفت انگیز مغناطیس درمانی:

 
مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی، استفاده از وسایل مغناطیسی در مجاورت یا روی بدن به منظور تسکین درد و کمک به شفا می‌باشد.

امروزه این وسایل به انواع و اشکال گوناگونی در بازار موجود است و می‌توان به روشهای مختلف از آنها استفاده کرد؛ بستن با نوار روی بازو، کاربرد به صورت انگشتر و دستبند یا استفاده در داخل کفش ، بالش یا تشک .


ورم مفاصل (arthritis) ، بیخوابی، سندروم تونل کارپال مچ دست و سردرد از جمله ناراحتیهایی هستند که در درمان آنها از مگنت تراپی استفاده می‌گردد.

با وجود اینکه نمی‌توان براحتی توضیح داد که نیروی مغناطیسی چگونه بر بدن انسان عمل می‌کند، طرفداران این روش ادعا می‌کنند که این درمان اثر بسیار عمیقی روی بدن به خصوص در کاهش درد دارد.

استفاده از آهن ربا ( magnet ) در درمان ، موضوع تازه‌ای نیست. یونانیان باستان عقیده داشتند که lodestone (سنگهای طبیعی آهن ربا) دارای قدرت شفابخشی می باشند.

در قرن شانزدهم، یک کیمیاگر و فیزیکدان سویسی به نام Philippus von Hohenheim با نام مستعار Paracelsus برای خارج نمودن بیماری از بدن از آهن ربا استفاده می‌کرد.

ظرف یک دهه گذشته، مگنت تراپی بطور قابل ملاحظه‌ای خصوصاً برای کاهش درد در بین ورزشکاران حرفه‌ای محبوبیت یافته‌است.

اخیراً دانشمندان نیز تحقیقات هدایت شده‌ای را در این زمینه شروع کرده‌اند که موجب تشویق پزشکان به استفاده از این روش می‌شود.


مگنت تراپی با اهنربا چگونه عمل می‌نماید؟

تئوری مگنت تراپی این است که میدان مغناطیسی ناشی از آهن ربا ( یا وسائلی که جریان الکترومغناطیسی ایجاد می‌کنند)، می‌تواند در داخل بدن نفوذ کرده، بر روی تک تک سلولها تاثیر بگذارد و عملکرد سیستم عصبی و سایر ارگانها را بهبود بخشد.

اینکه میدان مغناطیسی دقیقاً چطور این کار را انجام می‌دهد، به صورت یک راز باقی مانده، اما فرضیه‌هایی در این رابطه وجود دارد. برخی می‌گویند جریان الکتریکی ناشی از آهن ربا، ارسال سیگنالهای درد را در سیستم عصبی مرکزی قطع می‌کند.

برخی دیگر ادعا می‌کنند آهن ربا جریان خون را در ناحیه مورد نظر افزایش می‌دهد که این امر باعث افزایش اکسیژن و مواد غذایی و سرانجام کاهش درد و تورم در آن قسمت از بدن می‌گردد.

 

 لطفا بخوانید:

دستبند مغناطیسی و مغناطیس درمانی چیست ؟

 http://www.amega.ir/dastband

تاثیر مگنت تراپی گردن کمر

 

 


● از مغناطیس درمانی چه انتظاری باید داشته باشیم؟

اعتقاد بر این است که آهن رباها باید در محل صحیح قرار داده شود تا مؤثر واقع شوند  چنانچه در بالای ناحیه‌ای از بدن قرار داده شوند که تا حدی عملکرد و ارتعاشات سالم دارد،

بنابراین علیرغم اینکه بسیاری از افراد تمایل دارند بدون کمک پزشکان، به تنهایی از آهن ربا استفاده نمایند، بهتر است که مگنت تراپی را تحت هدایت یک پزشک یا یک body worker ( مانند یک ماساژ درمانگر) که در کار با آهن ربا تجربه دارد انجام دهید.
اگر شما برای آرتریت (arthritis) یا دردهای دیگری از آهن ربا استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که یک وسیله مغناطیسی کوچک بخرید که بتوان با نوار یا باند کشی آن را روی ناحیه بیمار بدن بست. این آهن رباها معمولاً یک میدان مغناطیسی حدود 250 تا 500 گوس تولید می‌کنند، که تقریباً 10 برابر قوی‌تر از آهن ربای درون یک یخچال است . ( گوس واحد اندازه‌گیری شدت میدان مغناطیسی است.)

برخی افراد معتقدند که مگنت تراپی بر روی بعضی از بیماریها مانند آرتریت مؤثر است زیرا بستن آن با نوار روی مفصل بیمار مانند یک آتل عمل می‌کند و حرکت آن مفصل را محدود می‌نماید.


بسته به میزان درد ، ممکن است به شما توصیه شود که آهن ربا را فقط 5 دقیقه در موضع مورد نظر قرار دهید یا به مدت چند هفته هر روز از آن استفاده کنید.

اگر برای درمان بیخوابی از آهن ربا استفاده می‌نمایید، پزشک شما ممکن است یک تشک یا بالشت مغناطیسی به شما پیشنهاد کند که می‌تواند یک میدان مغناطیسی به بزرگی 4000 گوس ایجاد نماید. ( بهتر است وقتی که منبع مغناطیسی از بدن دور است، شدت میدان مغناطیسی بیشتر باشد.)


تا این زمان، برای تعیین اینکه تا چه اندازه می‌توانیم شدت میدان مغناطیسی را افزایش دهیم که مضر نباشد، تحقیقات کافی نشده است. اما چون دستگاه MRI بدون هیچ‌گونه اثر جانبی مضر، میدان مغناطیس به بزرگی 15000 گوس تولید می‌کند، طرفداران این روش ادعا می‌کنند که قدرت درمانی آهن ربا خطری برای سلامتی ندارد.

اهنربا مغناطیس درمانی مغز سر


خواص و تاثیر  آهنربا در  مغناطیس درمانی:


مگنت تراپی اغلب برای درمان درد برای مفاصل و ماهیچه‌ها استفاده می‌گردد. آهن رباها همچنین برای کاهش درد بعد از عمل جراحی نیز به کار می‌روند.

طرفداران این روش اظهار می دارند که آهن ربا به همان میزان تاثیر در برطرف کردن بیخوابی و درمان میگرن حتی می‌تواند استرس را کاهش دهد.

برخی دیگر حتی ادعا می‌کنند که مگنت تراپی می‌تواند عفونت را کنترل کند و اختلالات سیستم عصبی مرکزی مانند تشنج را بهبود بخشد.

تا زمانیکه تحقیقات گسترده تری ثابت کند که مگنت تراپی می‌تواند واقعاً درد را کاهش دهد، مدارک نسبتا کمی برای اعتبار این روش در درمان سایر بیماریها وجود دارد.


با این حال در مطالعه‌ای که در مجله مدیریت درد American Journal of Pain Management در سال 1999 منتشر شد، نشان داده شد که کفی مغناطیسی کفش در کاهش پادرد در افراد دیابتی مؤثر است

و از طرف مقابل پاره ای دیگر از تحقیقات نشان داده که مگنت تراپی اثر درمانی ندارد.

یک تحقیق جدید، شامل (transcranial magnetic stimulation TMS) ، تکنیکی است که امکان تحریک سطح مغز با استفاده از یک میدان مغناطیسی قوی را می‌دهد.

اکثر تحقیقاتی که در آنها از TMS استفاده می‌شود، بر درمان افسردگی شدید متمرکز شده‌اند. هرچند ممکن است بالاخره سودمندی این روش برای بیماریهای دیگری مانند صرع و اسکیزوفرنی ثابت گردد.

 

 تاثیر خرید آهنربا درمانی

توضیحات کامل مغناطیس درمانی را در این لینک مشاهده بفرمایید.

Amega.ir/Magnetictherapy

✅ جهت مطالعه تمامی مقالات و تحقیقات درمورد مغناطیس درمانی و بحث چاکرا و هاله انرژی بدن به لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://Amega.ir/mag

بازگشت به بالا
شماره تلفن های پشتیبانی: ۰۹۱۲۶۲۲۲۶۱۱ - ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۱۶
7/24 ساعت شبانه روز (حتی تعطیلات) پاسخگو و آماده ارائه مشاوره رایگان خدمت شما عزیزان تلفنی و یا در واتساپ/تلگرام هستیم 😊🙏

همراه ما باشید!

Copyright AMEGA © 2016 - 2024
ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید