پاکسازی طلای دست دوم از انرژی منفی پر انرژی ترین سنگ تخلیه سنگ عقیق روش شارژ سنگ هفت چاکرا سنگ با عود گذاشتن انگشتر فیروزه در گلاب  سنگ عقیق سلیمانی سنگ فیروزه

پاکسازی سنگ عود نمک


پاکسازی سنگ نمک از انرژی منفی پر انرژی ترین سنگ تخلیه سنگ عقیق روش شارژ سنگ هفت چاکرا سنگ با عود گذاشتن انگشتر در گلاب سنگ عقیق سلیمانی سنگ فیروزه

روش پاکسازی سنگ نمک از انرژی منفی از انرژی منفی سنگ‌ها و جواهرات, زیورآلات, بدلیجات طلا نقره از امواج و انرژی منفی

پاکسازی سنگ از انرژی منفی

پاکسازی سنگ ها از انرژی منفی:

جهت پاکسازی سنگ‌ها و جواهرات خود می‌توانید با استفاده یکی از روش زیر عمل کنید:

پاک کردن سنگ‌ها و طلا نقره از انرژی و امواج منفی بسیار مهم است.

بسیاری از مردم از سنگ‌ها برای تسکین ذهن، جسم و روح خود استفاده می‌کنند. سنگ‌ها در سطح انرژی عمل می‌کنند و ارتعاشات طبیعی را به جهان می‌فرستند.

زیورآلات معمولاً قبل از خرید، مسافت‌های طولانی را از منبع تا فروشنده طی می‌کنند. هر انتقال، سنگ را در معرض انرژی‌هایی قرار می‌دهد که ممکن است با انرژی شما ناهماهنگ باشد.

و هنگامی که برای شفا استفاده می‌شود، گفته می‌شود که این سنگ‌ها منفی را که در تلاش برای رهاسازی آن هستید، جذب یا تغییر جهت می‌دهند.

پاکسازی منظم و شارژ مجدد سنگ‌ها تنها راه برای بازگرداندن انرژی سنگ‌ها به حالت طبیعی است. این عمل مراقبتی همچنین می‌تواند حس هدف شما را دوباره تقویت کند.

هنگامی که حس می‌کنید که سنگ شما بیش از حد داغ شده و یا احساس سنگینی می‌کنید؛ نشانگر آن است که امواج منفی را جذب نموده و زمان آن فرا رسیده که پاکسازی شود.

برای آشنایی با برخی از رایج‌ترین روش‌های پاکسازی، نحوه متعادل کردن انرژی یک سنگ با هدف خود و موارد دیگر، ادامه مطلب را بخوانید.

گفته می شود که آب هرگونه انرژی منفی ذخیره شده در داخل سنگ را خنثی می کند و آن را به زمین باز می گرداند. اگرچه آب روان طبیعی – مانند یک نهر یا رود – بهترین است، اما می توانید سنگ خود را زیر شیر آب نیز بشویید.

منبع آب شما هرچه که باشد، مطمئن شوید که سنگ شما به طور کامل زیر آب است. وقتی کامل شد خشک کنید.

مدت زمان تقریبی: 1 دقیقه برای هر سنگ

از این برای: سنگ های سخت مانند کوارتز استفاده کنید.

از این برای: سنگ های شکننده یا نرم مانند سلنیت، کیانیت و هالیت استفاده نکنید.

آب نمک:

نمک در طول تاریخ برای جذب انرژی ناخواسته و از بین بردن منفی‌ها استفاده شده است.

اگر نزدیک اقیانوس هستید، یک کاسه آب نمک تازه جمع‌آوری کنید. در غیر این صورت، یک قاشق غذاخوری نمک دریا، سنگ یا غذا را در یک کاسه آب مخلوط کنید.

مطمئن شوید که سنگ شما کاملاً زیر آب است و اجازه دهید چند ساعت تا چند روز خیس بخورد. بعد از اتمام آن را بشویید و خشک کنید.

مدت زمان تقریبی: تا 48 ساعت

از این برای: سنگ‌های سخت مانند کوارتز و آمتیست استفاده کنید.

از این برای: سنگ‌هایی که نرم، متخلخل یا حاوی فلزات کمیاب هستند، مانند مالاکیت، سلنیت، هالیت، کلسیت، لپیدولیت و آنجلیت استفاده نکنید.

برنج قهوه‌ای:

این روش همچنین می تواند برای بیرون کشیدن منفی در یک محیط امن و محدود استفاده شود. به ویژه برای سنگ‌های محافظ مانند تورمالین سیاه مفید است.

برای انجام این کار، یک کاسه را با برنج قهوه‌ای خشک پر کنید و سنگ خود را زیر دانه‌ها دفن کنید. بلافاصله پس از پاکسازی برنج را دور بیندازید، زیرا گفته می‌شود برنج انرژی را که می‌خواهید از بین ببرید جذب کرده است.

مدت زمان تقریبی: 24 ساعت

از این برای: هر سنگی استفاده کنید.

نور طبیعی خورشید:

طلا و زیوآرلات خود را قبل از شب بیرون زیر نور ماه بیرون بذارید و برنامه ریزی کنید تا قبل از ساعت 11 ظهر آن را از زیر نور خورشید خارج کنین.
این به سنگ شما اجازه می‌دهد در نور ماه و خورشید حمام کند.

قرار گرفتن طولانی‌ مدت در معرض نور مستقیم خورشید ممکن است سطح سنگ را خراب کند، بنابراین مطمئن شوید که صبح به سراغ آن بروید.

اگر می‌توانید، سنگ خود را مستقیماً روی زمین قرار دهید. این امکان پاکسازی بیشتر را فراهم می‌کند. در هر کجا که هستند، مطمئن شوید که توسط حیات وحش یا رهگذران مزاحم نخواهند شد.

پس از آن، سنگ را به سرعت بشویید تا هرگونه کثیفی و زباله از بین برود. بعد سنگ را خشک کنید.

مدت زمان تقریبی: 10 تا 12 ساعت

از این برای: بیشتر سنگ‌های غلت خورده استفاده کنید.

از این برای: سنگ‌های پر جنب و جوش، مانند آمتیست، در نور خورشید استفاده نکنید. سنگ‌های نرم مانند سلستیت، هالیت و سلنیت که ممکن است در اثر آب و هوای نامناسب آسیب ببینند.

استفاده از یک سنگ بزرگتر:

خوشه‌های کوارتز بزرگ، ژئودهای آمیتیست و صفحات سلنیت می‌توانند ابزارهای عالی برای پاکسازی سنگ‌های کوچکتر باشند.

نقره و زیوآلات خود را مستقیماً در داخل یا بالای هر یک از این سنگ‌ها قرار دهید. تصور می‌شود که ارتعاشات سنگ بزرگتر انرژی‌های ناهماهنگ موجود در سنگ در حال استراحت را از بین می‌برد.

مدت زمان تقریبی: 24 ساعت

از این برای: هر سنگی استفاده کنید.

استفاده از سنگ‌های کوچکتر:

همچنین گفته می‌شود که کارنلین، کوارتز شفاف و هماتیت اثر پاک کنندگی کلی دارند.

از اونجایی که این سنگ‌ها معمولا کوچک‌تر هستند، ممکن است برای پاکسازی موفقیت‌آمیز سنگ‌های دیگر، نیاز به داشتن بیش از یک سنگ در دسترس باشد.

سنگ‌های پاک کننده را در یک کاسه کوچک قرار دهید و سنگی را که می‌خواهید بازسازی کنید را روی آن قرار دهید.

مدت زمان تقریبی: 24 ساعت

از این برای: هر سنگی استفاده کنید.

اگرچه گفته می‌شود کریستال‌ها دارای خواص درمانی ذاتی هستند، اما صرف زمان برای تعیین هدف برای سنگ می‌تواند به شما کمک کند با انرژی آن ارتباط برقرار کنید و حس هدف خود را بازیابی کنید.

ممکن است هنگام مدیتیشن، سنگ را در دست بگیرید یا آن را روی چشم سوم خود قرار دهید. همچنین می‌توانید دراز بکشید و اجازه دهید سنگ روی چاکرای مربوطه یا ناحیه‌ای از بدن که می‌خواهید با آن کار کنید قرار بگیرد.

پاکسازی طلا نقره انرژی منفی

روش های پاکسازی سنگ:

روش های مختلفی برای پاکسازی سنگ وجود دارد، اما در لیستی که در ادامه ذکر کرده ایم، بهترین و موثرترین روش ها ذکر شده اند و تمام این روش ها برای شما آموزش داده شده اند:

 • پاکسازی با آب

 • پاکسازی با خاک

 • پاکسازی با آتش

 • پاکسازی با دود دادن

 • پاکسازی با گل یا گلبرگ

 • پاکسازی با برنج

 • پاکسازی با ذکر یا مانترا

 • پاکسازی با روغن های فرار

 • پاکسازی فرشته آسا

 • گذاشتن انگشتر فیروزه در گلاب

به یاد داشته باشید که افکار منفی، همچنین انواع بیماری ها، ممکن است در این سنگ ها تجمع کرده باشند، که به شما منتقل می شوند .روش های زیادی برای پاکسازی سنگ ها وجود دارد و اینکه شما از کدام روش استفاده کنید، در واقع یک سلیقه ی شخصی است.

تنها کاری که شما هرگز نباید انجام دهید این است که برای تمیز کردن سنگ هایتان از شوینده و صابون های دارای تاثیرات زیان بار استفاده کنید. تمام روش های پاکسازی که در ادامه به ان اشاره شده است، بسیار موفق آمیز بوده اند.

در ادامه بهترین روش های پاکسازی سنگ ها نیز آموزش داده شده است. انتخاب هر روش کاملا به سلیقه شما بر می گردد و هر یک از روش ها را که دوست دارید می توانید برای پاک سازی انتخاب کنید.

پاکسازی سنگ ها با آب:

شستن سنگ ها با آب مخصوصا برای کسانی که ماه تولدشان در برج های دوازده گانه تحت علامت آب قرار دارد، بسیار مناسب و مفید است.

پاکسازی سنگ با آب طبیعی: سنگ های خودتان را به یک منبع آب طبیعی تازه و تمیز، از قبیل دریا، چشمه، جویبار یا آبشار و آب دریا فرو ببرید یا در آب جاری قرار دهید. در صورتی که هیچ منبع آب خالصی در نزدیکی تان وجود ندارد، می توانید از آب چشمه که در بطری می ریزند و می فروشند، استفاده کنید. هیچگاه سنگ هایتان را با پارچه یا حوله خشک نکنید. در عوض، آن ها را به طور طبیعی، ترجیحا در زیر نور خورشید که از آن انرژی دوباره خواهند گرفت، خشک کنید.

پاکسازی سنگ با محلول آب نمک: ظرف سرامیک یا شیشه ای بزرگی را از آب سرد یا ولرم پر‌کنید (از آب داغ که ممکن است موجب دو نیم شدن سنگ شود یا آن را متلاشی کند، استفاده نکنید). یک مشت از آب دریا به آب خودتان اضافه کنید و سنگ هایتان را چندساعتی در آن قراردهید. پس از آن، هرنوع رسوب نمک را از کل سنگ هایتان پاک کنید. سپس آن ها را آب بکشید و بگذارید خشک شوند.

وقتی سنگ هایتان را تمیز میکنید، به خصوص اگر آن ها با نمک تماس مستقیم دارند، بسیار دقت کنید چون ممکن است نمک موجب فعل و انفعالی شیمیایی در برخی سنگ ها شود، که موجب وارد آمدن آسیب به بافت سنگ می شود و به بخش صیقلی آن لطمه می رساند یا حتی تغییراتی در کل رنگ های آن ایجاد میکند.

به عنوان مثال اگر سنگ عقیق را در نمک خشک قرار دهیم، نمک می تواند آب درون عقیق را بیرون بکشد و آن را به سنگ یمانی، یعنی سنگی ارزان تر تبدیل کند.

در هر حال، از آن جا که استفاده از نمک روشی بسیار موثر برای پاکسازی سنگ ها است، راه ایمن تر گذاشتن سنگ در یک ظرف شیشه ای کوچک تر و بعد، گذاشتن آن در ظرفی بزرگ تر حاوی نمک است (فلسفه استفاده از شیشه توسط من (ناهید)). در هرصورت حتی با اینکه سنگ در تماس مستقیم با نمک نیست، هنوز هم ممکن است پاک شود.

پاکسازی طلای دست دوم از انرژی منفی

پاکسازی زیورآلات بدلیجات با خاک:

تمیزکردن سنگ با خاک به ویژه برای آن دسته از کسانی که ماه تولدشان در برج های دوازده گانه تحت علامت خاک قراردارد، مناسب است. به منظور پاکسازی سنگ های خودتان با خاک، آن ها را در باغچه ی منزلتان دفن کنید و بگذارید حداقل بیست و چهارساعت همان جا بمانند. مواظب باشید یادتان نرود که سنگ ها را در زیر خاک گذاشته اید.

به هرحال بد نیست آن محل را علامت گذاری کنید و اگر حیوان خانگی دارید، مراقب باشید حیوان سراغ خاک نرود و آن را حفر نکند. ولی اگر باغچه ندارید یا خاک باغچه تان اسیدی است،که احتمالش هست به سنگ شما آسیب وارد آید، می توانید سنگ را داخل گلدان گیاه سبز بگذارید. بعد از اینکه سنگتان را از زیر خاک بیرون آوردید، آن را کاملا با آب خالص بشویید و بگذارید به طور طبیعی خشک شود.

پاک سازی سنگ ها با آتش:

پاکسازی سنگ به وسیله آتش، به ویژه برای افرادی که ماه تولدشان در برج های دوازده گانه تحت علامت آتش قرار دارد، مناسب است. یک روش پاکسازی سنگ با آتش این است که شما سنگ را وسط تعدادی شمع قرار دهید و بگذارید چند ساعت بماند تا شمع ها بسوزند و تمام شوند. یا میتوانید سنگ را از روی شعله ی یک شمع عبور دهید.

توجه کنید در صورتی که سنگ شما عقیق باشد، مطمئن ترین روش همان روش اول است، چون احتمال دارد عقیق در آتش صدمه ببیند البته امکانش کم است. شمع های وارمر را دور تا دور سنگتان بگذارید و روشن کنید تا تمام شوند.

پاک سازی سنگ با دود دادن:

تمیز کردن سنگ به روش دود دادن مخصوصا برای کسانی که ماه تولدشان در بروج دوازده گانه تحت علامت آتش قرار دارد، مناسب است. دود دادن نه فقط برای پاکسازی سنگ ها، بلکه برای ضدعفونی‌کردن و خوش بو کردن اتاق ها هم بسیار عالی است. در آیین و ‌رسوم بومیان آمریکایی، دود دادن نقش مهمی را ایفا میکند. چوب های دودزا دسته ای مواد گیاهی هستند که محکم به هم بسته شده اند.

مریم گلی گیاهی است که به خصوص برای این کار به کار گرفته می شود، اما از گیاهی مانند سدر، اسطوخودوس و شیرین بیان هم استفاده می شود. دسته چوب های دودزای خودتان را از طرف انتهایی آن روشن کنید و همین طور که آن ها آتش را به خود می گیرند، آن را فوت کنید تا دود کنند. بلورتان را به آرامی در میان دود حرکت دهید تا هر طرف آن درمان شود و با جا به جا شدن هوا امکان زایل شدن هرگونه انرژی منفی فراهم آید.

در صورتی که مایل باشید، می توانید با کمک گرفتن از یک پر یا دستتان، دود را از طرف دسته چوب های دودزا به طرف سنگتان هدایت کنید. حتما باید ظرفی برای جمع‌کردن هر نوع خاکستر یا باقی مانده ی ناشی از پختن چوب های دودزا در دسترس داشته باشید. می توانید از عود با این بوها استفاده کنید.

پگذاشتن انگشتر فیروزه در گلاب و گل :

یکی از روش های زیبا و ملایم برای پاکسازی سنگ، استفاده ازگل یا گلبرگ است. معمولا گلبرگ های صورتی برای سنگ های به رنگ صورتی و گلبرگ های سنبل برای پاکسازی سنگهای بنفش یا ارغوانی مانند شگفتی میاورند (به تناسب رنگ سنگ گل انتخاب کنید). گلبرگ سفید هم که برای همه ی سنگ ها خوب هست.

مقداری از گل و گلبرگ های مورد علاقه تان را جمع آوری کنید و آن ها را در محفظه شیشه ای قرار دهید (ازشیشه هایی که در محصولات فروشگاه تهیه کرده اید هم میتوانید استفاده کنید یا هر ظرف شیشه ای در بسته ی دیگر). سپس سنگ هایتان را میان گل ها و گلبرگ ها قراردهید و بگذارید حدود 24 ساعت همانجا بمانند. سپس شب هنگام و برای پاکسازی بیشتر آنها ترجیحا زمانی که ماه در حالت بدر کامل است، میتوانید شیشه را بیرون زیر نور ماه و در هنگام روز، زیر نور خورشید قرار دهید.

پاکسازی طلای دست دوم از انرژی منفی با برنج:

برای تمیز کردن سنگ خودتان با استفاده از برنج، لیوانی را از برنج قهوه ای خام پر کنید و سنگ را در میان آن قرار دهید. قبل از جا به جا کردن آن و در مدت زمانی که برنج هر نوع ارتعاش منفی را به خود جذب می کند، مدت بیست و چهار ساعت صبر کنید. بعد از پایان کار، برنج را دور بریزید. نباید آن را بخورید.

پاکسازی سنگ ها با ذکر یا مانترا:

در روش پاکسازی سنگ با ذکر یا مانترا، برای تمیز کردن سنگ هایتان می توانید از ذکری مانند ام (om) استفاده کنید. این ذکر خیلی می تواند موثر باشد چون شما در این ذکر از خدای هندو یعنی شیوا که نابود کننده یا محو کننده ی انرژی های منفی است، در خواست کمک می کنید. پس برای تمیز کردن سنگتان همینطور که در حال تکرار کلمه ی ام یا ذکر مورد علاقه تان هستید، تصور کنید که انرژی منفی انباشته شده در سنگ شما در حال جابه جایی است و دارد جای خودش را با انرژی پاک و‌ مثبت عوض می‌کند.

پاک سازی زیورآلات بدلیجات طلا با روغن های فرار:

با اینکه تمیز کردن سنگ ها با استفاده از روغن های فرار روشی شناخته شده نیست، یکی از روش هایی است که برای من به عنوان عطرشناس، کاربرد دارد. روغن های فرار به ویژه برای پاک سازی سنگ عبارتند از:

 • اسطوخودوس

 • چوب سدر

 • لیمو

 • کاج

 • برگ

 • درخت عرعر

 • اکلیل

 • و چوب صندل سرخ

برای پاکسازی طلای دست دوم دو قطره از روغن فرار را روی تکه پارچه ای کتانی، مثلا یک دستمال، بچکانید و‌ کل بلور را با آن‌ پاک کنید. راه حل دیگر این است که از یک روغن فرار قابل سوختن استفاده کنید. برای این کار، ابتدا چند قاشق چای خوری آب را در ظرف بالای پخش کن بریزید و سپس چند قطره از روغن فرار را در آب بچکانید. وقتی بخار شروع به بلند شدن کرد، سنگتان را داخل آن قرار دهید.

سنگ ها ظاهرا بوی روغن های فرار را افزایش می دهند. یک قطره از روغن فرار روی هر سنگی بچکد، خیلی قوی عمل ‌می کند و به آسانی می تواند داخل یک اتاق را خوشبو‌ کند. همچنین به نظر می رسد بوی معطر آن برای مدت ها باقی می ماند.

پاکسازی فرشته آسا:

پاکسازی فرشته آسا روشی کاملا شناخته شده نیست، اما تنها روشی است که من آن را هم سریع و هم موثر یافتم. عکس یا ترسیمی از تصویر یک فرشته می تواند به شما برای تمرکزی شفاف کمک‌کند.

سنگ را به آرامی در دستتان بگیرید و از قلمرو فرشتگان بخواهید تا هر نوع انرژی ناخوشایندی را که در سنگ شما وجود دارد، را از بین ببرد و آن را به انرژی مثبت و ‌سازنده تبدیل کند. درخواست از فرشتگان می تواند برایتان بسیار مفید باشد، چون آن ها تغییر را به وسیله تابش نور قدرتمند بنفش رنگی انجام می دهند. مجسم کنید که سنگ شما را نور بنفش پاک کننده فراگرفته است.

روشهای دیگر پاکسازی طلا و جواهرات از انرژی منفی:

از آن جایی که سنگ ها توانایی جذب امواج منفی و مثبت محیط را دارند، هر چندوقت یک بار نیاز به پاکسازی دارند تا انرژی منفی آنها تخلیه شده و قدرت از دست رفته خود را مجددا به دست آورند. همان طور که می دانید سنگ های زینتی انواع مختلفی دارند؛ بنابراین روش های پاکسازی و شارژ کردن آنها نیز بسیار متفاوت است. در ادامه مطلب، به بررسی برخی از راهکارهایی می پردازیم که به پاکسازی و شارژ سنگ ها کمک می کنند.

استفاده از نمک:

نمک یکی از موثرترین راه ها برای شارژ نمودن سنگ های زینتی است. کافیست سه یا چهار قاشق نمک دریایی را در ظرف آب حل کرده و سنگ مورد نظر را به مدت شش تا هفت ساعت در آن قرار دهید تا به طور کامل شارژ شود. استفاده از نمک برای شارژ مجدد سنگ ممکن است برای تمامی سنگ ها مناسب نباشد و بهتر است از روش های دیگر استفاده نمائید .

دفن کردن سنگ در زیر خاک:

یک راه دیگر برای پاکسازی و شارژ سنگ های زینتی این است که سنگ مورد نظر را در عمق متوسطی از خاک گلدان یا باغچه دفن کرده و بعد از سه روز آن را از زیر خاک بیرون بیاورید. البته دقت داشه باشید که خاک شما حاوی مواد اسیدی نباشد!

قراردادن سنگ در آب سرد جاری:

یکی دیگر از روش های بسیار موثر در شارژ و پاکسازی سنگ ها این است که آنها را در مسیر آب جاری قرار دهید که این کار به شفاف تر شدن سنگ ها نیز کمک بسیاری می کند، این روش برای تمامی سنگ ها قابل استفاده می باشد .

استفاده کردن از نور شمع:

یک روش بسیار ساده و کارآمد در پاکسازی و شارژ سنگ های زینتی استفاده کردن از شعله شمع است. بدین صورت که شمع کوچکی را روشن کرده و زیورآلات بدلیجات مورد نظر خود را به آرامی در اطراف شعله شمع حرکت داده یا دور تا دور آن بچرخانید. این روش هم مانند نمک برای تمامی سنگ ها مناسب نمی باشد و برای برخی از سنگ ها ممکن است مضر باشد .

شارژ سنگ به کمک نور ماه کامل:

اگر می خواهید به کمک نور ماه سنگ مورد نظر خود را شارژ کنید، باید هنگامی که ماه کامل است سنگ را در مجاورت نور آن قرار داده و قبل از طلوع خورشید، آن را بردارید. بدین صورت سنگ شما به طور کامل شارژ شده است.

شارژ سنگ به کمک پرتوهای نور خورشید:

در این روش کافیست سنگ زینتی خود را به مدت ده دقیقه در زیر نور خورشید که در حال طلوع کردن است قرار دهید تا از هرگونه آلودگی و انرژی منفی پاک شود.

استفاده کردن از کریستال کوارتز شفاف:

در این روش کافیست یک سنگ کوارتز شفاف و بی رنگ را در دست گرفته و سنگ زینتی مورد نظر خود را در اطراف آن بچرخانید تا از هر گونه انرژی منفی پاکسازی شود. به طور کلی درصنعت جواهر سازی از کوارتز شفاف به منظور پاکسازی و شارژ سنگ های معدنی استفاده می شود.

برای اینکه به اهمیت پاکسازی نگین عقیق انگشتر یا گردنبندی که بعد از مدتی تبدیل به جرم آلوده‌ای شده پی ببرید، فقط کافی است به زمانی بیندیشید که چه اتفاقات و حالات روحی مثبتی را با نگین عقیق کاملاً پاک شده خود از سر گذرانده‌اید.

این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که برای پاکسازی سنگ از انرژی منفی خود، نباید از پاک‌کننده‌های شیمیایی یا صابون استفاده کنید، زیرا علاوه بر تأثیر معکوس، در بسیاری از موارد نگین عقیق شما را کاملاً از بین خواهد برد.

انواع روش‌های تمیز کردن طلا و نقره 

تمیز شدن سنگ از بازسازی، متعادل‌سازی و بهبود قدرت سنگ‌های قیمتی تشکیل شده است. در خصوص بحث پاکسازی یا تمیز کردن ، عقاید مختلفی وجود دارد. عده‌ی کمی بر این باورند که این کار هیچ جنبه علمی ندارد، حال آنکه فقط کافی است کمی با قوانین فیزیک آشنا باشید تا این عقیده را در زباله‌دان تاریخ پیدا کنید.

از سوی دیگر در علم زمین‌شناسی نیز بحث نگهداری کانی‌ها (گوهرها) و دور نگه داشتن آنها از مواد شیمیایی، نظیر: روغن‌ها، اسیدها، شوینده‌ها و … با جزئیات بیان شده است. بنابراین چنانچه به جواهرات خود عشق می‌ورزید، هر چند وقت یکبار درصدد تمیز کردن آن برآیید، چرا که نگینی که پاکسازی شده باشد، قدرت فوق‌العاده‌ای را از خود نشان می‌دهد.

بهره گرفتن از نور در پاکسازی سنگ از انرژی منفی

استفاده از نور طبیعی خورشید و ماه، یکی از ساده‌ترین و بی‌دردسرترین روش‌های تمیز کردن انگشتر عقیق است که معمولاً به دو روش زیر انجام می‌شود.

الف) پرتوهای اولیه نور خورشید

در این روش، کافی است یک روز انگشتر عقیق خود را به هنگام طلوع آفتاب روی پشت‌بام، زمین یا چاکرای مورد نظر قرار دهید تا پرتوهای اولیه خورشید بر آن بتابد. بدین‌ترتیب، بعد از ده دقیقه کاملاً تمیز خواهد شد.

ب) نور کامل ماه

از دیگر روش‌های پاکسازی عقیق، استفاده از نور کامل ماه است. کافی است انگشتر عقیقتان را زیر نور ماه (ماه شب چهاردهم) قرار دهید و در نهایت قبل از طلوع خورشید، آن را بردارید.

استفاده از آب

از دیگر روش‌های تمیز کردن انگشتر عقیق، استفاده از آب است. پاکسازی نگین عقیق با آب، بسته به نوع آب، در روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در ذیل به صورت جداگانه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

پاکسازی سنگ عود نمک

استفاده از آب یکی از روش‌های مؤثر در افزایش انرژی سنگ هاست

الف) استفاده از آب طبیعی در پاکسازی طلای دست دوم از انرژی منفی

برای استفاده از این روش، کافی است انگشتر عقیق خود را در آب روان جویبار، چشمه، رودخانه یا آبشار به مدت 10 الی 20 دقیقه قرار دهید و بعد اجازه دهید زیر نور خورشید به آرامی خشک شود. البته در صورت عدم دسترسی به چشمه‌های روان و …، می‌توانید این کار را با آب معدنی انجام دهید و نگین عقیق خود را تمیز نمایید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید انگشتر عقیق

ب) استفاده از آب نمک دریا 

این روش یکی از مؤثرترین روش‌های پاکسازی محسوب می‌شود، اما ممکن است خطراتی چون: خراشیدگی یا تغییر رنگ را به همراه داشته باشد. جهت استفاده از این روش و جلوگیری از بروز این خطرات، طبق دستور زیر عمل کنید.

 • ظرفی از جنس سرامیک یا بلور را از آب ولرم یا سرد پر کنید و در آن سه قاشق غذاخوری نمک دریا ریخته و به خوبی در آب حل نمایید. در نظر داشته باشید هرگز از آب داغ استفاده نکنید، چون ممکن است باعث ترک خوردن نگین شما شود.

 • انگشتر را به مدت کمتر از 7 ساعت درون آب نمک قرار داده و پس از آن، اول نمک رسوب شده روی نگین را به وسیله آب پاک کنید و بعد بگذارید به صورت طبیعی زیر نور خورشید خشک شود. چنانچه نگران آسیب‌های ناشی از این روش هستید، بهتر است انگشتر را داخل ظرف شیشه‌ای کوچک دیگر یا پلاستیک قرار داده و درون آب نمک بیندازید. در این صورت، نگین عقیق انگشتر شما بدون تماس مستقیم با آب نمک، انرژی آن را دریافت کرده و تمیز می‌شود.

استفاده از گیاهان

از دیگر روش‌های تمیز کردن انگشتر عقیق، استفاده از گیاهان است. بعضی گیاهان آثار اعجازآمیز بسیاری روی سنگ‌ها باقی می‌گذارند که در ذیل به بیان آنها خواهیم پرداخت.

الف) گیاه مریم گلی

مریم گلی از جمله گیاهانی است که در تمیز کردن انگشتر عقیق بسیار مفید فایده می‌باشد. در روش استفاده از این گیاه، فقط کافی است ساقه‌های قدیمی و قهوه‌ای گیاه را در کنار انگشتر عقیق خود قرار داده و بگذارید تا چند ساعت به همین حالت بماند. بعد از این کار، نگین عقیق انگشتر شما تمیز خواهد شد.

پاکسازی با عود: برای پاکسازی انرژی منفی چاکراها نیز میتوان استفاده کرد.

پاکسازی سنگ نمک عود

نمایی از پاکسازی عقیق با مریم گلی

ب) گلبرگ

گل‌ها و گیاهان از انرژی پاک طبیعت برخوردارند و همین طراوت و تازگی آنها است که خواص درمانی و انرژی‌های پاک و سالم را در اختیار آنها می‌گذارد. در این روش لازم است گلبرگ گل را داخل ظرفی ریخته و انگشتر عقیق خود را حداقل به مدت یک شبانه‌روز در مقابل نور خورشید یا ماه در میان گلبرگ‌ها قرار دهید تا نگین عقیق شما طراوت و شادابی گلبرگ‌ها و پاکی و انرژی نور را دریافت کند.

ج) برنج

برنج ابزاری قدرتمند در پاکسازی انرژی منفی سنگ‌ها است. در این روش، ظرفی را پر از برنج خام کرده و انگشتر عقیق خود را به مدت 24 ساعت در میان آن قرار دهید تا انگشتر شما از هر نوع نیروی منفی خالی شود و اصطلاحاً تمیز شود.

آنچه حائز اهمیت است اینکه، برنجی که برای این کار استفاده نموده‌اید، دارای انرژی منفی خواهد شد و حتی مزه آن تغییر می‌کند، از این رو نباید برای خوردن از آن استفاده کنید.

د) دود سدر، علف شیرین یا اسطوخودوس

دود گیاهانی همچون علف شیرین، سدر و اسطوخودوس، برای پاکسازی انگشتر عقیق بسیار مناسب است. در استفاده از این روش، چند شاخه از گیاهان نام برده شده را داخل ظرفی – مانند اسپند دودکن – قرار داده و آتش بزنید. بعد از خاموش شدن آتش، انگشتر عقیق را روی دود حاصل شده بگیرید و با دست دیگرتان دود را به سمت انگشتر عقیق هدایت کنید تا بدین‌ترتیب انگشتر خود را تمیز کنید.

اگر دنبال روش ساده‌تری هستید و دردسرهای این روش شما را می‌ترساند، می‌توانید از عودهای مخصوص این کار بهره گیرید. البته دقت داشته باشید عودها شیمیایی نباشند، چرا که نتیجه معکوس خواهند داشت.

ه) بخور اسطوخودوس

بخار حاصل از دم کرده اسطوخودوس نیز از دیگر روش‌های تمیز کردن انواع طلا و نقره است. در این روش، گیاه را دم کرده و انگشتر را روی بخار حاصل از آن قرار ‌دهید تا نگین عقیق انگشتر شما تمیز شود.

استفاده از سایر بلورها در تمیز کردن انگشتر عقیق

استفاده از سایر بلورها، بخصوص بلورهای کوارتز شفاف یا آمیتیست، یکی از پرکاربردترین روش‌هایی است که برای پاکسازی انگشتر عقیق و از بین بردن انرژی‌های منفی انگشتر _ با استفاده از جذب انرژی مثبت بلور مقابل _ می‌توان استفاده برد. پس چنانچه چنین بلورهایی در اختیار دارید، می‌توانید از آنها به عنوان یک پاوربانک استفاده کنید. در ذیل چندین روش پرکاربرد در این زمینه بیان خواهد شد.

الف) خوشه‌ای از بلورهای کوارتز شفاف یا آمیتیست

یکی از روش‌ها، استفاده از خوشه‌ای بزرگ از کوارتز یا آمیتیست است. در این روش، انگشتر عقیق را به مدت چند ساعت روی خوشه‌ی کوارتز یا آمیتیست تهیه شده قرار دهید تا ارتعاشات منفی آن نابود شوند و انگشتر پاک گردد.

ب) تک بلوار کوارتز شفاف

از دیگر روش‌های تمیز کردن انگشتر عقیق، استفاده از یک بلوار کوارتز شفاف است. در این روش لازم است انگشتر عقیق را طی چند مرحله دور بلوار کوارتز شفاف خود بچرخانید تا انگشترتان با دفع ارتعاش‌های منفی تمیز شود.

ج) قسمت خالی ژئود آمیتیست

روش دیگر پاکسازی ، استفاده از یک ژئود از بلورهای آمیتیست است. برای تمیز کردن کافی است به مدت 6 الی 8 ساعت طی شب، زیورآلات بدلیجات را داخل ژئود در میان بلورهای آمیتیست قرار دهید تا نگین عقیق شما کاملاً تمیز شود.

د) عصای مخصوص پاکسازی سنگ

عصای مخصوص پاکسازی قطعه چوبی است که بر سر آن بلور شفاف با سیستم تبلور کامل کوارتز بی‌رنگ یا آمیتیست قرار گرفته است. جهت استفاده از این روش، لازم است عصا را به مدت 5 دقیقه به صورت هدفمند و ثابت و صامت روی نگین انگشتر خود بگیرید. در این صورت، انگشتر عقیق شما تمیز شده یا اصطلاحاً پاکسازی خواهد شد.

 پاکسازی سنگ عقیق

ه) آویز سنگ درمانی

برای این روش، لازم است یک آویز سنگ درمانی که دارای نگین آمیتیست، کوارتز شفاف یا سلنیت است، تهیه کنید. سپس گردن آویز را تا مدتی که می‌توانید به صورت کاملاً ثابت و متعادل روی انگشتر به حالت آویزان نگه دارید. تا زمانی که آویز را در حالت تعادل نگه داشته‌اید، انرژی از سمت آویز به نگین عقیق انگشتر جریان می‌یابد و در نهایت، سنگ و زیورآلات بدلیجات شما پاکسازی می‌شود.

پاکسازی سنگ نمک از انرژی منفی

پاکسازی سنگ نمک از انرژی منفی

استفاده از روغن معطر

روغن معطر از دیگر روش‌های تمیز کردن است که کمتر کاربرد دارد، اما به واسطه آنکه از عطر برای درمان استفاده می‌شود، بعضی روغن‌های معطر، از جمله: روغن گل سرخ، اکلیل کوهی، مریم گلی، آناناس، گل سرخ، اسطوخودوس، سدر، گیاه خس خس و لیمو برای پاکسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ذیل به معرفی روش‌های گوناگون استفاده از روغن معطر در پاکسازی انگشتر طلا و نقره خواهیم پرداخت.

الف) پاکسازی انگشتر با روغن تمیز

در این روش، حدود یک الی دو قطره از روغن‌های مذکور را روی پارچه کتان یا دستمال ریخته و انگشتر عقیق خود را با آن پاک کنید. جالب است بدانید زمانی که قطره‌ای روغن روی انگشتر عقیق ریخته ‌شود، بوی روغن به قدری قدرت می‌گیرد که فضای اتاق را معطر می‌کند.

پاکسازی سنگ روغن

پاکسازی عقیق با روغن معطر اسطوخودوس

ب) پاکسازی و تمیز کردن سنگ با بخور روغن معطر

در این روش چند قاشق چای‌خوری آب را داخل ظرف کوچکی ریخته و ظرف را روی شعله شمعی روشن قرار دهید. حال به ظرف چند قطره از روغن‌های نام برده را بیفزایید. صبر کنید تا بخار مخلوط آب و روغن بلند شود، حال انگشتر عقیق را روی بخار بگیرید. این کار را تا زمانی که آب کاملاً تبخیر شده و روغن آن در حال سوخته شدن است، ادامه دهید. نگین عقیق انگشتر، عطری که از روغن بلند می‌شود را به خود جذب نموده و کاملاً پاک می‌شود.

لمس کردن آتش در تمیز کردن گردنبند

برای این روش لازم است چند شمع را با هم روشن کرده و نگین عقیق یا فیروز را به مدت چند ساعت با فاصله دور آتشی که توسط شمع‌ها ایجاد شده، در 4 جهت مختلف حرکت دهید تا نهایتاً زیورآلات بدلیجات انرژی حاصل از شعله را دریافت کند و پاک و تمیز شود.

در این روش، می‌توانید نگین انگشتر عقیق را برای چند ثانیه بسیار کوتاه _ در حد چشم بر هم زدن_ روی شعله‌ی مستقیم شمع قرار داده و بدین‌وسیله انگشتر خود را تمیز کنید.

البته ناگفته نماند این پیشنهاد تراث به شما نیست، چون با اینکه عقیق در آتش نمی‌سوزد، اما گرمای ناگهانی که در اثر قرارگیری مستقیم روی شعله شمع به آن وارد می‌شود، ممکن است باعث ترک خوردن نگین انگشتر عقیق شما شود.

دفن کردن

جهت استفاده از این روش، لازم است انگشتر عقیق خود را به مدت یک تا سه شبانه روز در مقداری خاک پاک (غیر اسیدی) – مانند: خاک باغچه یا خاک گلدان – دفن کنید و پس از سپری شدن مدت زمان مذکور، انگشتر را از خاک خارج کرده و با آب طبیعی بشویید. آن‌گاه انگشتر را در محلی قرار دهید تا به آرامی خشک شود. در این صورت انگشتر شما با جذب انرژی زمین پاک و تمیز خواهد شد.

استفاده از کاسه تبتی

در این روش انگشتر عقیق را داخل کاسه تبتی یا آوازه خوان (Singing Bowl) گذاشته و کاسه را به صورت دایره‌وار چندین بار در چند جهت حرکت دهید تا نگین عقیق انگشتر پاکسازی شود.

تخلیه ریست پاکسازی کاسه تبتی

نمونه‌ای از کاسه تبتی

استفاده از گنگ (Gong Bath)

صدای درمانی گنگ از جمله اصواتی است که سبب از بین رفتن امواج منفی اطراف می‌شود. چنانچه زیورآلات بدلیجات خود را در محیطی که صدای درمانی گنگ در آن پخش شده است قرار دهید، نگین  انگشتر شما پاک می‌شود.

سایر روش‌های پاکسازی گونه‌های زیورآلات بدلیجات طلا

الف) عقیق زرد، قرمز، صورتی و سلیمانی

برای پاکسازی و تمیز کردن این گونه از عقیق‌ها، کافی است آنها را هفته‌ای یک بار در آب جاری قرار دهید و سپس به مدت یک تا دو ساعت زیر نور خورشید قرار داده تا به آرامی خشک شوند. [ر.ک: شوفل برگر ، سنگ درمانی، ج 2، ص 116، 117 و 119]

ب) عقیق خزه‌ای

برای پاکسازی این گونه از عقیق، لازم است هر هفته آن را زیر آب جاری بشویید. [ر. ک: شوفل برگر، سنگ درمانی، ج 1، ص 89]

ج) کوارتز دودی و در نجف

جهت پاکسازی این دو گونه از عقیق، لازم است آنها را یک یا دو بار در ماه در آب جاری بشویید و به مدت دو الی سه ساعت در نور خورشید قرار دهید. [ر. ک: شوفل برگر، سنگ درمانی ج 1، ص 110و 103]

د) عقیق سیاه

برای پاکسازی این نوع عقیق، لازم است هفته‌ای یکبار زیر آب روان شستشو داده شود و اگر به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد، جهت پاکسازی لازم است ماهی یکبار به مدت یک شب زیر خاک قرار گیرد.

پاکسازی طلای دست دوم از انرژی منفی

✅ جهت مطالعه تمامی مقالات و تحقیقات درمورد مغناطیس درمانی و بحث چاکرا و هاله انرژی بدن به لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://Amega.ir/mag

بازگشت به بالا
شماره تلفن های پشتیبانی: ۰۹۱۲۶۲۲۲۶۱۱ - ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۱۶
7/24 ساعت شبانه روز (حتی تعطیلات) پاسخگو و آماده ارائه مشاوره رایگان خدمت شما عزیزان تلفنی و یا در واتساپ/تلگرام هستیم 😊🙏

همراه ما باشید!

Copyright AMEGA © 2016 - 2024
ورود/ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید